افشين قطبي سرمربي تيم ملي ايران

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 17 بار

افشين قطبي سرمربي تيم ملي ايران

پست توسط machkol »

مهر:
در حالیکه فدراسیون فوتبال پروژه انتخاب مربی ایرانی را برای تیم ملی دنبال می کند، با پذیرش برخی از خواسته های فدراسیون فوتبال از سوی خاویر کلمنته، پرونده این مربی اسپانیایی برای هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان بار دیگر بازگشایی شد.
به گزارش خبرنگار مهر، خاویر کلمنته در تماس روز گذشته با فدراسیون فوتبال ، بندهای قرارداد خود با فدراسیون فوتبال بویژه اقامت در ایران را پذیرفته و آمادگی خود را برای هدایت تیم ملی فوتبال کشورمان را اعلام کرده است.

با پذیرش خواسته های فدراسیون فوتبال از سوی کلمنته ، روند انتخاب سرمربی تیم ملی بکلی تغییرخواهد کرد و به نظر می رسد بحث انتخاب مربی خارجی بار دیگر به عنوان اولویت اول فدراسیون فوتبال مطرح شود.

درهمین حال از فدراسیون فوتبال خبر می رسد کمیته تیم های ملی پس از نشست شنبه شب "افشین قطبی" سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس را به عنوان گزینه داخلی از میان مربیان ایرانی به فدراسیون فوتبال معرفی کرده و قرار است درجلسه فردا انتخاب سرمربی تیم ملی پس از نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال نهایی شود.

به هرحال به نظر می رسد فدراسیون فوتبال همچنان بر سر دو راهی انتخاب مربی ایرانی و خارجی قرار گرفته و تصمیم گیری در این زمینه تاحدودی پیچیده شده است. هرچند با توجه به بسیاری از جهات انتخاب سرمربی خارجی همچنان اولویت اصلی فدراسیون فوتبال است و مربیان ایرانی در اولویت دوم قرار دارند.

فارس:
به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از يك منبع آگاه، پس از نشست اعضا كميته تيم هاي ملي، افشين قطبي به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب شد.
پس از نشستي كه شب گذشته برگزار شد، وي از سوي اين كميته به اين عنوان انتخاب و به علي كفاشيان معرفي شد. رئيس فدراسيون هم ظهر امروز با انتصاب وي موافقت كرد تا رسما هدايت تيم ملي را برعهده گيرد؛ البته تاييد نهايي را منوط به بررسي‌هاي بيشتر كرد.
افشين قطبي اكنون هدايت پرسپوليس را بر عهده دارد. اين تيم بر سكوي دوم جدول رده بندي تكيه داده است.
تيم ملي فوتبال ايران در مرحله مقدماتي در گروه 5 با سوريه، كويت و امارات همگروه است. اين تيم در اولين مسابقه، برابر سوريه، با تساوي بدون گل متوقف شد
خود آقا افشین در گفتگو با فارس:برنامه های ویژه ای برای تیم ملی دارم.
افشين قطبي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس اظهار داشت: خوشبختانه از تيم‌هاي كه در گروه ايران در مرحله مقدماتي جام جهاني حضور دارند، شناخت كاملي دارم. همراه با تيم كره مقابل سوريه و كويت قرار گرفته ام و صورتي كه سرمربي تيم ملي ايران شوم، برنامه‌هاي ويژه‌اي براي اين تيم‌ها دارم.
وي ادامه داد: بدون شك در فوتبال حال حاضر دنيا بازي آسان وجود ندارد. گروه ايران سخت است و اميدوارم هر چه زودتر تكليف سرمربي تيم ملي روشن شود تا علاقمندان به فوتبال سردرگم نباشند.
وي افزود: در صورتي كه سرمربي تيم ملي شوم، بين استقلال و پرسپوليس و يا تيم‌هاي ديگر هيچ فرقي نمي گذارم و فقط هدفم خدمت به ايران خواهد بود، البته پرسپوليسي‌هاي مطمئن باشند از لحاظ فني اين تيم را تنها نمي‌گذارم.
قطبي تصريح كرد: اهداف بزرگي در سر دارم و در صورتي كه مسئولان فدراسيون به من اعتماد كنند، تمام سعي خود را براي دادن پاسخي مناسب به اعتماد آنها به كار خواهم گرفت؛ ولي تا اين لحظه صحبت‌ قطعي با من نشده است.
قطبي ادامه داد: بازي تيم ملي ايران با سوريه را ديده‌ام و در صورتي كه اجازه تغيير در تيم ملي به من دهند، تغييرات زيادي در تيمي كه مقابل سوريه بازي كرد، خواهم داشت.
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس همچنين درباره وضعيت كعبي و بازي هفته بيست و سوم ليگ برتر در مقابل مقاومت سپاسي ياد آور شد: فيلم بازي‌هاي حريف شيرازي را امروز دريافت كرده و به زودي مورد آناليز قرار خواهم داد. از اينكه حسين كعبي مجوز بازي را دريافت كرده است نيز بسيار خوشحالم؛ اما مشخص نيست در كدام پست از اين بازيكن استفاده خواهم كرد.

به شخصه از این انتخاب فدراسیون خیلی خوشحال شدم.حتی اگه انتخاب هم نشوند و کلمنته سرمربی بشه.چون برای یبارم شده به خوبی نشون دادن که 30 سال خارج بودن و تیریپ ایشون مهم نیستش.
غیر ممکن است که در نهایت آنچیزی نشویم که مردم فکر می کنند هستیم.
ژولیوس سزار
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”