2 طلا، 2 نقره و 6 برنز براي ايرانيان در 3 وزن نخست

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

2 طلا، 2 نقره و 6 برنز براي ايرانيان در 3 وزن نخست

پست توسط DJ.HAMED »

بيست و هفتمين دوره رقابتهاي كشتي جام جهان پهلوان غلامرضا تختي عصر ديروز با شناخت نفرات برتر اوزان 55، 66 و 96 كيلوگرم در سالن فجر مجموعه تختي شهرستان بندرعباس پيگيري شد.
به گزارش گروه كشتي خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ در وزن 55 كيلوگرم كه 23 آزادكار حضور داشتند محمد رضايي از ايران با پشت سر گذاشتن تمامي رقبا بر سكوي نخست ايستاد.
رضايي پس از استراحت در دور نخست، دور دوم به مصاف عباس دباغي رفت رفت و موفق شد در دو وقت پياپي 4- صفر و يك – يك از سد وي عبور كند، رضايي دور سوم دو تايم متوالي 3- يك و يك – صفر مجيد يوسفي را شكست داد و راهي نيمه‌نهايي شد.
آزادكار نهاوندي كشورمان در اين دور به سختي از سد هادي حاجيان عبور كرد و به فينال رقابتها راه يافت.
رضايي در فينال به مصاف آزادكار 19 ساله و كشتي‌بلد امريكايي رفت و موفق شد در دو وقت متوالي 3-2 و 3-2 بر اين حريف غلبه كند و صاحب گردن‌آويز طلاي رقابتهاي جام تختي شد.
در اين وزن هنري سوجودو امريكايي نقره گرفت و هادي حاجيان به همراه حسين بهادر مشتركا در جاي سوم ايستادند.
در وزن 66 كيلوگرم در بين 18 شركت كننده حسن طهماسبي با غلبه بر تمامي مدعيان صاحب نشان ارزشمند طلا شد وي پس از استراحت در دور اول، دور دوم به مصاف حميد محمدنژاد رفت و در دو وقت پياپي يك- صفر و 2- يك از سد وي عبور كرد. طهماسبي دور سوم در دو تايم متوالي 4- يك و 3- صفر اكبر بهتري را از پيش رو برداشت و راهي دور چهارم شد.
طهماسبي در اين دور يك – صفر و يك – صفر بر نصرالله فدايي نايب قهرمان جوانان جهان غلبه كرد و حريف محسن بابايي در فينال وزن 66 كيلوگرم شد طهماسبي در پيكار پاياني و در وقت نخست يك – صفر محسن بابايي را شكست داد اما در وقت دوم 2- صفر مغلوب بابايي شد تا تكليف برنده اين ديدار در تايم آخر مشخص شود.
آزادكار گلستاني كشورمان در تايم سوم يك – صفر از سد بابايي عبور كرد و صاحب نشان طلاي رقابتهاي جام تختي شد در اين وزن محسن بابايي به نشان نقره قناعت كرد و حميد محمدنژاد به همراه مهدي شيرازي به طور مشترك مدال برنز دريافت كردند.
و بالاخره در 96 كيلوگرم محمد لاوال كشتي‌گير سيه‌ چهره و مسلمان امريكايي به مقام اول دست يافت لاوال كه به هنگام ورود براي رقابت با آزادكاران ايراني حركات عجيب و غريب و فريادهاي بلند به اصطلاح براي تضعيف روحيه حريف مي‌كشيد دور نخست يك – صفر و 4- صفر امين مرداني را مغلوب كرد دور دوم در دو وقت متوالي يك – صفر و 3- يك بر محمد اميري غلبه كرد و راهي ديدار نيمه پاياني شد لاوال در اين رقابت 3- يك و يك – صفر از سد جعفر دليري دلاور كرمانشاهي گذشت و قدم به رقابت پاياني نهاد.
لاوال براي تصاحب نشان طلا به مصاف آزادكار خوش استيل و عنوان‌دار كشورمان اميرعباس مرادي گنجي رفت و در عين ناباوري همگان در دو وقت متوالي يك- صفر و 2- صفر دلاور كشورمان را مغلوب كرد و صاحب مدال طلاي رقابتها شد.
در اين وزن مرادي گنجي نقره گرفت و جعفر دليري به همراه شهاب قرباني هر دو از ايران مشتركا به مدال برنز دست يافتند.
بدين ترتيب و در پايان رقابتهاي سه وزن نخست تيم ملي كشتي آزاد كشورمان با 2 طلا، 2 نقره و 6 برنز در جاي اول ايستاد و امريكا با يك طلا و يك نقره دوم است.
اما رقابتهاي چهار وزن دوم از ساعت 9 صبح امروز با رقابت 56 كشتي‌گير آغاز مي‌شود.
:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”