اخبار مرتبط با باشگاه استقلال

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Captain II
Captain II
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

استقلال تهران با تساوي دور برگشت ليگ برتر فوتبال ايران را آغاز كرد
تيم استقلال تهران با تساوي مقابل ذوب آهن ، ديدارهاي خود را در دور برگشت رقابت‌هاي فوتبال قهرماني باشگاه‌هاي برتر ايران آغاز كرد.

در اين بازي كه از هفته شانزدهم اين مسابقه‌ها و در ورشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار شد دو تيم در پايان ‪ ۹۰‬دقيقه تلاش به نتيجه تساوي بدون گل رضايت دادند.

دو تيم در اين ديدار ، بازي كم‌افت و خيز و پاياپايي را در ميانه زمين به نمايش گذاشتند به‌طوريكه موقعيت‌هاي گلزني زيادي بر روي دروازه‌هاي ايجاد نشد.

بازگشت "مجتبي جباري" هافبك تيم استقلال تهران از مهم‌ترين اتفاقات اين بازي بود.

جباري در دقيقه ‪ ۷۵‬بازي جانشين ميثم بائو شد تا بعد از هشت ماه دوري بار ديگر به ميادين فوتبال باز گردد.

اين بازيكن اواخر اردبيهشت ماه گذشته در اردوي آمادگي تيم ملي فوتبال ايران در سوييس دچار آسيب ديدگي از ناحيه زانو شد و نتوانست اين تيم را در رقابت‌هاي جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬آلمان همراهي كند.

:grin:
Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

مرفاوي : تيم فوتبال استقلال ، همچنان مدعي قهرماني است
سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران پس از تساوي صفر برصفر تيمش مقابل تيم ذوب آهن اصفهان گفت: اين تيم همچنان جزء مدعيان قهرماني ليگ برتر قرار دارد و در راستاي كسب اين عنوان تلاش خواهد كرد.

عبدالصمد مرفاوي جمعه شب پس از ديدار تيمش با تيم ذوب آهن اصفهان درجمع خبرنگاران افزود: نتيجه مساوي از ميدان فولاد شهر، نتيجه بدي براي تيم ما نبود و ما را براي ديدارهاي بسيار اميدوار كرد.

وي افزود: تاپايان مسابقات ليگ برتر ، ديدارهاي زيادي باقيمانده است و تيم استقلال در دور برگشت درصدد جبران امتيازات از دست رفته خواهد بود.

سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران افزود: تيم فوتبال استقلال تهران براي موفقيت در ليگ برتر و جام باشگاههاي آسيا به يك مهاجم خوب نياز دارد و اين موضوع را با مسوولين باشگاه در ميان گذاشته‌ام .

وي درخصوص رابطه همكاري‌اش با امير قلعه نوعي ، رييس سازمان فوتبال استقلال ، گفت: در راستاي همكاري طرفين مشكلي وجود ندارد و من از نظرات وي در تيم استقلال استفاده مي‌كنم .

مرفاوي افزود : قلعه نوعي بعنوان رييس سازمان فوتبال استقلال حق دارد در مورد تيم اظهار نظر كند ، گاهي او در تمرينات تيم حاضر مي‌شود و تيم از نظرات وي بهره مند مي‌شود.

سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران در اين گفت وگو ، شعار برخي از تماشاگران اين تيم كه خواستار جدايي وي از استقلال شدند را احساسي دانست و افزود: اين عده از تماشاگران احساسي و به دور از منطق عمل مي‌كنند.

وي افزود: در دنياي ورزش حرفه‌اي نبايد احساسي بود بلكه بايد منطقي سخن گفت .

مرفاوي درباره اين ديدار هم گفت: بازي راضي‌كننده اي نبود و دو تيم نتوانستند به دروازه‌هاي يكديگر دست يابند.

وي افزود: تيم ذوب آهن در خط دفاعي قدرتمند است و درخانه براحتي امتياز از دست نمي‌دهد.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

رسولي‌نژاد: هيات‌مديره‌ استقلال مصوبه‌اي براي استخدام مربي خارجي نداشته است
عضو هيات مديره باشگاه استقلال تهران تاكيدكرد كه اگر قرار است مربي (داخلي يا خارجي) براي استقلال انتخاب شود، بايد به تصويب هيات مديره برسد.

سيد احمد رسولي‌نژاد درگفت‌وگو با ايسنا، اظهاركرد: با توجه به اين كه انتخاب مربي خارجي براي يك تيم هزينه‌ فراواني به همراه دارد و بار تعهدات مالي اين انتخاب نيز مستقيم بر دوش هيات مديره است، بايد هرگونه تغييري در كادر فني و يا جذب مربي خارجي با تصويب هيات مديره انجام شود.

