اعتراض به حضور آمريکا يا خودنمايی سياسی؟!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

اعتراض به حضور آمريکا يا خودنمايی سياسی؟!

پست توسط DANG3R »

حسين كنعاني مقدم در پي حضور تيم شمشيربازي آمريكا در مسابقات بين‌المللي كيش گفت: حضور تيم كشوري كه از لحاظ سياسي با ما در حال تخاصم است، در مسابقات كشورمان به صلاح نيست.

عضو هيات رييسه فدراسيون شمشيربازي و رييس هيات شمشيربازي استان تهران كه با اعتراض به شركت تيم آمريكا در مسابقات بين‌المللي كيش از حضور در اين مسابقات خودداري كرده است در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: من معتقدم كه جزيره‌ كيش از لحاظ اقتصادي آزاد است نه از لحاظ سياسي. در حالي كه كشور آمريكا با ما رابطه‌ خوبي از لحاظ سياسي ندارد، چرا براي ورزشكاران اين كشور فرش قرمز پهن مي‌كنيم. چرا آنها را دعوت مي‌كنيم كه با قهرماني, پرچم كشورشان در ايران بالا برود و سرود ملي آنها پخش شود.

وي ادامه داد: نبايد با مساله‌ آمريكا به عنوان يك كشور متخاصم با ايران، در ورزش نيز ساده انگارانه برخورد كنيم. نه تنها در شمشيربازي، بلكه احتمال دارد اين گونه مسابقات در ساير رشته‌ها هم انجام شود.

كنعاني مقدم در پاسخ به اين سوال كه منشور المپيك با اصل دوستي و برابري بين ورزشكاران دنيا بنا شده و نبايد پيرو اين اصل در ورزش ايران باشيم؟ گفت: ما همان گونه كه با ورزشكاران اسراييلي مواجه نمي‌شويم، اكنون نيز با توجه به عملكردهاي نادرست آمريكا بايد چنين روشي را در پيش بگيريم. چرا ما نبايد از همين روزنه‌ها در جهت سياست‌هاي كلي نظام استفاده كنيم.

-------
« البته ای کاش کنعانی مقدم به اين موضوع اشاره می‌کردند که پيش از برگزاری هر مسابقه‌ای کشورهای حاضر در آن مشخص شده و سایر تیم‌ها با اطلاع از حریفان حاضر پیشنهادها را بررسی می‌کنند، چرا دست به اعتراض يا خودداری از شرکت در این مسابقات نزدند!

آیا سازمان ورزش نظارتی بر این مسابقه‌ها نداشته است؟!»
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar »

من ديگه واقعا خجالت مي کشم :sad:
كنعاني مقدم در پاسخ به اين سوال كه منشور المپيك با اصل دوستي و برابري بين ورزشكاران دنيا بنا شده و نبايد پيرو اين اصل در ورزش ايران باشيم؟ گفت: ما همان گونه كه با ورزشكاران اسراييلي مواجه نمي‌شويم، اكنون نيز با توجه به عملكردهاي نادرست آمريكا بايد چنين روشي را در پيش بگيريم. چرا ما نبايد از همين روزنه‌ها در جهت سياست‌هاي كلي نظام استفاده كنيم.

ما اسراييل را به رسميت نمي شناسيم ولي آمريکا را به رسميت مي دانيم.
طرف تيمش آماده نيست و از ترس شکست بهانه مي آورد.
هیهات منا الذلة
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

پست توسط كيارش »

سردار عزيز همين امريكا كه شما دل واسش مي سوزوني چند سال پيش چند صد نفر از هم وطن هاي شما رو به فاصله چند كيلو متر از همين كيش كشت :-o شما به زار اون خاطره پاك شه بعد انتقاد كن :-P
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sardar »

كيارش,
من دلم واسه آمريکايي ها نمي سوزه
براي آبرو مملکت ميسوزه که براي چنين چيزهاي پيش پا افتاده ولي تبليغاتي چهره جهاني آن آسيب ببيند. :-?
هیهات منا الذلة
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

پست توسط masiha85 »

