هشدار «فيفا» براي برخورد با تمارض‌

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

هشدار «فيفا» براي برخورد با تمارض‌

پست توسط DJ.HAMED »

«فيفا» از بازيكناني كه در جام جهاني با تمارض خود را به مصدوميت زده، به شدت انتقاد كرد و از موضع قبلي خود در تابستان سال گذشته فاصله گرفت.

به گزارش خبرنگار «بازتاب ورزشي» به نقل از «آسوشيتدپرس»، «فيفا» در گزارش رسمي خود از جام جهاني 2006 از برگزاركنندگان آلماني اين رقابت‌ها نیز تشكر كرد.

هرچند اخراج «زيدان» به خاطر ضربه زدن به «ماتراتزي» با سر تنها اتفاقي در حاشيه فينال بود اما به نظر به‌يادماندني‌ترين لحظه كل رقابت‌ها بود.

«سپ بلاتر» رئيس «فيفا» سازمان جام جهاني را «بي‌نقص» و رفتار تماشاگران را «يك موفقيت کامل» عنوان كرد اما به شدت از تمايل بازيكنان براي تمارض به مصدوميت و به زمين زدن خود انتقاد كرد.

كميته فني «فيفا» در اين گزارش گفت: «در اين جام جهاني تمارض بازيكنان كه با هر برخورد كوچكي خود را به زمين زده و باعث توقف‌هاي متعددي در بازي مي‌شدند افزايش چشمگيري يافته بود. حملات تيم‌هاي برتر با واكنش‌هاي خشن مربيان و كمك‌هاي آنان در كنار خط، اعتراض‌هاي تيم در لاك دفاعي و واكنش تماشاچيان همراه مي‌شد كه داور را مجبور به توقف بازي مي‌كرد؛ زماني كه بازيكنان مصدوم مي‌شدند تيم مالك توپ، توپ را به بيرون مي‌زد و سپس بازيكنان تيم مقابل دوباره توپ را به آنها مي‌دادند.»

هم‌اكنون «فيفا» به بازيكنان و مربيان و سوءاستفاده آنها از اين امر هشدار داده است.

گزارش جام جهاني ادامه مي‌دهد: «در بعضي مواقع بازيكني كه روي زمين خوابيده بود پيش از بيرون برده شدن از زمين مورد مداوا قرار مي‌گرفت و پيش از آغاز دوباره بازي قصد ورود دوباره به بازي را داشت. توپ دوباره به تيم صاحب توپ بازمي‌گشت اما موقعيت‌هاي خوب قبلي آنها به شدت از دست رفته بود».

این گزارش يادآور مي‌شود كه اين توقف‌ها جريان بازي را تخريب كرده بود: «بیرون زدن توپ به خاطر مصدومیت بازیکنان چيزي كه بدون شك به عنوان يك نمونه از بازي جوانمردانه شروع شد هم‌اكنون به الگويي براي اختلال در جريان بازي حريف تبديل شده و زمان پايان دادن به اين نقض بازي جوانمردانه فرا رسيده است».
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”