وي افزود: شنيده‌ام قلعه‌نوعي گزينه‌هاي خارجي را براي مربي‌گري استقلال مطرح كرده است. معتقدم كه بايد همه چيز در چارچوب و روش اصولي خود انجام شود. معمولا انتخاب مربي يا سرمربي يك تيم با پيشنهاد مديرعامل يا رييس سازمان فوتبال و با تصويب هيات مديره نهايي مي‌شود و مديرعامل نيز قرارداد اين مربي را امضا مي‌كند. اين يك روند طبيعي است و بايد همه در باشگاه استقلال به آن توجه داشته باشند.

رسولي نژاد اظهاركرد: در وهله‌ اول بايد مشخص شود كه استقلال نياز به مربي دارد يا سرمربي. در استقلال مربيان زيادي حضور دارند، اگر قرار است مربي خارجي با هزينه‌ فراوان به اين تيم آورده شود، بايد برنامه‌ريزي شده و هدفمند باشد.

وي با اشاره به مشكلات استقلال مانند نداشتن بازيكنان قدرتمند و ضعف‌هاي تاكتيكي، خاطر نشان كرد: هيات مديره رفتار‌هاي برخلاف چارچوب‌ مديريتي را تحمل نمي‌كند. بر اين اساس و تا زمان تشكيل جلسه‌ي هيات مديره و بحث در مورد جذب يا عدم جذب مربي خارجي، نمي‌توان هيچ‌كدام از اين موارد مطرح‌شده را قطعي دانست، چرا كه بايد هيات مديره اين موضوع را مصوب كند تا به مرحله‌ اجرا برسد.

رسولي نژاد با رد اين موضوع كه شايد قلعه‌نوعي با توافق برخي اعضاي هيات مديره اقدام به مذاكره با مربي خارجي كرده باشد، گفت: در هيات مديره باشگاه استقلال، رييس و ساير اعضا با همه برابرند. هيچ كس به خود اجازه نمي‌دهد كه از طرف اعضاي هيات‌ مديره تصميم‌گيري كند.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

بلاتكليفي قرارداد يونگ با استقلال
مسئولان باشگاه استقلال با تئودور يونگ به توافق نهايي رسيده اند؛ اما به دليل مشخص نبودن وضعيت مديرعامل باشگاه با اين مربي هلندي قرارداد نسبته‌اند.

به گزارش فارس، با وجود آنكه مسئولان باشگاه استقلال درمذاكرات ابتدايي با پونگ هلندي بر سرمسائل مالي به توافق نهايي نرسيده بودند؛ با انجام مذاكرات مجدد اين توافق حاصل شد.

يونگ در مذاكره اول مبلغ 160 هزار يورو را در خواست كرده بود كه اين مبلغ مورد موافقت استقلالي‌هاي قرار نگرفت اما در نشست دوم مديران استقلال با مدير برنامه اين مربي بر سر مبلغ 140 هزار يورو به توافق رسيدند.

يونگ همچنين بر خلاف اظهارات اوليه قبول كرده كه به عنوان دستيار صمد مرفاوي در استقلال مشغول به كار شود با اين توافق كه بخش عمده مسائل فني بر عهده اين مربي هلندي باشد.

دراين ميان تنها مشكلي كه بر سر راه استقلاليها براي عقد قرار دادبا اين هلندي وجود دارد عدم حق امضا از سوي مقداد نجف نژاد مديرعامل باشگاه است.

در حال حاضر در باشگاه استقلال فقط اميدوار رضايي مي‌تواند به عنوان رئيس هيات مديره برگه‌هاي قرار داد را امضا كند كه او هم در خوزستان بسر مي‌برد.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

دايرة‌المعارفي براي مشكلات استقلال
مدافع تيم فوتبال استقلال تهران گفت: براي مشكلات تيم بايد يك دايرة‌المعارف نوشت. اميرحسين صادقي، مدافع تيم استقلال تهران در ديدار برابر ذوب‌آهن نيمكت نشين بود؛ اما به اين مساله اعتراضي ندارد. هر چند نسبت به مشكلات و شرايط باشگاه گله زيادي دارد. گفتگوي وی را در زير مي‌خوانيد:

* بازي با ذوب‌‌آهن چه طور بود؟
مسابقه سختي بود. در زمين حريف بازي مي‌كرديم؛ ولي هم در دفاع و هم در حمله خوب كار كرديم. هر چند موقعيت‌هاي زيادي نصيب دو تيم نشد و بيشتر توپ در وسط زمين در گردش بود.

