استقلال تريبون برخي شده است!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

استقلال تريبون برخي شده است!

پست توسط DJ.HAMED »

اهداف و برنامه‌هاي شما در تورنمنت امارات چيست؟
قلعه‌نوعي: در طول تورنمنت امارات چند هدف را دنبال مي‌كنيم. از جمله به دنبال فرصتي براي استفاده از چند بازيكن جوان فوتبال كشورمان در ميادين بين‌المللي بودم كه فكر مي‌كنم اين تورنمنت فرصت خوبي براي اين كار است. از اين پس در تمامي مسابقات بين‌المللي بازيكنان جواني را مورد استفاده قرار مي‌دهيم تا عيار اين بازيكنان مشخص شود تا در بازي‌هاي رسمي از نظر بازيكن به مشكل برنخوريم. ضمن آن كه مي‌خواهيم تيم ملي را از وضعيتي كه همواره سيزده - چهارده بازيكن ثابت در اختيار داشت خارج كنيم. البته ممكن است چندين نفر از بازيكناني كه در اين تورنمنت حضور دارند در مراحل بعدي دعوت نشوند، چرا كه ما بازيكناني داريم كه احتمال دارد در ليگ داخلي عملكرد قابل قبولي داشته باشند اما، در مجموعه‌ي تيم ملي نتوانند انتظارات را برآورده كنند. ما به دنبال بازيكناني هستيم كه بتوانند در قالب تيم ملي نيز موفق شوند.

در ليست جديد چند بازيكن لژيونر از جمله علي سامره و مبعلي پس از مدت‌ها به تيم ملي دعوت شدند، چه انتظاري از آنها داريد؟
قلعه‌نوعي: در كنار پرونده‌ي ليگ داخلي ما براي بازيكنان لژيونر نيز پرونده‌اي داريم كه آنها را مورد بررسي قرار مي‌دهيم. قصد داريم تا اين بازيكنان لژيونر را نيز به تيم ملي دعوت كنيم تا توانايي‌هاي واقعي آنها مشخص شود. اما، همانطور كه اعلام كردم ممكن است كه اين بازيكنان در آينده و در صورت آن كه نتوانند توانايي خود را نشان دهند به تيم ملي دعوت نشوند.

تورنمنت امارات و بازي با تيم‌هاي آلماني را تا چه اندازه براي تيم ملي مفيد مي‌دانيد؟
قلعه‌نوعي: در هر صورت ما با تيم‌هايي از باشگاه‌هاي آلمان روبرو مي‌شويم و آنها از تيم‌هاي خوب هستند كه بازي با آنها مي‌تواند به نفع ما باشد. در هر صورت بازي با اين تيم‌ها براي ما مفيد خواهد بود.

برنامه‌هاي تداركاتي تيم ملي تا زمان آغاز جام ملت‌هاي آسيا چيست؟
قلعه‌نوعي: تيم ايران يك بازي با بلاروس در روز فيفا را در برنامه دارد، ضمن آن كه برنامه‌ي كلي بازي‌هاي تيم ملي ايران تا تير ماه 86 را كه رقابت‌هاي نهايي جام ملت‌هاي آسيا آغاز مي‌شود تنظيم كرده‌ام و پس از تورنمنت امارات آن را در اختيار فدراسيون فوتبال قرار مي‌دهم تا اعلام شود. در هر صورت ما به اين نتيجه رسيده‌ايم كه تيم ايران از اين پس بايد در برابر تيم‌هاي درجه يك جهان بازي‌هاي تداركاتي انجام دهد تا عيار تيمي ما مشخص شود و به همين دليل درخواست بازي با چند تيم بزرگ دنيا را به فدراسيون ارايه داده‌ايم كه البته اميدواريم با مشكلاتي كه وجود دارد بتوانيم شرايط حضور آنها را در كشور فراهم كنيم.

گمانه‌زني‌هايي در مورد احتمال حضور شما در تيم ملي اميد مطرح مي‌شود، آيا صحت دارد؟
قلعه‌نوعي: در تمامي دنيا سرمربي تيم ملي بزرگسالان به عنوان مدير فني تيم‌هاي پايه‌اي نيز فعاليت مي‌كند اما، در كشور ما شرايط اين گونه نيست. در هر صورت اعتقاد دارم كه با توجه به شرايط تيم‌هاي پايه‌اي در ايران سرمربي تيم ملي مي‌تواند به عنوان مدير فني در كنار اين تيم حضور داشته باشد. البته تداخل وظيفه بين فدراسيون فوتبال و كميته‌ي ملي المپيك باعث شده است تا همواره وضعيت اين تيم نامشخص باشد و اين يكي از عوامل ناموفق بودن ايران در راهيابي به المپيك است. البته من با توجه به مشغله‌ي فراوان در تيم ملي و باشگاه استقلال چندان به حضور در تيم ملي اميد راغب نيستم. اما با توجه به آن كه فوتبال ايران بسيار احساسي و عاطفي است و هنوز به ايده‌آل‌ها و ساختارهاي حرفه‌اي نزديك نشده است مربي ايراني را براي تيم اميد پيشنهاد مي‌كنم. البته در مورد سيموئز بايد بگويم كه وي يكي از مربيان خوب و كار بلد جهان است، در صورتي كه بدون دغدغه در كنار تيم اميد قرار مي‌گرفت مي‌توانست اين تيم را به المپيك برساند اما، در هر صورت ايشان برخي مشكلات شخصي داشت.

