شركت انگليسي، داريوش مصطفوي و پرسش‌هاي بي‌پاسخ

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

شركت انگليسي، داريوش مصطفوي و پرسش‌هاي بي‌پاسخ

پست توسط DJ.HAMED »

اكنون كه تورنمنت امارات آغاز شده، ابهاماتي درباره نقش شركتي انگليسي و نحوه انعقاد قرارداد براي حضور تيم ايران در اين رقابت‌ها مطرح شده كه پاسخي به آن داده نشده است.

تيم ملي فوتبال ايران روز دوشنبه 18 دي ماه اولين مسابقه خود را در تورنمت امارات مقابل تيم هامبورگ آلمان انجام داد. ملي‌پوشان روز چهارشنبه هم در دومين ديدار تداركاتي به مصاف اشتوتگارت خواهند رفت. گذشته از بحث فني اين دو مسابقه تداركاتي، نكته مبهمي كه در برگزاري تورنمنت از ديد اهالي فوتبال پنهان مانده، ميزان درآمدزايي از حضور در چنين تورنمنتي است.

يك منبع آگاه در اين خصوص گفت: "ابتدا قرار بود تيم ايران از حضور در تورنمنت امارات يك صد هزار دلار درآمد داشته باشد. قرار شد اين مبلغ در دو قسط ۵۰ هزار دلاري به حساب فدراسيون واريز شود."

وي افزود: "قسط اول بعد از ورود تيم به امارات پرداخت مي‌شد و قسط دوم بعد از انجام مسابقه با هامبورگ؛ اما بعد از مدتي جريان برگزاري اين تورنمت به سمت و سويي ديگر كشيده شد و برخي دوستان داريوش مصطفوي وارد ماجرا شدند. بنابراين، ديگر مسئولان فدراسيون در جريان نحوه برگزاري و دريافت پول از تورنمنت قرار نگرفتند."

بعد از سخنان اين منبع آگاه، با هوشنگ مقدس تماس گرفتيم؛ مردي كه رابطه نزديكي با اهالي فوتبال ايران دارد. وي يكي از دوستان شناخته شده مصطفوي در امارات است.

مقدس در خصوص شايعه پرداخت شدن پول فدراسيون فوتبال ايران از حضور در تورنمنت امارات عنوان كرد: "خودم قرارداد را ديده‌ام. قرار است يك هفته بعد از انجام دو مسابقه پول به حساب فدراسيون واريز شود؛ اما اينكه چه مبلغي به فدراسيون تعلق مي‌گيرد، اطلاعي ندارم. بهتر است با آقاي محمد حسن گلزاري، كسي كه واسطه شركت «دوبي اسپرت سيتي» و فدراسيون فوتبال ايران است سؤال كنيد."

گلزاري در جواب اولين تماس، اظهار داشت: "اكنون سرم شلوغ است و مي‌خواهم سوار اتوبوس شوم. نيم ساعت ديگر تلفن بزنيد تا درباره مبلغ واريزي به حساب فدراسيون جوابتان را بدهم."

در دومين تماس، گلزاري درباره اينكه تورنمت امارات چقدر براي فوتبال ايران درآمدزايي دارد، خاطر نشان ساخت: "۵۰ هزار دلار كه نيمي از اين مبلغ بعد از مسابقه با اشتوتگارت پرداخت مي‌شود. باقي هم يك هفته بعد از آخرين ديدار به حساب فدراسيون واريز خواهد شد."

وي در خصوص اينكه قرارداد حضور در تورنمت را چه فردي از سوي ايران امضا كرده است، گفت: "قرارداد امضا شده را از امارات براي آقاي مصطفوي بردم و خودشان آن را امضا كردند."

گلزاري در پاسخ به اين پرسش كه چه تضميني است كه ۵۰ هزار دلار وعده داده شده بعد از انجام اين دو بازي به حساب فدراسيون واريز شود، اظهار داشت: "دوبي اسپورت سيتي شركتي معتبر است. البته پايه‌گذار اصلي اين مسابقات شركتي انگليسي به نام IEP است كه تورنمنت‌هاي مختلفي را در سراسر جهان برگزار مي‌كند. اين اولين تورنمنت اين شركت انگليسي در خاورميانه است؛ بنابراين از اين بابت نگراني وجود ندارد."

حرف‌هاي اين ايراني شاغل در فوتبال امارات شفاف بود؛ اما نكته مبهمي كه در اين مسئله وجود دارد، ۵۰ هزار دلار اختلاف موجود بين شرايط اوليه تورنمنت امارات با شرايطي است كه گلزاري مي‌گويد و مشخص نيست چگونه طرف اماراتي ۵۰ هزار دلار از فدراسيون ايران تخفيف گرفته است. از سويي، اين دلارها در حساب كيست؟

اگر فرض را بر صحت اظهارات گلزاري بگيريم و تصور كنيم منبع آگاه ابتداي گزارش اطلاعات غلطي به ما داده، بايد اين پرسش را پرسيد، چگونه زماني كه داريوش مطفوي مي‌گفت براي بازي با تيم‌هاي باشگاهي اروپايي بايد به تيم ملي ايران پول پرداخت شود و شان تيم بالاتر از يك تيم باشگاهي است؛ اما مجله كيكر مي‌نويسد: "بايرن مونيخ براي بازي در تورنمنتي ديگر در امارات، 300 هزار دلار دريافت مي‌كند؛ اما فدراسيون فوتبال ايران ۲۵ هزار دلار!"

جواب اين پرسش را دبير فدراسيون قطعا بهتر ازهر كس ديگري مي‌داند؛ اما روز يكشنبه با وجود آنكه خودش قرار مصاحبه حضوري را گذاشته بود و در محل فدراسيون هم حضور داشت، حاضر به گفت‌وگو در اين خصوص و ساير مسايل فوتبال نشد.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”