* اما هواداران از نتيجه ناراضي بودند؟
هواداران استقلال هميشه ناراضي‌اند. قهرماني تيم‌ در فصل قبلي توقع آنها را بالا برده؛ در غير اينصورت بايد يادشان بيايد كه فصل قبل هم استقلال در اصفهان با ذوب‌آهن يك بر يك مساوي كرد؛ همان تيمي كه قهرمان ليگ هم شد. به عقيده من، هواداران ناراضي‌ نيستند؛ بلكه آنهايي كه به هوادارن خط غلط مي‌دهند، ناراضي‌اند. هواداران ما با هوشند و فوتبال را خوب درك مي‌كنند و مي‌دانند تيم در چه وضعيت بحراني قرار گرفته است.

* اين بحراني كه شما و ساير بازيكنان به آن اشاره مي‌كنيد، چيست؟
مشخص نيست بحران چيست و كجاست؛ اما استقلال چه از نظر مديريتي و چه از نظر بازيكني در شرايط بدي قرار دارد و هميشه تحت فشاريم. يك هفته بدون دغدغه و استرس تمرين نكرديم. يك روز مي‌گويند فلاني مديرعامل مي‌شود و روز ديگر مي‌گويند فلاني سرمربي خواهد شد و ... در باره مشكلات استقلال بايد دايره‌المعارف نوشت.

* اين مشكلات كي تمام مي‌شود؟
هميشه اين معضلات وجود داشته و دارد.

* با اين شرايط مي‌توانيد در ليگ قهرمانان آسيا موفق شويد؟
براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا سه سال زحمت كشيديم و بايد نتيجه بگيريم. براي آنكه حاصل تلاش سه ساله‌ام را ببينيم، در ليگ قهرمان آسيا مشكلات باشگاه را پشت در ورزشگاه مي‌گذارم و با روحيه به ميدان مي‌روم.

* چرا در ليگ برتر اينگونه رفتار نمي‌كنيد؟
مطمئن باشيد در ليگ برتر هم قهرمان مي‌شويم. فقط 6 امتياز عقب هستيم و 14 هفته تا پايان مسابقات باقي مانده است. پس هنوز چيزي را از دست نداده‌ايم.

* از نيمكت‌نشيني در بازي با ذوب‌آهن ناراضي نيستي؟
به نظر مربي‌ام احترام مي‌گذارم؛ حتي اگر در فهرست 18 نفره‌ام نباشم، اعتراضي نمي‌كنم چون مربي‌ام را دوست دارم.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

پيگيري تمرينات استقلال با حضور قلعه نويي؛
رييس سازمان فوتبال: مرفاوي، سرمربي استقلال خواهد بود
تيم فوتبال استقلال تهران صبح امروز (دوشنبه) تمريناتش را در ورزشگاه مرغوبكار پي‌گيري كرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، تيم فوتبال استقلال تهران كه در هفته‌ي شانزدهم رقابت‌هاي ليگ برتر و در برابر تيم ذوب آهن اصفهان متوقف شده بود، تمريناتش را براي برگزاري هفته هفدهم ليگ برتر در حالي پي‌گيري مي‌كند كه احتمال حضور مربي خارجي در اين تيم، با مذاكرات امير قلعه نويي و «تئودور يونگ» قوت گرفته است.

تيم فوتبال استقلال تهران صبح روز دوشنبه با حضور امير قلعه نويي و ساير اعضا كادر فني تمريناتش را در ورزشگاه مرغوب كار ادامه داد.

در تمرينات امروز استقلال كليه بازيكنان حضور داشتند و تيم زير نظر مرفاوي و اقبالي به گرم كردن پرداخت و پس از مرور تمرينات تاكتيكي، با تقسيم شدن به دو گروه سبز و آبي ديدار دوستانه‌اي را برگزار كردند.

امير قلعه‌نويي نيز از نزديك تمرينات بازيكنان استقلال را زير نظر داشت و پيش از شروع تمرينات نيز در رختكن ورزشگاه مرغوبكار، با بازيكنان به گفت‌وگو پرداخت از احتمال تغيير در كادرفني اين تيم با هدف تقويت شرايط موجود سخن گفت.

قلعه نويي تاكيد كرد كه تحت هر شرايطي صمد مرفاوي به عنوان سرمربي تيم استقلال فعاليت خواهد كرد و «يونگ» يا هر مربي خارجي ديگر در كنار ساير اعضاي كادر فني حضور خواهد داشت.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

براي بررسي چگونگي حضور مربي خارجي در استقلال؛
هيأت مديره باشگاه استقلال با حضور قلعه نويي و مرفاوي تشكيل جلسه مي‌دهد
هيأت مديره‌ي باشگاه استقلال تهران براي بررسي شرايط حضور مربي خارجي در كادر فني اين تيم تشكيل جلسه مي‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پس از آن كه امير قلعه نويي، رييس سازمان فوتبال باشگاه استقلال تهران رسما اعلام كردكه مذاكراتي را با «تئودور يونگ» مربي سابق پرسپوليس، براي حضور در كادر فني استقلال انجام داده است، هيأت مديره باشگاه استقلال قصد دارد در نشستي با حضور اعضاي كادر فني، اين موضوع را بررسي كند.