در مورد مذاكرات با اشكان دژاگه براي حضور در تيم ملي توضيح مي‌دهيد؟
قلعه‌نوعي: در اين مورد جلساتي با كادر فني داشتيم و مذاكراتي نيز با ايشان صورت گرفته است و در صورتي كه وضعيتش به طور دقيق مشخص شود در مورد حضور وي در تيم ملي ايران اطلاع خواهيم داد. امير قلعه‌نويي در ادامه به بيان آخرين وضعيت باشگاه استقلال تهران پرداخت.

استقلال ليگ ششم را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟ انتقادهايي در مورد نتايج اين تيم وجود دارد.
قلعه‌نوعي: پس از آن كه توانستيم قهرماني ليگ پنجم را به دست آوريم مشكلات بسياري براي ما بوجود آمد. هنوز هم نمي‌دانم كه چرا در آن زمان به استقلال اجازه‌ي شركت در جام حذفي داده نشد و پس از آن نيز مشكلات بسياري پيش آمد كه نتوانستيم برنامه‌هاي مورد نظر را پياده كنيم. مشكلات مالي باعث شد تا ناخودآگاه تعدادي از بازيكنان را از دست بدهيم. رضا عنايتي براي ماندن هشتصد ميليون تومان پول مي‌خواست اما، ما در آن زمان حتي پول پرداخت پاداش بازيكنان را نداشتيم. من در آلمان بودم كه اطلاع پيدا كردم مجتبي جباري مصدوم شده و نيكبخت واحدي نيز به پرسپوليس رفته است. از همان زمان با وجود تمامي دغدغه‌هاي مالي كه وجود داشت توانستيم تا اندازه‌اي تيم را حفظ كنيم. مشكلات بسيار ديگري نيز وجود داشت. به عنوان نمونه باشگاه استقلال از نظر امكاناتي در وضعيت اسفباري قرار داشت و ما در آن زمان با تمامي امكاناتي كه در اختيار داشتيم و با توجه به بضاعت‌مان توانستيم تيم را جمع و جور كنيم. در اين زمينه بايد از دكتر رضايي تشكر كنم كه در فصل نقل و انتقالات به كمك استقلال آمد و توانستيم چند بازيكن خودمان كه قراردادشان به پايان رسيده بود و چند بازيكن جديد را جذب كنيم. در آن زمان علي انصاريان بدون حتي دريافت يك ريال قراردادش را با باشگاه استقلال ثبت كرد و بسياري از بازيكنان استقلال نيز همين وضعيت را داشتند و آن هم در شرايطي كه هيچ بازيكني پيش از دريافت 30 يا چهل درصد از قرارداد خود را دريافت نكند حاضر به ثبت قرارداد نيست. اما اعتبار باشگاه استقلال باعث شد تا بسياري از اين بازيكنان قراردادشان را با تيم ثبت كنند.

در همين شرايط شما مسووليت جديدي در تيم ملي پذيرفتيد.
قلعه‌نوعي: در آن زمان تيم ملي كشورمان در شرايط بحراني قرار داشت كه احساس دين كردم و خوشبختانه به لطف خدا و تلاش بازيكنان توانستيم تيم ملي را از بحران خارج كنيم. اما بايد به استقلال نيز كمك مي‌كردم و سعي كردم تا ذهنم را در اختيار تيم ملي و استقلال بگذارم. اما مشكلات استقلال تنها بحث مالي نيست. مشكل اصلي عدم آرامش كادر فني و بازيكنان است. اين عدم ثبات خاطر از تزلزل مديريتي آغاز شده و به تيم منتقل مي‌شود. در زماني كه ميرولد، ايرواني و آقا محمدي عضو هيات مديره‌ي باشگاه بودند از تشكيل پي در پي جلسات و صحبت‌هاي مختلف در مورد وضعيت تيم خبري نبود. در آن زمان هيات مديره مديرعامل را انتخاب مي‌كرد و مسايل باشگاه زير نظر وي انجام مي‌شد و چنين نبود كه اعضاي هيات مديره نيز در مورد وضعيت تيم اظهار نظر كنند و يا صحبت‌هاي يكديگر را تاييد و تكذيب كنند. متاسفانه اين وضعيت فعلي براي استقلال خوشايند نيست و باشگاه استقلال علاوه بر نبود امكانات مالي و ابزاري بايد اين ناآرامي در رده‌ي مديريت را نيز تحمل كند.