من هم با کيارش موافقم ما نبايد به آمريکاييها اجازه شرکت در مسابقه را بدهيم.نکند رفتار آنها را با رئيس جمهور و هيئت همراه در نيويورک را فراموش کرده ايم
خاک تو گر نيست جان من مباد
زنده در اين بوم و بر يک تن مباد
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

پست توسط كيارش »

Sardar, آبرو با دعوت يا عدم دعوت نمي ره ما خيلي مشكلات ديگه داريم كه بايد مراقب اونها باشين :-o

در ضمن حالا كه شما از عدم دعوت امريكا واسه يه مسابقه مي گي بايد بگم خود امريكاچندين بار از ورزش كارو سياست مدار و روزنامه نگار و/.......... ما رو با وجود اين كه مسابقات رسمي بين المللي يا كنفرانس هاي رسمي بين الملي بوده به كشورش راه نداده
حالا ما مثل ادم هاي ضعيف بيايم راه بديم كه چي بشه بگن با ادبن ؟‌ :eek: ديگه ادامه نديم بهتره :D
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ناوگان منطقه دوم
سپاس‌های ارسالی: 398 بار
سپاس‌های دریافتی: 226 بار
تماس:

پست توسط Yasser »

كيارش و masiha85 عزیز
من با Sardar موافقم.
ما نباید برای ضعف تیممون به دنبال این باشیم که هریف رو به میدون راه ندیم. در ضمن مگه ما نیستیم که ایراد میگیریم از اونها به دلیل راه ندادن ورزشکاران، پس نباید از همون رفتار ایراد آمیز استفاده کنیم و اشکال رو به خودمون بگیریم.
برعکس باید اجازه بدیم که تیم بیاد و با برگزاری خوب مسابقات فدراسیون های ورزشی اونها رو در حالت انفعال قرار بدیم تا اونها از داخل آمریکا زمینه رفع این اشکالات برای ورزشکاران ما رو با فشار به دولت خودشون حل کنن.

در ضمن، یکی از روش های سیاسی موفق ما جدا محسوب کردن مردم آمریکا از سیاستمداران اونهاست که عنان اختیارشون به دست صهیونیست هاست. با این روش ما میتونیم مردم آمریکا رو به رفتار اشتباه دولتشون در این مورد آگاه کنیم.
بگزارید آمریکا تنها کشوری باشه که سیاست رو و منافع صهیونیسم رو قاطی همه چیز کرده و در دنیا در این زمینه تک باشه.
مسلماً در این روش موثر برخورد سیاسی ، برخورد با ورزشکاران، هنرمندان و دانشمندان و مردم عادی آمریکا جایی نداره...
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral
تصویر
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Sardar »

با تشکر از توضيح جامع ياسر عزيز
در ظمن
كيارش,
من وضعيت تو را در آمريکاي شمالي درک نمي کنم ولي در اينجا هر از گاهي که از اين اتفاقات در ايران رخ مي دهد برخي از مردم اينجا مرا سوال پيچ مي کنند و خواهان جواب به آنها هستند. :shock:
به دليل همين گونه تبليغات غربي و عدم توجه مسولين برخي از مردم اروپا وضعيت افغانستان و ايران و عراق رو يکسان مي دانند. و همين چند وقت پيش بود که يک گزارش زننده از افغانستان توسط بي بي سي در مورد وضعيت زنان تهيه کرده بود که در زمان طالبان چه بلاهايي بر سر زنان مي آوردند. آنوقت يکي از من مي پرسه چرا تو ايران زنان جنس درجه دو محسوب مي شود. :-? ( آخر يکي نيست بهش بگه که ايران پايتخت زن سالاري است اون وقت از جنس درجه دو صحبت مي کني ::ss )
هیهات منا الذلة
Captain
Captain
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

پست توسط DANG3R »

سلام
اجازه به شرکت دادن تیم آمریکا در این تورنمت به معنای :
1)اجازۀ تو سری زدن را به آمریکا می دهیم چون این کار برابر با خار و خفیف کردن ملت اسلامی است!
2)بعد از آن همه مبارزات آمریکا فکر می کنه اوووووووووووووووووووه چه خبر است!که ما با این کار آمدیم منت کشی!
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”