داورزنی: سيستم گلخانه‌اي را به آكادمي تبديل مي‌كنيم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

داورزنی: سيستم گلخانه‌اي را به آكادمي تبديل مي‌كنيم

پست توسط DJ.HAMED »

محمدرضا داورزني، با اعلام اين خبر كه پس از لغو ميزباني فيليپين براي برگزاري مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا، ايران و مالزي درخواست‌هاي ميزباني خود را به كنفدراسيون واليبال آسيا ارايه كرده‌اند، گفت: درصدد هستيم تا در جزيره‌ي كيش علاوه بر اجلاس سالانه AVC، ميزباني مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا را نيز بر عهده بگيريم.

رييس فدراسيون واليبال در گفت‌وگو با ايسنا، در اين رابطه اظهار كرد: مسابقات قهرماني آسياي نوجوانان قرار بود اواخر ارديبهشت‌ماه به ميزباني فيليپين برگزار شود؛ اما به خاطر بدهي‌هاي سنگين فدراسيون واليبال فيليپين به كنفدراسيون واليبال آسيا (AVC)، ميزباني آنها لغو شد. پس از اين موضوع ما به همراه مالزي درخواست خود را براي ميزباني اين مسابقات به مسوولان AVC ارايه كرده‌ايم. به هر حال چون سال آينده مجمع ساليانه AVC به ميزباني كشور ايران در جزيره‌ كيش برگزار خواهد شد، درصدد هستيم تا در صورت موافقت مسوولان كنفدراسيون آسيا، در كنار اين اجلاس مسابقات قهرماني آسيا را نيز برگزار كنيم.

وي افزود: در جزيره‌ي كيش سالن بسيار زيبايي وجود دارد كه داراي استانداردهاي لازم است. هتل‌هاي اين جزيره نيز تمامي مسايل اقامتي تيم‌ها و روساي فدراسيون‌هاي واليبال قاره‌ي آسيا را در بهترين حالت ممكن پوشش مي‌دهد.

داورزني، با اشاره به برنامه‌هاي فدراسيون واليبال براي تيم ملي نوجوانان تصريح كرد: تا اواخر دي‌ماه تكليف سرمربي تيم ملي نوجوانان را روشن مي‌كنيم. استونس بلغارستاني كه يكي از مربيان بسيار خوب دنيا است، هفته‌ آينده براي انجام مذاكرات وارد تهران مي‌شود. هدف ما اين است كه سيستم گلخانه‌اي گذشته را به يك آكادمي واليبال با مركزيت تهران تبديل كنيم. خلائي كه توسط آموزش و پرورش به وجود آمده است را بايد به گونه‌اي پر كنيم. از همين رو قصد داريم مركزي به نام آكادمي واليبال را ايجاد كنيم كه تمام استعدادهاي موجود كشور را پس از آموزش‌هاي اوليه در آن پرورش دهيم تا در آينده بازيكنان ملي‌پوش ما ديگر مشكلات پايه‌اي را نداشته باشند.

رييس فدراسيون واليبال خاطرنشان كرد: اگر بتوانيم اين سيستم را پياده كنيم, اكثر مشكلات فعلي ما حل خواهد شد. به غير از اين مربي بلغارستاني با چند مربي خارجي ديگر نيز در حال مذاكره هستيم تا مانند ايوان بوگانيكف فردي را به ايران بياوريم كه طي چند سال بتواند براي ما بازيكن بسازد. اگر اين خواسته‌ي ما محقق شود، ديگر نيازي نيست كه به طور مثال بازيكني مثل محمد تركاشوند در سن 19 سالگي توانايي‌هاي او براي فدراسيون شناخته شود. ما اين ميانگين سني را بايد به زير 12 سال و حتي پايين‌تر بياوريم.

وي در خصوص تيم ملي جوانان نيز گفت: اكثر بازيكنان دعوت شده به اردو در ليگ برتر حضور دارند، به همين دليل تا پايان ليگ برتر در روزهاي پاياني هفته فقط براي هماهنگي بيشتر اردوهاي 2 روزه‌اي را برپا مي‌كنيم تا پس از پايان ليگ، بتوانيم هر چه سريع‌تر بازيكنان را گرد هم جمع كنيم و تيم ملي نوجوانان را تشكيل دهيم.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”