رئال حكمران دوباره لاليگا

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

رئال حكمران دوباره لاليگا

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر
قهرماني سي ام با جادوي "دن فابيو"
بالاخره پس از چهار سال سانتياگو برنابئو به رنگ قهرماني درآمد و قوهاي سپيد بر بام فوتبال اسپانيا قرار گرفتند.
يكشنبه شب در سرزمين ماتادورها غوغايي برپا بود و تكليف قهرمان فصل پرتلاطم لاليگا مشخص مي‌شد.
علاوه بر صدر جدول در انتهاي جدول نيز التهاب خاصي وجود داشت و تكليف دو تيم سقوط كننده ديگر مشخص مي‌شد. سلتاويگو به همراه سوسيه‌داد به جمع خيمناستيكي پيوستند كه از چند هفته پيش سقوطش مسجل شده بود.
اما نبرد حياتي بين دو تيم رئال‌مادريد و بارسلونا، رقباي ديرينه بود. قوهاي سپيد ميزبان مايوركا بودند و آبي و اناري‌پوشان ميهمان خيمناستيك. فابيو كاپلو به خوبي مي‌دانست كه بارسا به راحتي حريفش را شكست مي‌دهد و سرنوشت قهرماني در دستانش است به همين منظور ديويد بكام مصدوم را به ميدان فرستاد تا از تجربه ستاره انگليسي‌اش استفاده كند.
روبينيو نيز پس از رفع مشكلش با تيم ملي برزيل از ابتدا در تركيب ثابت قرار گرفت تا عيار خط آتش ميزبان بيشتر شود.
حريف در دقيقه دوم ديرك دروازه كاسياس را به لرزه درآورد. استرس نزد بازيكنان ميزبان بسيار زياد بود و از همين رو اشتباهات زيادي را مرتكب مي‌شدند. سرانجام و برخلاف تصور هواداران رئال اين تيم ميهمان بود كه دروازه كاسياس را باز كرد. پاس عمقي و ديدني آرونگو را وارلا با زيبايي هر چه تمام‌تر درون دروازه قرار داد تا سكوتي مرگبار در سانتياگو برنابئو حكمفرما شود.
دقايقي پس از اين گل بارسا برابر خيمناستيك و توسط ضربه كارلس پويول به گل نخست خود دست يافت تا همه چيز بر وفق مراد كاتالان باشد.
ليونل مسي دقايقي بعد از پشت محوطه جريمه دروازه حريف را باز كرد. رونالدينيو هم در دقيقه 38 سومين گل را به ثمر رساند تا در پايان نيمه نخست بارسلونا قهرمان شود و رئال‌مادريد با دريافت تك گل از ميهمان به نيمه دوم بينديشد.
مصدوميت رودفان نيستلروي و تعويض او در اواسط نيمه اول ضربه سنگيني بر پيكره ميزبان وارد كرد، اما اين پايان كار نبود. وقتي ليونل مسي در دقيقه 51 بارسا را با چهار گل پيش انداخت سانتياگو برنابئو حدود 15 دقيقه بعد با مصدوميت بكام مواجه شد تا كاپيتان جزيره زمين را ترك كند جايگزين وي بازيكن جواني به نام خوزه آنتونيو ره‌يس بود. دو دقيقه پس از ورود او به ميدان در ميان شلوغي دروازه ضربه او دروازه نويا را باز كرد تا گل تساوي رئال شكل بگيرد.
حالا قوهاي سپيد با يك گل ديگر مي‌توانستند قهرماني را جشن بگيرند.
شاگردان فرانك رايكارد پس از شنيدن گل تساوي رئال ديگر توان حمله كردن را نداشتند و به همان چهار گلي كه به ثمر رساندند قانع بودند.
در پايتخت حملات رئال براي رسيدن به گل دوم افزايش يافت. تيم مانسانو هم در انديشه ضدحملات بود و توسط لوپز يك بار ديگر ديرك دروازه ايكر كاسياس را به لرزه درآمد.
سرانجام در دقيقه 80 محمدو ديارا دروازه مايوركا را گشود تا ورزشگاه منفجر شود. در آن سوي ميدان نيز خيمناستيك يكي از گل‌ها را جبران كرد. حالا بازي رئال و مايوركا در دقايق پاياني ديدني‌تر نيز شد.
