گزارش فدراسيون از امدادرساني حادثه علم كوه

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

گزارش فدراسيون از امدادرساني حادثه علم كوه

پست توسط DJ.HAMED »

فدراسيون كوهنوردي در پي وقوع حادثه براي كوهنوردان در منطقه علم كوه مازندران، مراحل امدادرساني را توضيح داد.

به گزارش فارس، در تاريخ 17/10/85 تيمي 4 نفره از كوهنوردان (متشكل از دو باشگاه آرش و دو كوهنورد گروه سنقر) به سرپرستي مهدي عزيزي از باشگاه آرش به قصد صعود گرده آلمان ها، در قرارگاه فدارسيون واقع در رودبارك مستقر مي‌شوند.

با وجود اعلام رسانه‌ها مبني بر هشدارهاي فدراسيون كه از كوهنوردان مي خواست در روزهاي اخير از صعود به ‌به ارتفاعات اجتناب كنند و توصيه‌هاي مسئول قرارگاه به اين كوهنوردان و اصرار بر انصراف از اجراي برنامه، اين افراد بدون توجه به توصيه‌ها و خطرات، صعود خود را اجرا مي‌كنند و متاسفانه در جريان صعود از مسير گرده آلمان ها عليرضا سليماني به خاطر سرمازدگي شديد و مهدي عزيزي به دليل سقوط جان خود را از دست مي دهند و كوهنورد سوم به نام رضا عباسيون به محل استقرار نفر چهارم گروه كه جهت حمايت در علم چال مستقر بود، باز مي‌گردد و همراه وي عازم پناهگاه سرچال مي‌شوند.

در اين موقع، شرايط هواي منطقه در وضعيت نامساعدتري قرار مي‌گيرد و اين افراد با مشكل برقراري ارتباط مي شوند و با تاخير درخواست امداد مي‌كنند.

در نهايت پس از برقراري ارتباط باشگاه آرش با حادثه ديدگان، در نمابري در تاريخ 26/10/85 حدود ساعت 22:00 از سوي اين باشگاه، مراتب به فدراسيون اعلام و از اين فدراسيون در خواست امداد هوائي مي‌شود.

در همين راستا بلافاصله ستادي در فدراسيون تشكيل و پيگر انجام اقدامات لازم مي‌شود و با پيگير لازم از طريق دفتر نهاد رياست محترم جمهوري، سازمان تربيت بدني و سازمان هلال احمر، سازمان امداد و نجات هلال احمر و مديركل تربيت بدني و ستاد حوادث غيرمترقبه استانداري مازندران، نهايتا در ساعت 16:00 روز پنج شنبه 2/10/85 يك فروند بالگرد امدادي سازمان هلال احمر براي نجات دو كوهنورد مستقر در پناهگاه سرچال عازم منطقه مي‌شود كه متاسفانه در مسير رسيدن به پناهگاه سرچال (زير شيب ليزونك) با برخورد به زمين متوقف شده و توانايي پرواز را از دست مي‌دهد كه اين حادثه تلفات جاني در پي نداشت و كادر پرواز و امدادگران خود را به پناهگاه سرچال رسانده و سلامت خود را گزارش مي‌دهند.

در ادامه، تلاش‌ براي نجات اين افراد در پيگيري‌هاي فدراسيون با سازمان تربيت بدني و هلال احمر كل كشور، بالگردي ديگر از فرماندهي محترم هوانيروز سپاه پاسداران جهت نجات 13 نفر از افراد، اعم از كادر پروازي امدادگران و آن دو كوهنورد در ساعت 8:30 صبح روز جمعه 29/10/55 به منطقه عزيمت مي‌كند و در ساعت 10:00 صبح اين عمليات نجات با موفقيت خاتمه مي‌يابد.

اين فدراسيون ضمن عرض تسليت به جامعه كوهنوردي خانواده‌هاي داغدار كوهنوردان فوت شده، به عزيزان علاقمند به اين رشته ورزشي تاكيد مي‌نمايد به اطلاعيه‌ها و هشدارهاي رسانه‌ها مبني بر اجتناب برنامه ‌هاي كوهنوردي در شرايط نامساعد جوي توجه بيشتر داشته باشند.

همه عزيران اعم از نهاد رياست محترم جمهوري، سازمان تربيت بدني، سازمان هلال احمر كشور، ستاد حوادث غير مترقبه استانداري مازندران، هوا نيروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، كوهنوردان امدادگر و همه كساني كه به نوعي در عمليات امداد و نجات اين كوهنوردان مساعدت نمودند مراتب سپاسگزاري و قدرداني خود را اعلام مي‌نمايد.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”