دکتر باقرزاده: صداوسيما قول پخش زنده را داده بود

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

دکتر باقرزاده: صداوسيما قول پخش زنده را داده بود

پست توسط DJ.HAMED »

رييس فدراسيون شمشيربازي از پخش نشدن رقابت‌هاي جام جهاني B شمشيربازي تهران توسط صدا و سيما انتقاد كرد.

دكتر فضل‌ا... باقرزاده با بيان اين گفت: نخستين مسابقه جام جهاني شمشيربازي در سال 2007 با شركت تمامي قهرمانان صاحب نام جهان و المپيك در ايران و به ميزباني جزيره‌ كيش برگزار مي‌شود، اما بسيار جاي ناراحتي دارد كه مسابقاتي در چنين سطح از رسانه‌ ملي به صورت زنده پخش نمي‌شود.

وي ادامه داد: به دليل پخش نشدن اين مسابقات از تلويزيون نتوانستيم براي اين رقابت‌ها اسپانسر بگيريم. در حالي كه بحث اسپانسر مي‌توانست در جريان اين مسابقات با توجه به هزينه‌ها و دشواري‌هايي كه دارد براي ما بسيار كارگشا باشد. نمي‌دانيم چرا صداوسيما حاضر است مسابقات تيروكمان، تيراندازي يا تنيس را ساعت ها به صورت مستقيم پخش كند، اما رقابت‌هاي جام جهاني شمشيربازي از تلويزيون پخش نمي‌شود؟

باقرزاده خاطرنشان كرد: بارها با مسوولان ورزش شبكه‌ ۳ سيما و همچنين مدير اين شبكه تماس گرفتيم و از آنها درخواست كرديم نسبت به پوشش اين مسابقات اقدام كنند و آنها هر بار قول حضور در اين مسابقات را دادند. اما در حالي كه تمامي عوامل صدا و سيما در جزيره‌ كيش آماده‌ پخش زنده هستند هنوز از تهران اين فرصت در اختيار آنها گذاشته نشده است. حتي اگر اين مسابقات در روزهاي آينده نيز پخش مستقيم شود باز هم فايده‌اي ندارد، چرا كه ديگر شانس گرفتن اسپانسر را از دست داديم!

باقرزاده در ادامه خاطر نشان كرد: سطح مسابقات بسيار بالاست و ۴۰ نفر از برترين قهرمانان دنيا اكنون در جزيره‌ كيش هستند. ۷ داور تراز اول بين‌المللي و ناظران جهاني و فدراسيون بين‌المللي شمشيربازي براي نظارت در اين مسابقات حضور پيدا كردند. امتياز اين رقابت‌ها در تعيين سهميه‌ المپيك پكن تاثير مستقيم دارد و ۱۰ هزار دلار نيز جايزه‌ اين مسابقات است، بنابراين نيازي به توضيح ندارد كه رقابت‌هاي جام جهاني شمشيربازي در چه سطحي برگزار مي‌شود.

رييس فدراسيون شمشيربازي ادامه داد: تمامي ميهمانان خارجي ما از حضور در ايران و برخورد مردم خونگرم كشورمان ابراز خوشنودي مي‌كنند و جالب است كه ما نمي‌توانيم اين ابراز رضايت را به مردم خودمان منتقل كنيم.

وي در مورد كمك‌هاي كميته‌ ملي المپيك و سازمان تربيت بدني براي برگزاري اين رقابت‌ها نيز خاطر نشان كرد: كميته‌ ملي المپيك ۲۰ ميليون تومان به ما كمك كرده و سازمان تربيت بدني نيز ۳۵ هزار دلار سهميه‌ ارزي به ما داده است، اما زماني كه مسابقاتي در اين سطح با تمامي دشواري‌ها و امكانات مورد نياز در حال برگزاري است و ما بايد دستمزد داوران و ناظران بين‌المللي را به دلار پرداخت كرده و همچنين ۱۰ هزار دلار جايزه نيز بدهيم مقايسه‌ اين كمك‌ها با ميزان هزينه‌ واقعي اين مسابقات خود جاي توجه دارد.

باقرزاده در ادامه با اشاره به موفقيت شمشيربازان ايراني در بازي‌هاي آسيايي دوحه گفت: توانستيم پس از ۳۲ سال در بازي‌هاي آسيايي مدال به دست بياوريم و اين موفقيت حاصل برگزاري همين رقابت‌هاي بين‌المللي طي ساليان گذشته است. در حال حاضر علاوه بر شمشيربازان بزرگسال ايراني جوانان و نوجوانان ما نيز در اين رقابت‌ها حضور دارند و شانس آشنايي با قهرمانان جهان را پيدا كرده‌اند. بي‌ترديد براي رشته‌اي كه در حال پيدا كردن جايگاهي مناسب در آسيا و حتي عرصه‌ جهاني است توجه و سرمايه‌گذاري بيشتري لازم است. در حال حاضر ما در اين مسابقات براي كسب سهميه‌ المپيك تلاش مي‌كنيم و اميدواريم بتوانيم در المپيك 2008 پكن حضور داشته باشيم.

باقرزاده در مورد حضور تيم شمشيربازي آمريكا در رقابت هاي جام جهاني كيش و اعتراض عضو هيات رييسه فدراسيون به شركت اين تيم تصريح كرد: اينجا صحنه‌ ورزش است و مسابقات نيز در سطح بالايي برگزار مي‌شود، در اين مسابقات علاوه بر آمريكا تيم‌هاي ايتاليا، فرانسه، كانادا و انگلستان نيز حضور دارند كه اگر مي‌خواستيم مشكلات با هر كدام از اين كشورها را مورد نظر قرار دهيم نبايد جام جهاني را برگزار مي‌كرديم.

وي افزود: مسابقات جام جهاني شمشيربازي زير نظر فدراسيون جهاني اين رشته برگزار شده و رقابت‌هاي كيش نيز در تقويم اين فدراسيون ثبت شده است، تمام تيم‌هاي جهان كه قصد شركت در رقابتهاي جام جهاني را دارند ابتدا در فدراسيون جهاني ثبت نام مي‌كنند و محدوديتي براي حضور هيچ تيم خاصي در اين رقابتها وجود ندارد.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”