فيگو، ستاره اي بي‌عاطفه

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

فيگو، ستاره اي بي‌عاطفه

پست توسط DJ.HAMED »

فيگو، ستاره اي بي‌عاطفه

تصویر

لوئيس فيگو ستاره فوتبال پرتغال در اواسط فصل گذشته يک قرارداد 4 ميليون يورويي با الاتحاد عربستان به امضا رساند تا آخرين سال‌هاي حضورش در مستطيل سبز را در خاورميانه سپري کند.
او به عربستان آمد و با پيراهن شماره 7 اين تيم پرافتخار عكس‌هاي يادگاري گرفت و حتي عنوان كرد براي كسب افتخارات جديدي به اين تيم عربي متمول پيوسته است.
بسياري از كارشناسان برخلاف نظريات وي معتقد بودند كه مرد پرتغالي فقط و فقط به خاطر پول در خاورميانه حضور يافته وگرنه دليلي ندارد ستاره‌اي نظير وي چنين تيمي را انتخاب كند.
به هر صورت همه چيز بر وفق مراد وي پيش رفت و در حالي كه اينترميلان در مسير قهرماني قدم برمي‌داشت او با سفر يك روزه به عربستان يك قرارداد سنگين را در تاريخ اين باشگاه به ثبت رساند.
مسوولان الاتحاد از اينكه يك ستاره گرانقدر را صيد كرده بودند به خود مي‌باليدند و براي حضورش در تيمشان لحظه‌شماري مي‌كردند.
به هر صورت حضور فيگو مي‌توانست نگاه بسياري از اسپانسرها و شبكه‌هاي تلويزيوني را به سوي آنها معطوف كند تا پول سرشاري نصيب باشگاه شود. يك سوي قضيه نيز به كسب افتخار بازمي‌گردد و با تكنيك ناب فيگو آنها مي‌توانستند جام قهرماني را به چنگ آورند.
فيگو نيز در خيال خود به دنبال قهرماني در اسكودتو بود و با افتخاري بزرگ كه در كارنامه‌اش خالي بود به الاتحاد مي‌انديشيد تا با تيم جديدش به پول هنگفتي دست پيدا كند.
همه چيز ايده‌آل پيش مي‌رفت و او هم بسان عرب‌ها براي پايان يافتن فصل لحظه‌شماري مي‌كرد.
پس از اتمام سري A و در يك اقدام جالب لوئيس فيگو كه طعم قهرماني بدجوري در دلش نشسته بود اعلام كرد علاقه‌اي به حضور در الاتحاد ندارد و به دليل اينكه مسوولان اين باشگاه به تعهدات خود عمل نكرده‌اند به فيفا شكايت كرد تا راهي خاورميانه نشود.
اين سخنان بسان شوكي بود براي روساي باشگاه الاتحاد كه در اين چند ماه با فيگو خواب‌هاي طلايي مي‌ديدند، آنها هرگز تصور نمي‌كردند ستاره محبوبشان به يك باره تغيير عقيده بدهد و به قراردادي كه با آنها بسته پشت پا بزند.
به طور حتم آنها نيز بيكار نخواهند نشست و شكايت خود را تقديم فيفا خواهند كرد تا مبارزه دو طرفه آغاز شود.
روزنامه‌هاي ايتاليايي معتقدند كه لوئيس فيگو مصمم است تا قراردادش را با نراتزوري تمديد كند و كماكان در خدمت اينتر قهرمان باشد.
به هر صورت بازي در اسكودتو و رقابت در ليگ قهرمانان بسيار وسوسه‌انگيز است و شماره 7 اينتر همچنان تمايل دارد شانس خود را براي فتح دوباره سري A و ليگ قهرمانان بيازمايد.
طي روزهاي آينده تكليف وي با الاتحاد مشخص خواهد شد و به طور حتم با توجه به قراردادي كه وي با سران عربي منعقد كرده، بايد به آن پايبند باشد.
در صورتي كه وي علاقه‌اي به حضور در عربستان نداشته باشد بايد غرامتي سنگين بپردازد تا ديگر هيچ بازيكني به سرش نزند با بستن قرارداد ديگر تمايلي به بازي در آن تيم نداشته باشد.
اما سران الاتحاد ضربه سنگين روحي را تجربه خواهند كرد. آنها مدت‌ها در بوق و كرنا نواخته بودند كه بازيكني بزرگ را به خدمت گرفته‌اند و قرار است با مرد سال فوتبال جهان در سال 2001 به آسيا فخر بفروشند.
لوئيس فيگو مرد بي‌عاطفه فوتبال جهان در چنين زمينه‌هايي هرگز روي حرف‌هايش نايستاده است.
به طور مثال وقتي او در نيوكمپ به اسطوره‌اي بزرگ تبديل شده بود بارها اعلام كرد كه هرگز فكر جدايي از بارسلونا به مغزش خطور نمي‌كند و مي‌خواهد با پيراهن اين تيم كفش‌هايش را بياويزد.
او با گفتن چنين جملاتي در سال 1999 به محبوبيت فراواني نزد هواداران اين تيم دست يافت و مرد اول كاتالان لقب گرفت.
اما چند سال بعد ورق برگشت و در عين ناباوري فيگو بي‌عاطفه به پول هنگفت سران رئال‌مادريد جواب مثبت داد و به تمام حرف‌هايش پشت كرد. غمي بزرگ نيوكمپ را فرا گرفت و هواداران بارسا هرگز باور نمي‌كردند مردي كه آن كلمات را گفته بود و به عشق دوستداران آبي و اناري‌پوشان تبديل شده بود، راهي سانتياگو برنابئو شود.
هواداران متعصب كاتالان متوجه شدند كه نبايستي طي آن دوران به صحبت‌هاي فيگو دلخوش مي‌كردند چرا كه او با عاطفه سروكاري ندارد و پول براي وي از همه چيز مهم‌تر است.
در ال‌كلاسيكو و زماني كه لوئيس مغرور راهي نيوكمپ مي‌شد با شديدترين الفاظ از سوي دوستداران سابقش مواجه مي‌شد و هرگز هم خم به ابرو نياورد. به هر صورت داستان فيگو و بارسلونا زبانزد تمامي اهالي فوتبال است و به طور حتم بسياري از باشگاه‌ها از اين اتفاق درس عبرت گرفتند. اما سران الاتحاد هرگز تصور نمي‌كردند فيگو با آنها چنين عملي را انجام دهد.
به هر صورت الاتحاد، بارسلونا نيست و اينتر هم رئال‌مادريد نمي‌شود. تيم عربي هرگز روياي رو در رو شدن با اينتر را نخواهد ديد تا هواداران الاتحاد با هو كردن، عمل زشت مرد پرتغالي را به باد انتقاد بگيرند.
فيگو با حمايت ماسيمو موراتي و نفوذهايي كه آنها در فيفا دارند از دست الاتحاد رهايي پيدا خواهد كرد و او همچنان با اينتر در ميادين مختلف حضور پيدا خواهد كرد.
اما مسأله مهم اين است كه چهره فيگو كه مي‌توانست محبوبيتي صدچندان در فوتبال جهان داشته باشد با انجام چنين مسائلي، مخدوش شده است.
لوئيس فيگو به رغم تكنيك نابش هرگز در زمينه محبوبيت نتوانسته براي خود اسم و رسمي به دست آورد.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”