سفير برزيل: زمينه‌ همکاري‌ خوب بین ايران و برزيل فراهم است

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

سفير برزيل: زمينه‌ همکاري‌ خوب بین ايران و برزيل فراهم است

پست توسط DJ.HAMED »

سفير برزيل در ايران، در ديدار با رييس سازمان تربيت‌بدني، از گسترش همکاري‌هاي ورزش کشورش با ايران استقبال کرد.

به گزارش ايسنا، لوييز آنتونيو گوهز، سفير برزيل در تهران، در اين ديدار، علاقمندي مردم ايران به ورزش را قابل تحسين دانست و گفت: برايم خيلي جالب است که ايراني‌ها ورزش برزيل و به ويژه فوتبال اين کشور را به دقت دنبال کرده و با فوتباليست‌هاي برزيلي آشنايي کامل دارند. بي‌شک همين مساله عاملي است در جهت پيوند ورزش دو کشور. مردم ايران و برزيل به جهت مهر و عطوفت و مهمان نوازي تشابه زيادي به يکديگر داشته و اين امر پايه قدرتمندي براي توسعه مناسبات و همکاري‌هاي دو کشور در کليه زمينه‌ها و به ويژه ورزش است.

گومز با اشاره به اين که ايران و برزيل در زمينه ورزش مي توانند همکاري‌هاي خوبي با يکديگر داشته باشند، اضافه کرد: برزيل امسال ميزبان بازي‌هاي پان امريکن است که اين رقابت‌ها مقدمه‌اي است براي حضور در بازي‌هاي المپيک 2008 چين، ضمن آن که برزيل کانديداي ميزباني جام‌جهاني فوتبال در سال 2016 است و پيرو آن مي‌خواهد براي کسب ميزباني المپيک اقدامات لازم را به عمل آورد.

مهندس علي آبادي نيز در اين ديدار ابراز اميدواري کرد که برگزاري چنين ديدارها و نشست‌هايي باعث برقراري ارتباطات و همکاري‌هاي نزديک‌تري بين دو کشور ايران و برزيل به ويژه در زمينه ورزش شود.

وي گفت: ايران و برزيل در کليه زمينه‌ها و از جمله ورزش مي‌توانند ارتباطات و مناسبات خوب و نزديکي را با يکديگر داشته باشند و بر اساس استعدادها و پتانسيل‌هاي ورزشي دو کشور، با يکديگر در جهت رشد و شکوفايي بيشتر در دنياي ورزش کمک کنند.

رييس سازمان تربيت‌بدني با اشاره به سرمايه‌گذاري‌هاي خوبي که در ورزش کشور انجام شده و مي‌شود تصريح کرد: ما بر اساس استعدادها و سرمايه‌هاي جوان کشور، براي رسيدن به رتبه‌ي سوم بازي‌هاي آسيايي خيز بر خواهيم داشت و همواره نگاهمان در ورزش به جلو و توسعه‌اي است. چرا که اعتقاد داريم سکون در ورزش جايي ندارد و بايد از طريق ارتباط با کشورهاي دوست و گسترش همکاري‌هاي ورزشي با کشوري چون برزيل، شرايطي را ايجاد کنيم که طرفين از دانش و تجربه يکديگر در رشته‌هاي پيش‌رو دو کشور بهره بگيرند.

در اين ديدار که با حضور هاشمي، نجفي ، همدانلو ( معاونان سازمان ) مهندس خدادادي مدير کل حوزه رياست سازمان، آخوندي مدير کل روابط عمومي و امور بين الملل و مهندس شهنازي مشاور بين الملل مهندس علي آبادي برگزار شد، سفير برزيل در تهران اعلام کرد که در تعامل با کيومرث هاشمي، سرپرست فدراسيون فوتبال، شرايطي را ايجاد خواهد کرد که يکي از تيم‌هاي خوب برزيل به ايران آمده و بازي‌هاي دوستانه‌اي را در کشورمان انجام دهد.

:grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”