هيأت مديره باشگاه استقلال اوايل هفته آينده با حضور كليه اعضا و امير قلعه نويي به عنوان رييس سازمان فوتبال و صمد مرفاوي سرمربي تيم استقلال تشكيل جلسه خواهد داد تا چگونگي حضور «يونگ» يا هر مربي خارجي ديگري در كادر فني اين تيم بررسي كند.

گفتني است، قرار بود نشست هيأت مديره استقلال در هفته جاري برگزار شود اما، به دليل عدم حضور برخي از اعضا از جمله حميدرضا آصفي و عشرت شايق، مقرر شد جلسه در هفته آينده برگزار شود

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

محمود فكري:
سخت ترين سالي بود كه در استقلال بازي كردم
دعواهاي مديريتي استقلال را تضعيف کرده است
به بايرن مونيخ و ميلان هم ببازيم انتقاد مي‌کنند
كاپيتان تيم فوتبال استقلال گفت: تغيير صمد مرفاوي با كارنامه‌اي كه از خود به جا گذاشته صحيح نيست.

به گزارش ايسنا، محمود فكري در گفت‌وگو با سايت باشگاه استقلال در خصوص ورود مربي هلندي به كادر فني، مسائل فني و حاشيه هاي تيم صحبت كرده است كه مشروح آن در زير مي‌آيد:

* از ديد شما صمد مرفاوي خوب نتيجه گرفته است؟

اگر بخواهم يک کلمه جواب بدهم بله! حتي اگر بخواهيم بحث را باز کنيم نيازي به اين که يک سرمربي جديد داشته باشيم احساس نمي شود. تقويت کادر بحث ديگري است که حتما با خواست خود آقاي مرفاوي صورت گرفته. اما، بايد انصاف هم داشت. مگر مرفاوي چه امکاناتي داشته که از او اين همه انتظار دارند؟ از روز اول که تمرينات بدون حضور المپيکي ها و ملي پوشان برگزار شد، چند مهره اصلي تيم هم که مصدوم شدند و يک سري ديگر هم که مي دانيد از مهره هاي اصلي تيم بودند و جدا شدند. در فصل نقل و انتقالات هم که نه مدير عامل داشتيم نه پول! فقط نظري جويباري بالاي سر تيم بود. درست مثل سال‌هاي قبل. تيم را از ديد من بايد در فصل نقل و انتقالات قهرمان کرد. اما، تيم ما در آن زمان مهم در اين حدها بسته نشد. به اين‌ها مشکلات مالي و ساختاري را هم اضافه كنيد. تيم نه زمين تمرين داشت و نه رختکن درست و حسابي. آدم نمي داند لباسش را کجا عوض کند!

* مشکلاتي که در سالهاي گذشته هم وجود داشت!

درست؛ اما، هيچگاه از ديد عدم ثبات مديريتي تا اين حد مشکل نداشتيم. جنگ و دعواهاي مديريتي استقلال ر ا تضعيف کرده. به هر حال اين مسائل خيلي تاثيرگذار است. مرفاوي که آهن نيست. او هم يک انسان است و کاسه صبرش روزي لبريز مي شود. شما نگاه کنيد هر روز يک حاشيه اي برايش درست مي کنند. هر روز يک جريان جديد. هر روز يک مربي جديد. يک روز فيروز کريمي، فردا غلام پيرواني. اين مسائل به تيم مي کشد. بازيکن گوش دارد، مي شنود. چشم دارد روزنامه مي خواند. وقتي مي بيند مربي سختگير است و نظم و انضباط دارد و از طرف ديگر هم اين حرف‌ها را عليه اش مي زنند ناخودآگاه عليه مربي اش جبهه گيري مي کند. تو روي مربي اش مي ايستد. با همين کارها مربي تضعيف مي شود. با همه اين شرايط استقلال دوم است. شانس قهرماني دارد. اين نشان مي دهد مربي کارش را بلد است. او از خانواده استقلال است.