دليل اين ناآرامي‌هاي مديريتي را چه مي‌دانيد؟
قلعه‌نوعي: به طور دقيق از همان زمان كه تيم استقلال عنوان قهرماني ليگ پنجم را به دست آورد بيش از پنج - شش بار در ساختار مديريتي باشگاه تغييرات به وجود آمد كه همين تنش‌ها و جابجايي‌ها سبب شد تمركز تيم از بين برود. در شرايطي كه استقلال نه پول دارد نه امكانات تنها با عنايت خداوند و لطف مردم است كه مي‌تواند موفق شود. جالب است كه ما از باشگاه استقلال صحبت‌هايي مي‌شنويم در مورد جذب مربياني با مبلغ بيش از يك ميليارد تومان. اگر باشگاه استقلال واقعا چنين بودجه‌اي در اختيار دارد ما نيز استقبال مي‌كنيم و خود را كنار مي‌كشيم اما، وقتي يك باشگاه حتي زمين تمريني ندارد و نمي‌تواند پاداش بازيكنان تيم را پرداخت كند ديگر دليلي براي بيان چنين حرف‌هايي وجود ندارد.

آيا انتقادهاي شما متوجه اعضاي هيات مديره است؟
قلعه‌نوعي: من از تمامي هيات مديره انتقاد نمي‌كنم چرا كه بسياري از دوستان مخلصانه كار خود را انجام مي‌دهند اما، يكي دو نفر در هيات مديره حضور دارند كه با توجه به نداشتن تجربه‌ي مديريت ورزشي به جاي خدمت در حال ضربه زدن به استقلال هستند. من خود شاهد بودم كه دكتر ايرواني براي نجات تيم مبلغ دويست تا سيصد ميليون تومان قرض كرد اما، برخي از اين آقايان تنها در روزهاي مشكلات وارد كار شده و روحيه‌ي تيم را پايين مي‌آورند. زماني كه استقلال در چهار بازي پياپي پيروز شد آنها حتي يك تشكر نيز از تيم نكردند اما، كافي است تا در چند بازي استقلال نتيجه نگيرد تا اين آقايان شروع به اظهار نظر كرده و به جاي حل مشكلات بر مشكلات روحي تيم دامن بزنند. برخي از اعضاي هيات مديره مسايل باشگاه را به مطبوعات كشانده و از اين تريبون براي تبليغات به نفع خود استفاده مي‌كنند. در زمان حضور ميرولد، ايرواني و آقا محمدي در هيات مديره‌ي باشگاه استقلال و در شرايطي كه آنها بيش از پانزده سال در هيات مديره حضور داشتند حتي پانزده مصاحبه نيز انجام ندادند اما، اين افراد هر روز در مورد تيم صحبت مي‌كنند. آن هيات مديره ترجيح مي‌داد تا به جاي كشاندن مسايل به مطبوعات در جلسات خصوصي معضلات و مشكلات تيم را بررسي و حل كند.

به موفقيت تيم استقلال و صمد مرفاوي تا چه اندازه اعتقاد داريد؟
قلعه‌نوعي: بر طبق قوانين ليگ برتر هر تيمي بتواند در هر نيم فصل 1 + 2 امتياز از هر بازي به دست آورد مي‌تواند قهرمان شود. ما در پانزده بازي خود 30 امتياز به دست آورديم ودر واقع تنها يك امتياز از دست داديم. من اطمينان دارم در صورتي كه اين روند ادامه پيدا كند استقلال حتي با كسب 30 امتياز در نيم فصل دوم قهرمان ليگ برتر مي‌شود. با توجه به تمامي مشكلاتي كه عنوان كردم و ناآرامي‌هاي مديريتي باشگاه استقلال صمد مرفاوي توانسته است در نتيجه‌گيري موفق باشد. ما در يك ماه گذشته سازمان فوتبالي در باشگاه تشكيل داده‌ايم كه هر گونه بحث در مورد تغيير مربي در آن سازمان مطرح مي‌شود و در حال حاضر ما از كار صمد مرفاوي راضي هستيم و از اين مربي حمايت مي‌كنيم. ضمن آن كه دكتر رضايي نيز صحبت‌هاي عنوان شده در مورد احتمال به كار گرفتن سرمربي يكي دو تيم ليگ برتري را تكذيب كرده است.

