پروين در گفت وگوي اختصاصي با ايپنا(در نوع خودش جالب!)

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پروين در گفت وگوي اختصاصي با ايپنا(در نوع خودش جالب!)

پست توسط DJ.HAMED »

دنيزلي بازيکنان را با خودش دشمن کرد يونگ،يک مربي خارجي،فرزين و قليچ در کادر فني استيل آذين

تصویر

سرمربي اسبق پرسپوليس در آستانه شروع رسمي فعاليت باشگاه استيل آذين، عزم خود را براي حضوري پرقدرت در ليگ دسته اول جزم کرده ضمن اينکه به هيچ عنوان از مسائل روز فوتبال هم غافل نشده است.
علي پروين درخصوص دنيزلي، پرسپوليس، تيم‌ملي و... گفت‌وگويي خواندني را با «ايپنا» انجام داد که شرح آن در زير از نظرتان مي‌گذرد.

مثل اينکه با تئودو يونگ به توافق لازم رسيديد.

بله 90 درصد کار تمام شده است و او کار خود را با استيل آذين آغاز خواهد کرد.

براي دستيارانش چه اقدامي صورت گرفته؟

قرار بر اين شده تا يک کمک‌مربي را خودش بياورد، آرش فرزين را هم به‌عنوان مربي ايراني و مترجم کنارش بگذاريم ضمن اينکه مربي گلرها هم به وحيد قليچ سپرده شده است.

براي جذب نفرات از کي وارد عمل خواهيد شد؟

از شنبه کار خود را با عقد قراردادهاي داخلي با بازيکنان موردنظرمان آغاز مي‌کنيم و ظرف 20 روز آينده، نفرات مورد نياز را تکميل مي‌کنيم.

ساختمان باشگاه هم که خريداري شد.

بعد آن را هم بالاخره در خيابان شيخ بهايي خريداري کرديم و فعاليت‌هاي خود را به آنجا انتقال خواهيم داد

بازي پرسپوليس- سپاهان را که ديديد، به عقيده شما چرا پرسپوليس اين طور ناباورانه از جام‌حذفي، کنار رفت؟

خب، به عقيده من پرسپوليس در اين بازي تا دقيقه 80 عالي بود اما به يک باره بازيکنان به گمان اينکه بازي تمام شده، از جريان بازي غافل شدند و ضربه اصلي همان‌جا به بدنه تيم وارد شد و جام را خود آنها از دست دادند.

پس از اين نتيجه آيا باز هم بر حمايت از دنيزلي اصرار داريد؟

اصرار چنداني ندارم اما او در اين بازي اشتباه کرد و در حالي که مي‌توانست از دقيقه 75 به بعد يک مدافع را به ميدان فرستاد و بازي را اداره کند، اين کار را نکرد و اين يکي از ايرادات کار او بود.

ديگر ايراداتش به عقيده شما چه بود؟

فکر مي‌کنم وي در قبال اخراجي‌هاي پرسپوليس هم اشتباه کرد چرا که از يک‌سو آنها را اخراج مي‌کرد اما فردا از در دوستانه وارد مي‌شد و آنها را مي‌بخشيد. همين موضوع جو بازيکنان اين تيم را خراب و همه آنها را با خودش دشمن کرد.

به‌هر حال شايد دنيزلي فکر مي‌کرد با اين کار بازيکنانش به اندازه کافي تنبيه شده‌اند...

خير، وقتي که بازيکن اخراج مي‌شود يعني اخراج شده است و بايد براي هميشه برود نه اينکه مربي فردا ناز او را بکشد و به تيم بازگرداند.

عملکرد انصاري‌فرد را چطور ديديد؟

بارها گفتم که او با دست خالي پرسپوليس را با 7، 8 ميليارد و تحويل گرفت و با جيب خالي‌تر آن را راه برد هرچند که پرسپوليس اکنون هم زير بار قرض و قوله گرفتار است.

راهكار درست از نظر شما چيست؟ به هر حال انصاري‌فرد يك مديرورزشي بود كه نتيجه‌اش را هم ديديد.

مشكل اصلي پول است. همان طور كه قبلا هم گفتم بايد به هر كدام از تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال 15 ميليارد تومان تراول نقد بدهند تا بدهي را صاف كنند و 8 ميليارد ديگر را هم براي اداره آنها هزينه كنند، قطعا پس از آن تمام مشكلات اين دو حل خواهد شد و مطمئنا قهرمان و نايب‌قهرماني اين دو صد در صد خواهد شد. اما الان به طور مثال همين حاجي فتح‌ا...زاده از كجا پول بياورد و بازيكن 200، 300 ميليوني براي استقلال بخرد الان پول‌هاي كم هيچ دردي از اين دو باشگاه حل نمي‌شود در حالي كه همه توقع هم دارند.