*پس شما به صمد مرفاوي اعتقاد داريد؟

من از او دفاع مي کنم چون سرمربي تيم است. بعد هم من داخل تيم هستم و مي دانم او چه مشکلاتي را تحمل مي کند. شما که در اردوها و تمرينات نيستيد. يک سري مسائل را هم خبر نداريد يا مي دانيد و بيان نمي کنيد. به هر حال مرفاوي تنها وارد اين عرصه شد. الان ما دنبال يک مهاجم گلزن هستيم اما، او هم که بيايد به زمان نياز دارد و بايد هماهنگ شود. پس من از همين الان بگويم مشکل ما با آمدن يک مهاجم جديد حل نمي شود. درنتيجه فشارها روي ايشان بيشتر مي شود. از طرف ديگر حاشيه ها هم تمامي ندارد. شما نگاه کنيد به سايپا؛ پول خوب گرفته اند، سر وقت هم پولشان توي حساب است، آرامش هم دارند، کسي هم برايشان حاشيه درست نمي کند، بازي را مي بازند برايشان حرف و حديث در نمي آورند، اينجا ما اگر به بايرن مونيخ و ميلان هم ببازيم همه انتقاد مي کنند. چرا باختيد؟ چرا مساوي کرديد؟چرا شانسي برديد؟يعني چه ؟باور کنيد اگر هواداران واقعي استقلال بدانند ما با چه مشکلاتي وارد زمين مي شويم و چه مشکلاتي داريم ، مي گويند شما سمبل تعصب هستيد.

* اوضاع و احوال تيم چطور است؟ اكنون همه از تيم اخبار بدبينانه مي شنوند.

به هر حال دروغ که نمي شود گفت يا الکي از خودمان حرف بزنيم. اين که الان من بگويم تيم قهرمان آسيا مي شود و با 10 امتياز اختلاف قهرمان ليگ مي شود و حرفهايي از اين دست، فقط توهين به هواداران است. حقيقت قضيه اين است که ما مشکل داريم. مشکلات که رفع شود مي توانيم با خيال راحت در آسيا شرکت کنيم. اما، تا زماني که همدل نشويم هيچ فايده اي ندارد. به هر حال امسال که به مهره هاي خوب احتياج داريم دستمان خالي تر از گذشته است. بايد با همين بضاعت در بازي‌ها شرکت کنيم.

*شما چند سال است كه در استقلال حضور داريد؟

سيزده، چهارده سالي مي شود. اين را هم بگويم که در همه اين ساله شرايطي مثل امروز وجود نداشت.

* حتي وقتي "کخ" مربي استقلال بود؟

حتي آن زمان هم وضع بهتري داشتيم. در نظر بگيريد که آن سال مشکل ما فني بود.مديريت کاملا يکدست بود و تنها مشکل، ناآشنايي کخ با جو فوتبال ايران بود. ضمن اين که در زمين ناهموار تختي هم نمي توانستيم بازي را مطابق ميل خود پيش ببريم. شما ببينيد امسال کساني که با بازيکنان صحبت مي کنند و به تيم روحيه مي دهند انگشت شمارند. برخي هواداران هم که امسال کم لطف بوده اند. نمي دانم چرا با ما اين طور رفتار مي کنند. بازيکنان ما بسياري از بازي‌ها را در دقيقه 90 به نفع خود به پايان رساندند؛ اما، ما از دقيقه 60 به بعد هو مي شديم! يعني امسال گروهي از آنها باري بودند روي دوش تيم! من دقت کرده ام که از دقيقه 70 به بعد بازيکنان ما بجاي آنکه حواسشان به حفظ تيم با حفظ نتيجه باشد، به ساکت کردن تماشاگران و بلند کردن دستها و دعوت از هواداران به سکوت و هو نکردن آقاي مرفاوي است. اينطوري که نمي شود اصلا بازي کرد.

* يعني هواداران نبايد اعتراض کنند؟

اين راهش نيست. همه مي دانند که امسال چه مشکلاتي داريم .پس نبايد ما را تخريب کنند. اين که درست نيست هر وقت ما برديم تشويق شويم. اين طوري که هواداري نيست. همه مردم تيم برنده را تشويق مي کنند. اين ربطي به عشق و علاقه ندارد.کسي که از عشق و علاقه صحبت مي کند نبايد به خود اجازه بدهد که با يک باخت تيم را هو کند. ما اكنون بيشتر از هر زمان ديگري به تشويق احتياج داريم. به حمايت و همدلي نياز داريم. به خاطر مشکلات مالي و مديريتي در لحظات عادي که آرامش نداشتيم پس حداقل در زمين آرامش داشته باشيم تا از فوتبال زده نشويم.