تماشاگران استقلال در چند بازي نسبت به عملكرد صمد مرفاوي انتقاد داشتند. نظر شما چيست؟
قلعه‌نوعي: از تماشاگران استقلال مي‌خواهم با سعه‌ي صدر بيشتري از تيم حمايت كنند. صمد مرفاوي مخلصانه براي تيم فعاليت مي‌كند. وي بارها از چك شخصي خود براي بازيكنان خرج كرده است و همچنين اگر قرارداد مرفاوي را با حتي يكي از مربيان دسته يكي مقايسه كنيد، مبلغ كم قرارداد خنده‌دار به نظر مي‌رسد. فراموش نكنيد مرفاوي بهترين گلزن تاريخ باشگاه استقلال است و در حال حاضر بسياري از بازيكنان جواني كه اكنون در باشگاه استقلال خودنمايي مي‌كنند شاگردان مرفاوي در تيم اميد استقلال هستند. از تماشاگران استقلال مي‌خواهم وارد جريان‌سازي‌ها نشوند چرا كه همواره در استقلال جرياناتي وجود دارد كه نمي‌خواهد اجازه دهد اين تيم نتيجه بگيرد و بي‌ترديد در صورتي كه تماشاگران در اين جريان‌ها گرفتار نشوند و حرمت سرمربي تيم را نگه دارند استقلال مي‌تواند در نيم فصل دوم نتايج بهتري بگيرد. لازم است ما به باشگاه هايي چون پاس توجه كنيم كه هيات مديره و مديرعامل چگونه از سرمربي تيم حمايت مي‌كنند. در حالي كه اين تيم‌ها در نتيجه‌گيري چندان موفق نيستند و روند نتايج استقلال بسيار بهتر است. فراموش نكنيم كه ما در مورد تيم دوم نيم فصل صحبت مي‌كنيم.

سياوش اكبرپور به دليل مسايل انضباطي ده بازي محروم شده است، آيا اين بازيكن را حفظ مي‌كنيد يا به فروش مي‌رسد؟
قلعه‌نوعي: اكبرپور بازيكني خوب با قابليت‌هاي بالاست، اما نمي‌دانم كه در سه چهار ماه گذشته چه اتفاقي افتاده است. ما بايد بداخلاقي‌هاي وي را ريشه‌يابي كنيم و در صورتي كه به علت اين رفتار توجه نكنيم صد در صد ما در مورد اعمال وي مقصر هستيم. بي‌ترديد بازيكني كه عملكرد مناسبي دارد راه خود را پيدا كرده است و وظيفه‌ كادر فني و همچنين گروه حامي تيم از جمله روانشناس در اين موارد سنگين‌تر است تا ريشه‌هاي مشكلات اخلاقي يك بازيكن را پيداكنند. در هر صورت نبايد شرايطي كه اكنون براي اكبرپور به وجود آمده ادامه پيدا كند. گويا تمام ايران در حال متهم كردن وي هستند. اما من قصد دارم تا به صورت خصوصي با اكبرپور صحبت كنم و در مورد ريشه‌ مشكلاتش و چگونگي حل كردن آنها به نتيجه برسيم. در مورد ترانسفر اين بازيكن نيز هيچ دعوت نامه‌اي براي باشگاه استقلال نيامده است و در صورتي كه درخواستي از سوي باشگاه‌هاي ديگر مطرح شود با توجه به منافع باشگاه استقلال آن را بررسي و نتيجه را اعلام مي‌كنيم.

بهترين راه حل را براي پايان دادن به مشكلات مديريتي استقلال چه مي‌دانيد؟
قلعه‌نوعي: از رييس سازمان تربيت بدني خواهش مي‌كنم تا هر چه زودتر تكليف باشگاه را مشخص كند. استقلال نماينده‌ ايران در ليگ قهرمانان آسياست و در صورتي كه سو مديريت‌هاي فعلي ادامه يابد بي‌ترديد از موفقيت اين تيم در آسيا جلوگيري خواهد كرد. شرايط فعلي نه در شان و شخصيت باشگاه استقلال و نه فوتبال ايران است. اين موضوع كه عده‌اي بخواهند باشگاه استقلال را به تريبون تبليغي خود تبديل كنند صحيح نيست و بهتر است علي آبادي هر چه زودتر فرمولي پيدا كند تا باشگاه استقلال به صورت واقعي حرفه‌اي و داراي مديريتي توانمند شود.

شما به تازگي از سفر خانه‌ي خدا بازگشته‌ايد راجع به اين سفر معنوي صحبت كنيد.
قلعه‌نوعي: سفر به خانه‌ خدا مانند احساس پدر شدن است و بايد آن را تجربه كرد. چرا كه به هيچ عنوان قابل بيان نيست.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”