مورينيو از جذب ستاره‌ها چشم‌پوشي مي‌كند

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

مورينيو از جذب ستاره‌ها چشم‌پوشي مي‌كند

پست توسط DJ.HAMED »

پس از سنت‌شكني خوزه مورينيو كه اين فصل هيچ خريد بزرگي انجام نداد و در واقع پول‌هاي آبراموويچ را خرج نكرد، اين مربي انتظار دارد در تابستان آينده نيز روند گذشته پيگيري شود.
تصویر
مرد پرتغالي كه قصد ندارد بازيكنان بزرگي را صيد كند مصمم است تا در تابستان آينده اگر در استمفوردبريج باقي ماند، بسان سال‌هاي گذشته حرف اول فصل نقل و انتقالات را بزند.
مورينيو در اين خصوص گفت: مردم از ما مي‌پرسند چرا فصل گذشته دو جام را فتح كرديد و هر چهار جام را بالاي سر نبرديد؟ اما هيچ خبرنگاري پيدا نشده كه از رافابنيتس و آرسن ونگر سوال كند چرا شما هيچ جامي را فتح نكرده‌ايد يا از فرگوسن بپرسد چرا فقط يك جام را برده‌ايد؟
دليل آن پول است. هر تيمي كه بيشتر سرمايه‌گذاري كند در پايان فصل عناوين بيشتري به دست مي‌آورد و با توجه به اين حقيقت اميدوارم كه رسانه‌ها به تيم‌ها فشار مضاعفي بياورند تا آنها سراغ خريدهاي بزرگي بروند.
با اينكه چلسي قصد ندارد در بازار امسال ريخت و پاش كند اما باز هم هدف‌گذاري مورينيو براي فصل آينده تصاحب ليگ برتر و ليگ قهرمانان اروپاست.
بسياري از هواداران ما از قهرماني در جام حذفي و جام اتحاديه لذت بردند اما فصل بعد هدف اصلي ما بدون ترديد ليگ قهرمانان اروپاست.
از بدو ورود مورينيو به استمفوردبريج آنها تمامي جام‌هاي مدنظر را شكار كرده‌اند و تنها در ليگ قهرمانان اروپا به توفيقي دست پيدا نكردند.
مربي پرتغالي كه يك بار به همراه پورتو در فصل 2004-2003 موفق شد فاتح اين جام معتبر شود خيلي دوست دارد كه مجددا و اين بار با چلسي به اين مهم نائل شود اما براي رسيدن به قهرماني بايد ابزار كافي در اختيار داشت كه با توجه به خريدهاي نه چندان بزرگي كه قرار است در تابستان رخ دهد كار سختي پيش روي آنهاست. اگر تيمي مي‌خواهد فاتح ليگ قهرمانان اروپا شود بايد از بهترين نفرات سود برده و حتي نيمكتي مطمئن را در اختيار داشته باشد تا در رقابت با غول‌هاي قاره سبز با مشكل مواجه نشود.
چلسي در فصل گذشته به رغم خريد سه مهره كليدي اما همچنان از رسيدن به ديدار نهايي ليگ قهرمانان اروپا بازماند و اين در حالي است كه مورينيو خلاف اين موضوع نظر دارد و معتقد است ما علاوه بر ليگ قهرمانان به دنبال بازپس‌گيري قهرماني ليگ برتر نيز خواهيم بود و با همين بازيكنان نيز قادر به انجام چنين كاري هستيم.
چلسي در راه رسيدن به قهرماني‌هاي موفق نياز مبرم به خريد چند مهره كليدي دارد. كلوديو پيزارو مهاجم 28 ساله بايرن‌مونيخ به عضويت اين باشگاه درآمد و اين در حالي است كه بازيكن پرويي در فصل گذشته دچار افت فاحشي شده بود و با توجه به حضور ديديه دروگبا و آندري شوچنكو بعيد به نظر مي‌رسد به او بازي برسد.
خوزه مورينيو به شكست خود مبني بر خريد بني مك‌كارتي مهاجم گلزن بلكبرن اعتراف كرد.
او كه قصد دارد با تقويت تيمش عنوان از دست رفته را به مجموعه باشگاه بازگرداند، اميدوار بود شاگرد سابقش در پورتو در اين راه به او كمك كند اما مسوولان بلكبرن حاضر نيستند اين مهاجم 29 ساله كه فصل گذشته 18 گل به ثمر رسانده را از دست بدهند.
مورينيو درخصوص اين مهاجم اهل آفريقاي جنوبي گفت: شرايط او در نخستين فصل حضورش در جزيره فوق‌العاده بود و خيلي زود توانست خود را با شرايط جديد فوتبال انگلستان وفق دهد و از جمله مهاجماني است كه هر مربي دوست دارد وي را در اختيار داشته باشد.
من با بني در پورتو كار كردم و بسيار علاقه‌مندم اين همكاري در چلسي نيز ادامه پيدا كند اما او با بلكبرن قرارداد دارد و به اين راحتي‌ها نمي‌شود رضايت مقامات باشگاه متبوعش را جلب كرد.
مورينيو افزود: مطمئن هستم مك‌كارتي هم علاقه‌مند است در كنار من باشد و ما باز هم براي جذب او تلاش خواهيم كرد.
مك‌كارتي در فينال ليگ قهرمانان اروپا كه منجر به قهرماني پورتو شد يك گل از سه گل قهرماني تيم پرتغالي را وارد دروازه موناكو كرد و تابستان گذشته با 8/1 ميليون پوند راهي ايوودپارك شد.
البته اين در حالي است كه مورينيو پيش‌تر اعلام كرده بود قصد ندارد بازيكني از قاره سياه را به خدمت بگيرد چرا كه پائيز 2007 جام ملت‌هاي آفريقا برگزار مي‌شود و بازيكنان ملي‌پوش سه هفته دور از چلسي خواهند بود.
بايد ديد كه مورينيو با توجه به اين مشكلات بار ديگر به دنبال جذب بني مك‌كارتي خواهد بود يا خير!
به هر صورت با توجه به بودجه اندكي كه آبراموويچ در اختيار باشگاه قرار داده است بايد در انتظار خريدهايي نظير پيزارو بود و بعيد به نظر مي‌رسد آبي‌پوشان لندني بتوانند ستاره‌اي را صيد كنند.
هيچ بازيكني هم قصد ندارد استمفوردبريج را ترك كند و اضافه شدن چند بازيكن متوسط هم مي‌تواند نيمي از مشكلات مرد پرتغالي را كاهش دهد.
مورينيو در پورتو هم با چنين معضلاتي مواجه بوده و به خوبي مي‌داند وقتي بودجه‌اي ندارد بايد با همان مجموعه تحت اختيارش به كار خود ادامه دهد و بيشتر به جذب بازيكنان ارزان و آينده‌دار روي آورد.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”