شانس در كنار تلاش فراوان، ضامن قهرماني ما است

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

شانس در كنار تلاش فراوان، ضامن قهرماني ما است

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر
يك روز پس از تساوي شنبه شب رئال‌مادريد مقابل رئال ساراگوسا، فابيو كاپلو سرمربي كهكشاني‌ها كه هم اكنون در صدر جدول لاليگا جا خوش كرده‌ است با خبرنگاران روزنامه آس‌ نشستي داشت. با اينكه تيم دن فابيو فاصله‌اي با قهرماني ندارد، اما سرمربي ايتاليايي و كار كشته دوست ندارد حتي يك كلمه از قهرماني مسلم تيم بشنود چرا كه او اعتقاد دارد هنوز راه آنها ادامه داشته و برتري‌شان مسجل نشده است.
دن فابيو اعتقاد دارد تا زماني كه قهرماني را لمس نكرده‌اي نمي‌تواني راجع به آن نظر بدهي. سرمربي از روحيه بالاي تيمش و جو خوب رختكن خبر داده و نويد روزهاي طلايي را به هواداران برنابئو مي‌دهد. ترجمه متن مصاحبه وي به شرح زير است.
پس از ديدار با ساراگوسا، شب را چگونه گذرانديد؟
نمي‌توانستم چشمانم را روي هم بگذارم. به خانه آمدم و در حالي كه ليواني آب در دست داشتم در اتاق نشيمن روي راحتي آرام گرفتم، اما نتوانستم بخوابم.
به نظر مي‌رسيد در كنفرانس خبري‌تان در لاروماره‌دا بسيار خوشحال بوديد.
به خاطر تيم، هواداران و تلاش كلي كهكشاني‌ها خوشحال بودم. تمام زحمات طي يك سال گذشته نتيجه داد و زماني كه قهرماني در نزديكي باشد كار تيم سخت‌تر مي‌شود. نه تنها تيمي منسجم را به زمين فرستاده بوديم بلكه كليه هواداران و كادر باشگاه هم يك تيم را تشكيل مي‌دادند.
شنبه شب را توصيف كنيد.
در مورد بارسا نمي‌توانم چيزي بگويم چون ديدار آنها را نديدم. در نيمه اول كمي عصبي بوديم. مي‌دانستم كه تيم انسجام خود را فعلا باز نيافته چرا كه ملي‌پوشان زيادي به تركيب تيم بازگشته بودند. به كمك نيستلروي نتيجه را به تساوي رسانديم. آن تساوي مي‌توانست يك پيروزي شيرين باشد. هيچ گاه نااميد نمي‌شويم.
چرا تركيب امرسون- ديارا را به زمين فرستاديد و چرا گوتي را در نيمه دوم راهي زمين كرديد؟
امرسون و ديارا تركيب خوبي براي دفاع هستند و در نيمه دوم احساس كردم كه تيم به يك بازيكن كارآمد در منطقه مياني و تهاجمي نياز دارد، پس گوتي را انتخاب كردم.
وضعيت رائول و روبينيو را چگونه ديديد؟
روبي سه ضربه مسلم گل نواخت كه دروازه‌بان حريف آنها را مهار كرد. رائول هم نزديك بود گل بزند، اما در دنياي فوتبال هيچ چيز مسلم نيست.
آيا ارزش بازيكنان ثابت و نيمكت‌نشين نزد شما يكي است؟
همه شاگردانم در نظر من مساوي و برابر هستند، اما سرمربي ناچار است با توجه به شرايط ديدار پيش رو مهره انتخاب كند و بازيكنان هم بايد اين مسأله را درك كنند. هميشه گفته‌ام كه در دنياي يك فوتباليست فراز و نشيب زيادي وجود دارد.
رمز شما براي موفقيت مادريد چه بوده است؟
برخلاف گذشته از آمادگي فيزيكي بيشتري برخورداريم. البته مهره‌هاي جديدي نيز به جمع ما پيوسته‌اند كه اين مسأله كار ما را سخت مي‌كند. همچنين مجبور بودم روحيه تيم را از نو بسازم و طرحي مناسب را براي آينده تيم ارائه دهم. اين موفقيت‌ها ماحصل معجزه نبوده بلكه ما زمان صرف كرده و تلاش كرديم.
برخي‌ها مي‌گويند مادريد به خاطر شخصيت شما در اين جايگاه قرار گرفته است.
خوشحالم كه اين را مي‌شنوم. البته شانس خوب در كنار تلاش تيمي هم بي‌تأثير نيست.
در ليگ قهرمان شده‌ايد؟
خير، هنوز قهرماني ما مسلم نيست چرا كه ديدار پاياني كه سخت‌ترين ديدارهاست در پيش بوده و بايد مراقب خطرات حريف در هفته آخر باشيم. مصاف برابر مايوركا ابدا آسان نخواهد بود. نمي‌خواهم تا زماني كه قهرماني را لمس نكرده‌ام در مورد قطعيت آن صحبت كنم. هر چند رئيس باشگاه از تساوي شنبه شب به وجد آمد و به من تبريك گفت.
نظر شما درخصوص عقد پيش قرارداد رئال‌مادريد با شوستر چيست؟
در اين مورد چيزي نمي‌گويم چرا كه من فعلا براي رئال‌مادريد كار مي‌كنم.
آيا فصل بعد هم سرمربي رئال خواهيد بود؟
همه چيز به نظر رئيس‌ باشگاه بستگي دارد. من با باشگاه قرارداد دارم و شخصا دوست دارم آن را به پايان برسانم.
آيا در مورد تيم فصل آينده برنامه‌اي داريد؟
كم‌كم بايد مشغول شوم.
باعث تأسف است كه بكام شما را ترك مي‌كند و فكر مي‌كنم شما در مورد وي اشتباه كرديد.
همه ما در مورد اين ستاره دچار خطا شديم خصوصا من. وقتي از جانب من و سرمربي تيم ملي مورد بي‌توجهي قرار گرفت به جاي نااميدي تلاش كرد و نمي‌توان كمك‌هايش را به هر دو تيم منكر شد. او واقعا حرفه‌اي و فوق‌العاده است درست مثل زمان حضورش در منچستريونايتد. خوشحال مي‌شوم اگر در كنار ما بماند.
نظر شما درخصوص نيستلروي چيست؟
او ستاره‌اي است كه با ورود به رئال‌مادريد درخشيد قوه خارق‌العاده‌اي براي گلزني دارد.
چه كسي او را به رئال‌ دعوت كرد؟
پردراگ مياتوويچ؛ اما همه ما خواستار حضور او بوديم. ايده اصلي از جانب مياتوويچ بود.
براي هفته آينده بيشتر روي كدام مسأله متمركز مي‌شويد، قواي ذهني تيم يا قواي فيزيكي؟
بايد در مورد هر دو كار كنيم تا پيروزي تيم را مسلم نماييم.
بالاخره نمي‌دانم براي شما آرزوي موفقيت داشته باشم يا نه.
براي من آرزوي موفقيت كنيد تا آن را چاشني زحمات و تلاش تيم بنمايم.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”