بار ديگر نوبت به ره‌يس رسيد؛ مردي كه در دقيقه 66 به ميدان آمد از فاصله 25 متري ضربه‌اي دقيق را نواخت و توپ دور از دستان سنگربان ميهمان به گل تبديل شد تا توفان عظيمي در سانتياگو برنابئو برپا شود.
هر چند زامبروتا گل پنجم بارسا را هم زد اما رئال به لطف درخشش ره‌يس به جام قهرماني رسيده بود و زماني كه داور سوت پاياني ديدار را زد كاپلو و شاگردانش غرق شادي شدند.
مادريد جشن قهرماني را برپا كرد و در آن سوي ميدان فرانك رايكارد به شاگردانش دلداري مي‌داد.
آنها افسوس فرصت‌هاي از دست رفته را مي‌خوردند و رئالي‌ها به دليل پيروزي دو بر صفر در خانه مقابل بارسا با دو گل رائول و نيستلروي بر بام فوتبال لاليگا ايستادند. ديويد بكام و روبرتو كارلوس با جام قهرماني براي هميشه با برنابئو خداحافظي كردند. سويا كه شانس اندكي براي قهرماني داشت در خانه مقابل ويارئال تن به شكست داد تا به رتبه سومي خود قناعت كند و براي ديدار نهايي كوپا دل ري آماده شود.
اما در انتهاي جدول هم اتفاقات جالبي رخ داد. اتلتيك بيلبائو در خانه مقابل لوانته به پيروزي نياز داشت تا در ليگ باقي بماند.
بازي حساس در نيمه نخست گلي در بر نداشت اما در دقيقه 60 سرانو مدافع ميهمان به اشتباه دروازه خود را گشود تا شيرها به بقا اميدوار شوند.
ميزبان به اين گل اكتفا نكرد و در دقيقه 77 گابيليندو دومين گل را هم زد تا سن‌ماميس جشن بگيرد.
سلتاويگو در بالايدوس مقابل ختافه به پيروزي رسيد اما به دليل يك امتياز كمتر نسبت به اتلتيك بيلبائو به لاليگا دو سقوط كرد.
تيم برند شوستر ابتدا به گل رسيد اما باموگو 10 دقيقه بعد گل را پاسخ داد. تيم استويچكوف در نيمه دوم يك گل ديگر به ثمر رساند اما ديگر شانسي باقي نمانده بود چرا كه رقبا حريفان را با شكست بدرقه كردند تا آبي‌ها سقوط كنند.
رئال‌بتيس هم براي بقا نياز به پيروزي داشت. آنها ميهمان راسينگ‌ سانتاندر بودند. بتيسي‌ها تا دقيقه 80 سقوط كرده بودند، ادو در اين دقيقه دروازه ميزبان را گشود تا دقايق پاياني جذاب‌تر شود.
اين بازيكن برزيلي در دقيقه 90 دومين گل را هم به ثمر رساند تا پس از يك فصل عذاب‌آور تيم دوم شهر سويا در لاليگا باقي بماند.
رئال سوسيه‌داد كه شانس بسيار اندكي براي بقا داشت در مستايا با قدرت جنگيد و در پايان با تساوي 3 - 3 متوقف شد تا سقوط‌كننده لقب بگيرد. آنها دو بار دروازه خود را گشودند تا به خفاش‌ها ياري برسانند.
اسپانيول در المپيك مونتخوئيك برابر دپورتيوولاكرونيا تن به شكست 3 بر يك داد.
آندراده هافبك دپور در دقيقه 14 از زمين اخراج شد و ميهمان با تيم 10 نفره به اين پيروزي دست يافت.
اتلتيكومادريد نيز در خانه مقابل اوساسونا به پيروزي رسيد تا فصل را با نتيجه خوبي به پايان ببرد.
ركرتيوو اوئلوا پديده اين فصل لاليگا در خانه مقابل ساراگوسا به تساوي يك - يك رسيد تا راهي جام اينترتوتو شود.
ليگ قهرمانان اروپا: رئال‌مادريد، بارسلونا، سويا و والنسيا
جام يوفا: ويارئال، ساراگوسا و اتلتيكومادريد
جام اينترتوتو: ركرتيوواوئلوا و ختافه
سقوط‌كنندگان: سلتاويگو، سوسيه‌داد و خيمناستيک
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”