آخرين رده بندي فيفا و سقوط 6 پله اي ما

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

آخرين رده بندي فيفا و سقوط 6 پله اي ما

پست توسط DJ.HAMED »

زنگ خطر براي تيم ملي
فدراسيون جهاني فوتبال طبق برنامه از پيش اعلام شده خود ديروز چهارشنبه 23 خرداد معادل 13 زوئن 2007 ميلادي آخرين رده بندي خود را براساس آمار نتايج و عملکرد تيم هاي فوتبال جهان در ماه مه اعلام کرد. هرچند که اعلام رده بندي برترين تيم هاي جهان يکي از کارهاي متدوال فيفا در هر ماه محسوب مي شود، اما آمار اخير فيفا از چند حيث براي فوتبال ايران قابل اهميت و تامل است.

تصویر

به گزارش گروه فوتبال خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)؛ رده بندي اخير فيفا نشانگر تحول هاي بسياري در بين کشورهاي مختلف است و رقابت تنگاتنگي بين تيم هاي قاره هاي مختلف را نمايش مي دهد. صعود و سقوط هاي يکي دو پله اي ابرقدرت هاي فوتبال در رده هاي اول تا پنجم اين رده بندي نشان مي دهد، ديگر فوتبال از بک فطبي بودن خارج شده و نگاه داشتن صدر جدول بهترين هاي فوتبال جهان کار بسيار دشواري شده است.
پيش از آن که به نکات قابل توجه رده بندي بهترين تيم هاي آسيايي بپردازيم بد نيست بدانيد که هرچند تيم ملي ايتاليا قهرمان جهان در سال 2006، همچنان صدر جدول را در اختيار دارد اما بهترين عملکرد در بين تيم هاي جهان تيم ملي فوتبال ارمنستان داشته است. اين تيم ملي فوتبال ارمنستان با 48 پله صعود و 219 امتياز افزايش نمره با 399 امتياز در رده هشتادم جهان قرار گرفته است. البته در اين جهش ارمنستان بي شک پيروزي مقابل لهستان با گل هاملت ميخيتاريان بازيکن تيم فوتبال پاس در بازي هاي مقدماتي جام ملت هاي اروپا بي تاثير نبوده است.
از سوي ديگر تيم فوتبال نيوزلند که با جدايي استراليا اکنون به عنوان قدرت اول منطقه اقيانوسيه شناخته مي شود، ضعيف ترين تيم جهان بوده است. نيوزلندي ها با 27 پله سقوط در رده صد و پنجاه و چهارم جهان قرار گرفته است. اين شرايط بيانگر آن است که فوتبال منطقه اقيانوسيه براي رقابت با ديگر تيم هاي جهان به خصوص آسيا (در رقابت هاي مقدماتي جام ملت هاي آسيا) با مشکلات بسياري روبرو خواهند بود.
اما نکات مهم تر اين رده بندي به رده بندي تيم هاي آسيايي باز مي گردد. در جايي که تيم ملي کشورمان پس از 8 ماه صدرنشيني، به راحتي با دريافت 4 گل از تيم ملي مکزيک به ژاپن داد تا در آستانه آغاز جام ملت هاي آسيا رنکينگ تيم هاي برتر اين قاره به بريزد و معادلات را سخت تر کند. سقوط شش پله اي تي هاي ملي ايران و استراليا و از سوي ديگر صعود 4 پله ژاپن جملگي به نتيجه گيري اين تيم ها در رقابت هاي دوستانه يک ماه اخير باز مي گردد. قهرماني ژان در کايرين کاپ قطعا يکي از مهم ترين دلايل صعود اين تيم در رنکينگ فيفا بوده اما عدم برگزاري مسابقات تدارکاتي و شکست سنگين در تنها بازي دوستانه مقابل مکزيک شرايط را براي سقوطي اين چنين براي کشورمان حاضر کرد.
اکنون تيم ملي ما در شرايطي به جام ملت هاي آسيا پا مي گذارد که دو رقيب اصلي و جدي آن در گروه 3 يعني ازبکستان و چيم هر دو در بين 10 تيم برتر رقابت ها قرار گرفته اند. تيم فوتبال ازبکستان در رده پنجم آسيا و پنجاه و هشتم جهان قرار دارد و تيم ملي چين در رتبه هشتم آسيا و هفتاد و ششم جهان. در حقيقت رقابت هاي گروه 3 بين تيم هاي دوم، پنجم و هشتم آسيا است که در نوع خود بي نظير به نظر مي رسد.
از سوي ديگر تيم فوتبال مالزي ديگر تيم حاضر در اين گروه هرچند در بيست و ششم آسيا و صدوچهل ونهم جهان قرار گرفته اما اين تيم در ماه گذشته 7 پله صعود داشته که در بين تيم هاي آسيايي بهترين آمار بوده است. به عبارت ديگر مالزي يکي از ميزبانان جام ملت هاي آسيا و رقيب تيم ملي کشورمان در طول ماه گذشته بهترين تيم آسيايي بوده است. به اين ترتيب بايد از هم اکنون پيش بيني کرد که رقابت هاي تيم ملي کشورمان در گروه 3 بسيار حساس و ديدني خواهد بود. البته از سوي ديگر بازي هاي تيم ملي کشورمان را نبايد زياد آسان پنداشت.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”