* شما به عنوان بزرگتر تيم درباره آرامش تيم با بقيه صحبت مي کنيد؟

من هيچوقت دوست ندارم حاشيه درست کنم .هميشه اعتقاد داشته ام که بايد به مربي احترام گذاشت، حتي اگر چوب خشک هم بالاي سر آدم بگذارند. اگر قرار باشد از مربي اطاعت نکنيم که در تيم سنگ روي سنگ بند نمي شود. وقتي امير قلعه نويي جاي کخ آمد به نظري جويباري گفت که ميانه محمود با منصورخان (پورحيدري ) خوب است و شايد براي ما بازي نکند. البته هم آقاي جويباري به او اطمينان دادند و من خودم هم با او حرف زدم. به او گفتم اگر چوب هم سرمربي باشد حمايت مي کنم چه برسد به شما که همبازي ، کاپيتان ، مربي و رفيق من بوديد.حالا درست که من شخصا به آقاي پورحيدري تعلق خاطر دارم اما، هيچوقت براي هيچکدام از مربيانم کم نگذاشتم. براي من مرفاوي با ناصر حجازي، پورحيدري و کخ تفاوتي ندارد. من به تيم و هواداران تعهد دارم. ضمن اين که وقتي سرمربي تيم به من اعتماد کرده و بازي مي دهد نامردي است که بخواهم سو استفاده کنم و کم بگذارم. از طرف ديگر من براي تيم بازي مي کنم و به تيم وفادار هستم. نه انتظاري دارم و نه به خودم اجازه مي دهم که پايم را از گليمم درازتر کنم. من حق دخالت در امور فني را ندارم و به خودم اجازه نمي دهم در بعضي امور دخالت کنم. کاپيتان‌هاي زيادي را ديده ام و يا درباره شان شنيده ام که در چنين اموري دخالت مي کنند. من کاري به اين کارها ندارم.احترام خودم را حفظ مي کنم. اتفاقا سر همين قضيه هم پاره اي از اوقات به من بي مهري شد اما، تحمل کردم و کنار آمدم.

* به هر حال شما كاپيتان تيم هستيد و حتي اگر در موارد فني نظرتان را به کادر بدهيد کسي حمل بر دخالت نمي کند اما، در مسائل ديگر بايد تيم را هم جمع کنيد. همکاري کاپيتان با سرمربي و کادر کمک مي کند که نه بين بازيکنان اختلافي باشد و نه موضوعي از چشم مربيان دور بماند.

موافقم .کاپيتان کانال ارتباطي بازيکنان با کادر فني است.

* شما از نقش خودتان به عنوان کاپيتان استقلال راضي هستيد؟

امسال خيلي کمتر از هميشه اين نقش را بازي کردم. اعتقاد دارم که سرمربي تيم خيلي تمايل ندارد که من به عنوان کاپيتان وارد مسائل بازيکنان شوم. هيچوقت از بازوبند سو استفاده نکرده ام .هميشه به مربي احترام گذاشته ام و احترام متقابل هم مي خواهم. به هر حال علاقمندم با نظر سرمربي به آنها در خيلي از مسائل کمک کنم.

* از آقاي مرفاوي چه انتظاري داري؟

فرض کنيد به دليلي من به عنوان بازيکن قديمي تيم حالا غلط يا درست با بازيکني برخورد مي کنم. به هر حال به عنوان کاپيتان بايد از من حمايت شود. اگر اشتباه کرده باشم بعدا در خفا اين مساله گفته شود. حتما حمايت‌هاي آقاي مرفاوي مي تواند به من کمک کند.

* بازيکنان جواني در تيم هستند که رفتارها و عملکردشان با شما متفاوت است. مثلا از پوشاکي استفاده مي کنند که شايد با سليقه نسل جديد هماهنگ باشد اما، با سليقه نسل شما خيلي سازگاري ندارد.

اجازه بدهيد بحث سليقه ها را کنار بگذاريم. اين طور نيست که من به يک بازيکن جوان بگويم شما اين لباس را نپوش چون من بدم مي آيد. بازيکنان جوان ما جوان هستند و دوست دارند که جواني کنند. من اين را درک مي کنم چون خودم هم از اين سالها عبور کرده ام اما، بازيکن بايد بداند که در چه تيم بزرگي توپ مي زند.بازيکن استقلال يا پرسپوليس يا تيم ملي چه بخواهد و چه نحواهد در جايگاهي است که به عنوان الگو تلقي شود. بازيکن در انتخابهايش به عنوان جوان، سليقه يک الگو را هم لحاظ کند. شايد يک جوان دوست داشته باشد که زنجير به گردن بياندازد ، شلوار لي بپوشد ، آرايش خط ريش و موهايش با مد روز مطابقت کند اما، همان جوان وقتي به استقلال مي آيد بايد لباس پوشيدنش را درست کند. من معمولا وقتي مي بينم که کسي لباسي پوشيده يا زنجير انداخته خيلي دوستانه و با شوخي قضيه را حل مي کنم. اگر موضوع را متوجه شد و رفتارش را اصلاح کرد چه بهتر، در غير اين صورت ديگر دخالتي نمي کنم. به هر حال بايد حريم خودم را به عنوان کاپيتان حفظ کنم.