اميررضا خادم گفته براي رفع مشكل اين دو بايد پرسپوليس را به پروين و استقلال را به حجازي بدهند...

(با لحني كاملا جدي) كو، كجاست بدهند مگر ما بدمان مي‌آيد اما ما هم شرط داريم.

چه شرطي؟

بيايند به ما كمك كنند و بودجه‌اي را در اختيار ما ددو نفر قرار دهند و ما هم تعهد مي‌دهيم با اين كمك مالي باشگاه‌هايمان را خودكفا كنيم و ظرف سه تا پنج سال عين اين مبلغ را به آنها بازگردانيم.

اما با اين حال از سوي ديگر سازمان تربيت بدني در حال انتخاب هيات مديره‌هاي اين دو باشگاه است...

بله اما هيات مديره‌اي كه نتواند پول بياورد به درد نمي‌خورد. هيات مديره‌اي كه فقط به دنبال سلاخي كردن مديرعامل باشد به درد نمي‌خورد. باز هم تأكيد مي‌كنم مشكل اصلي پول است و همه مشكلات استقلال، پرسپوليس از آن نشأت مي‌گيرد.

بگذريم از نتيجه بازي تيم ملي كشورمان مقابل مكزيك هم مطلع شديد، علت شكست سنگين ايران را در چه مي‌دانيد؟

من فكر مي‌كنم مشكل راه و بعد مسافت تا مكزيك بازيكنان را اذيت كرد و اگر اين مشکل نبود چه بسا اين بازي با اين نتيجه به پايان نمي‌رسيد.

عده‌اي تيم‌ملي را متهم به سفر توريستي به مکزيک کرده‌اند. عقيده شما چيست؟

خير به‌هر حال کادرفني از اين بازي به دنبال چيزهايي بوده و به قول قلعه‌نوعي 7، 8 بازيکن اين تيم را براي جام ملت‌ها محک زده است و به نظرم آزمايش خوبي براي بازيکنان جوان ما به حساب مي‌آمد ضمن اينکه هنوز هم به بازي تدارکاتي احتياج داريم.

شنيده مي‌شود احتمال بازي با مصر و جامائيکا هم وجود دارد.

خب، اين بازي‌ها هم بازي‌هاي خوبي است اما قلعه‌نوعي بايد هرچه سريع‌تر تيم را جمع کند و با بازيکنان در کنار هم به تمرين بپردازد تا به آمادگي کامل تيمي دست يابد.

پيش‌بيني شما از نتايج ايران در جام ملت‌ها چيست؟

گفتم که اگر بازيکنان زود جمع شوند، مي‌توانيم موفق شويم اما به‌هر حال ستاره‌هايي را در تيم‌ملي داريم که نبايد از توانمندي‌هاي آنها غافل شد کمااينکه بسياري از تيم‌هاي جهان از همين طريق به نتايج درخشان دست يافته‌اند.

فراموش كرديم كه از رضايتمندي شما در قبال بازي‌هاي محمد پروين در پرسپوليس بپرسيم؟

خب، محمد پيشرفت خوبي داشت اما اين را هم بايد گفت كه مورد كم‌لطفي دنيزلي در ليگ ششم قرار گرفت و نتوانست آن طور كه بايد بدرخشد.

چرا كم‌لطفي؟

قصد باز كردن مسأله ندارم اما مثلا در همين بازي آخر مقابل سپاهان به او گفته بود كه آماده شو بايد فيكس بازي كني اما زياد شعبو جايگزينش شد.

اما چند سوال اختصاصي از شما؛ علي انصاريان امسال در استقلال توپ زد و عليرضا ‌نيكبخت واحدي هم در پرسپوليس بازي كرد. عملكرد كدام يك از اين دو را بهتر ديديد؟

(با كمي مكث) خب هر دو در يك سطح بودند يعني از آن جهت كه هيچ كدام از تيم‌هايشان نتوانستند جامي ببرند در يك سطح بودند.

و سوال آخر اينكه اين طور شايع شده كه طرشت كانون نقل و انتقالات بزرگ فوتبال ايران است...

خير به هيچ عنوان، از قول من بنويس طرشت كانون عشق است و هيچ جايي براي سياست، پول، نقل و انتقال و... ندارد ضمن اينكه اين را هم حتما قيد كن رئيس اين كانون عشق مهدي عرب است.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”