اقتدار و مديريت عجيب کاشاني

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 96
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 فروردین 1386, 2:22 pm
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

اقتدار و مديريت عجيب کاشاني

پست توسط mqx »

حبيب کاشاني بار ديگر قدرت پنهانش در فوتبال را به رخ مديرعامل استقلال کشاند. مديرعامل پرسپوليس که با قدرت و حمايت کامل از سوي دولت و سازمان تربيت بدني به ساختمان باشگاه در خيابان شيخ بهايي آمد، در مدت مديريتش تا به حال نقطه هايي از اقتدارش را نشان داده است. کشاندن افشين قطبي به ايران با وجود مخالفت هايي که از سوي برخي طيف هاي اصولگرا مي شد و همچنين رقابت شانه به شانه با استقلال در فصل نقل و انتقالات به رغم تنگناهاي مالي بسيار از جمله مواردي است که قدرت کاشاني را در عرصه مديريت نشان مي دهد. آخرين موردي هم که باعث شد همه به قدرت پنهان کاشاني در فوتبال ايمان بياورند، عقب نشيني ناگهاني مديريت ورزشگاه آزادي برابر درخواست عجيب باشگاه پرسپوليس است. اين در حالي است که به گفته مدير ورزشگاه آزادي اين عقب نشيني شامل حال استقلال ديگر تيم بزرگ پايتخت نمي شود و اين مساوي است با از دست دادن حداقل نيمي از پرداخت هاي اسپانسرهاي مالي به استقلال. با اين وجود در تمام دنيا ورزشگاه هاي ميزبان مسابقات مي توانند به صورت جداگانه با در اختيار گذاشتن محيط ورزشگاه ها با اسپانسرهاي مالي قرارداد ببندند و اينگونه بخشي از هزينه هاي سرسام آور نگهداري و حفظ ورزشگاه ها را کسب مي کنند. با اين حال ضيا آذري پس از نشستي که با حبيب کاشاني داشت و فشارهاي احتمالي که به او وارد شده برابر خواست مديرعامل قدرتمند پرسپوليس کم آورد. آذري درباره اين جلسه به ايسنا مي گويد؛ «اين نشست براي بررسي شرايط ايجاد شده در مورد باشگاه پرسپوليس و استاديوم آزادي برگزار شد و درخواست باشگاه پرسپوليس در مورد تغيير دو بند از قرارداد اين باشگاه با استاديوم آزادي مطرح شد که در نهايت نيز بندهاي مذکور در حد تعادل خواسته هاي دوطرف اصلاح شد.» البته آذري توضيح نداد که منظور او از «اصلاح بندها در حد تعادل» چيست.

با اين وجود بنا به گفته مدير مجموعه ورزشي آزادي، پرسپوليس بايد در صورت وارد کردن خسارت به ورزشگاه از سوي هواداران مبلغي را از طرف سازمان ليگ به اين مجموعه بپردازد؛ «باشگاه پرسپوليس در مورد مکانيسم جبران خسارت پس از ديدارهاي اين تيم نظراتي داشت که در اين باره با مدنظر قرار دادن درخواست هاي پرسپوليس مقرر شد از اين پس در مورد وصول مطالبات خسارت هواداران اين باشگاه به استاديوم آزادي، اين مبالغ از سوي سازمان ليگ نيز قابل وصول باشد.»

پرسپوليس تا پيش از جلسه ديروز هيچ قراردادي با ورزشگاه آزادي نداشت و در واقع پرسپوليس تا پايان هفته چهارم در دو ديداري که ميزبان بود بدون قرارداد از پگاه گيلان و پيکان ميزباني کرد اما در واقع اين بي قانوني به سود پرسپوليس تمام شده است و به ضرر استقلال. ضيا آذري هم مي گويد که اصلاحات در قرارداد امضا نشده تنها به پرسپوليس محدود مي شود و استقلال نمي تواند از منافع اين اصلاحات استفاده کند؛ «اصلاحات انجام شده در قرارداد پرسپوليس با مجموعه آزادي تنها به اين باشگاه مربوط مي شود و با باشگاه استقلال متناسب با قراردادي که از گذشته با استاديوم آزادي داشته است رفتار خواهيم کرد.» هرچند که استقلال و پرسپوليس در ظاهر از مديريت يکسان و حمايت برابري از سازمان تربيت بدني بهره مي برند اما واقعيت چيز ديگري است. چه رفتارهاي فتح الله زاده و کاشاني و اقتدار اين دو نشانه هاي متفاوتي از رفتارها و نمودهاي داخلي را نمايان کرده است.
منبع: روزنامه اعتماد
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”