* آيا بازيکنان جوانتر درک مي کنند گوش کردن به نصايح شما به نفع آنهاست؟

اميدوارم. من سالهاي زيادي است که در استقلال بازي مي کنم. تداوم فوتبال من به اين دليل است که به قول امير قلعه نويي رياضت کشيده ام و از خيلي مسائل دور بودم. شب بيداري و قهرماني در کنار هم ميسر نمي شود.تمرين نکردن و قهرماني هم در کنار هم جور در نمي آيد. بازيکن جوان بايد خيلي مسائل را رعايت کند تا عمر فوتبال خود را افزايش دهد، در غير اين صورت نتيجه نمي گيرد. من وقتي به استقلال آمدم جوان بودم اما، خيلي زود فهميدم كه در چشم هستم و همه مرا مي بينند. من هم دوست داشتم مثل بازيكنان جوان امروز از دسترنج خود لباس هاي گرانقيمت و تك بخرم كه كس ديگري نداشته باشد اما، فهميدم كه اگر بخواهم بر خلاف انتظارات جامعه از يك بازيكن استقلال رفتار كنم ديگر جايي در اين تيم ندارم.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

اقبالي: بازيكني از استقلال قهر نكرده است!
مربي تيم فوتبال استقلال تهران گفت: بدون هيچ گونه حاشيه‌اي براي ديدار مقابل مس كرمان آماده مي‌شويم.

مسعود اقبالي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به نادرست بودن برخي شايعات درباره‌ قهر كردن برخي بازيكنان اين تيم از تمرينات اظهار كرد: تمرينات استقلال با طراوات و شادابي بسيار در حال پيگيري است و تمامي بازيكنان نيز در آن شركت دارند. روز دوشنبه نيز قلعه‌نوعي بر سر تمرينات حاضر شد و با بازيكنان صحبت كرد كه در روحيه‌ي آنها بسيار تاثير داشت.

وي درباره‌ ديدار برابر مس كرمان نيز خاطرنشان كرد: در هر صورت استقلال اين تيم را در كرمان شكست داده، البته مس تيم بسيار خوب و هماهنگي است كه در ديدار رفت نيز بسيار سرسختانه بازي كرد. اين ديدار مي‌تواند بسيار جذاب و تماشاگرپسند باشد، ضمن آن كه كسب سه امتياز از آن نيز براي استقلال دشوار خواهد بود.

وي ادامه داد: مي‌دانيم كه تيم كرماني، دو بازيكن كليدي‌اش را در اختيار ندارد و بر روي نقاط ضعف و قوت مس كار كرده‌ايم.

اقبالي درباره‌ اضافه شدن يك مربي جديد به كادر فني اين تيم نيز گفت: من به هيچ وجه در جريان اين مسايل نيستم و اين بحث‌ها به مديريت باشگاه مربوط است.

مربي تيم استقلال تهران در مورد جذب بازيكنان جديد نيز خاطرنشان كرد: ما تنها مي‌توانيم يك بازيكن زير 23 سال را جذب كنيم. ضمن آن كه براي ليگ قهرمانان آسيا نيز به دنبال جذب يك مهاجم هستيم كه در اين مورد رايزني‌هايي را انجام داد‌ايم تا يك بازيكن آزاد را به خدمت بگيريم؛ البته مجتبي جباري در حال رسيدن به شرايط مطلوب است؛ اما ما به دنبال جايگزيني براي رضا عنايتي هستيم.

اقبالي احتمال بازگشت عنايتي به استقلال را بعيد دانست و در مورد حضور مجتبي جباري در ديدار برابر مس كرمان نيز گفت: حضور جباري از ابتداي بازي مشخص نيست؛ اما اگر اين بازيكن در تركيب اوليه نباشد نيز به احتمال زياد در طول بازي به ميدان مي‌رود.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

منصوريان: تنها ابزار مناسب، داشتن توپ‌هاي استاندارد است!
بازيكن مياني تيم فوتبال استقلال تهران گفت: تنها ابزار مناسب استقلال در حال حاضر داشتن توپ‌هاي استاندارد است.

عليرضا منصوريان در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: مشكلات تيم استقلال جداي از مسائل مالي كه در ساليان گذشته همواره وجود داشته، نداشتن زمين تمرين ثابت است. تغيير زمين تمرين موجب سردرگمي‌ بازيكنان شده؛ ولي، به معضل اصلي تيم ما تبديل شده است.

وي ادامه داد: زمين ورزشگاه مرغوب‌كار بسيار ناهموار است و ورزشگاه آزادي نيز به دليل بارندگي همين وضعيت را پيدا مي‌كند. اين در حالي است كه زمين مناسب و هموار مي‌تواند ابزار اوليه‌ي يك مربي براي انجام حركات تاكتيكي باشد.

منصوريان تاكيد كرد: مرفاوي تنها وجود اين مشكل را به گوش مسوولان رسانده؛ اما متاسفانه تا كنون به نتيجه‌اي نرسيده‌ايم، اميدوارم كه مسوولان سازمان تربيت‌بدني فكري براي اين مشكل كرده تا دو تيم استقلال و پرسپوليس سر و سامان بگيرند.

وي در مورد ديدار مقابل مس كرمان گفت: بازي آساني را مقابل مس پيش رو نداريم؛ اما با انگيزه و روحيه بالايي كه تمامي‌بازيكنان دارند، به پيروزي در اين ديدار خوش‌بين هستم.

در اين هفته تمرينات بسيار منظم و جدي را انجام داده و براي شكست مس آماده هستيم.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

قلعه‌نويي:
«يونگ» بياييد برخي از وظايف مربيان تغيير خواهد كرد
مرفاوي حرف آخر را در تيم استقلال مي‌زند
شايد يكي از لژيونرها ايران را جذب كنيم
رييس سازمان فوتبال باشگاه استقلال تهران بار ديگر تاكيد كرد كه در صورت نهايي شدن حضور مربي خارجي، «صمد مرفاوي» سرمربي تيم استقلال خواهد بود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، امير قلعه‌نويي اظهار كرد: مذاكرات با "تئودور يونگ" انجام شده است و استقلال با حضور اين مربي روزهاي موفق و خوبي خواهد داشت.

وي افزود: همه چيز به خوبي پيش مي‌رود و شرايط براي عقد قرارداد رسمي فراهم است. در حال حاضر دو طرف پاي قرارداد هستيم.

قلعه‌نويي خاطر نشان كرد: قرار نيست كسي از كادر فني استقلال حذف شود. با اضافه شدن «يونگ» برخي از وظايف مربيان تغيير خواهد كرد.

وي تاكيد كرد: مرفاوي حرف آخر را در استقلال خواهد زد. او تحت هر شرايطي سرمربي استقلال است و ساير مربيان در كنار او كار خواهند كرد. حضور «يونگ» نيز مانع از استقلال كاري مرفاوي نخواهد بود و تحت هر شرايطي او حرف آخر فني را در تيم خواهد زد.

رييس سازمان فوتبال استقلال همچنين با اشاره به حضور استقلال در ليگ قهرمانان آسيا تاكيد كرد: قول مي‌دهم استقلال نماينده‌ي شايسته‌اي در ليگ قهرمانان آسيا باشد. در حال حاضر مشكل مالي محدوديت‌هايي را براي استقلال ايجاد كرده است، ولي اميدواريم با همكاري سازمان تربيت بدني و جذب اسپانسر اين مشكل نيز حل شود.

وي خاطر نشان كرد: قصد جذب يك فوروارد براي ليگ قهرمانان آسيا را داريم. يك مهاجم خارجي يا يكي از لژيونرهاي ايراني را جذب خواهيم كرد.

قلعه‌نويي به زمان حضور رسمي «يونگ» و مهاجم جديد استقلال اشاره‌اي نكرد.

Captain II
Captain II
تماس:

پست توسط DJ.HAMED »

يونگ: استقلال را به دسته دوم نمي‌برم
مربي سابق تيم فوتبال پرسپوليس گفت: در صورت هدايت تيم استقلال تضمين مي‌دهم كه اين تيم به دسته دوم نرود.

تئودور يونگ روز جمعه در گفت و گو با فارس گفت: هرگز نگفتم با مرفاوي كار نمي‌كنم. هنوز چيزي قطعي نشده و دليل ندارد در مورد مسائل فني اظهار نظر كنم.

وي تاكيد كرد: روز آينده جلسه اي با حضور قلعه‌نوعي و اميدوار رضايي براي مشخص شدن وضعيت حضورم در استقلال برگزار مي‌شود.

يونگ در مورد برنامه هاي خود در استقلال اظهار داشت: مطمئن باشيد اين تيم را به دسته دوم نمي برم. تا زمانيكه حضورم قطعي نشده نيز حرف تازه اي ندارم.

مربي سابق پرسپوليس در مورد جدايي از اين تيم و پيوستن احتمالي به تيم رقيب و همچنين حضور نفراتي اخراجي هان (عليزاده و انصاريان) در استقلال تصريح كرد: نمي خواهم در مورد پرسپوليس صحبت كنم. هواداران اين تيم مي دانند چرا ما جدا شديم. در مورد اخراجي ها هم تصميم خاصي قرار نيست اتخاذ شود. آنها امروز بازيكن استقلال هستند.

ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”