نين جوتسو ( نينجا )

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست

نين جوتسو را مي شناسيد؟

مي شناسم
6
75%
نمي شناسم
0
بدون راي
نينجا را مي شناسم
2
25%

مجموع رای گیری: 8

Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

اگر به تارخ ايران رجوع كنيم ايران نينجاهاي به مراتب مخوف تر از نينجاهاي ژاپني داشت . فداعيان مطلق در فرقه اسماعيليه پس از آموزش هاي بسيار سخت و از خود گذشتگي فراوان و اثبات فداعي فرقه شدن از طريق آزمونهاي سخت مانند مقطوع النسل شدن سالها خواب خوش را از حكمرانان و مخالفان اسماعليه در اقصي نقاط كشورهاي مسلمان گرفته بودند . اينها به قدري اموزش ديده و حرفه اي بودند كه حتي شمار زيادي نگهبان را پشت سر ميگذاشتند و خود را به اتاق خواب حكمرانان ميرساندد و انها را بي صدا ميكشتند .
هلاكو وقتي كمر به نابودي اين فرقه بست پس از تصرف هر قلعه اسماعيليه چنان قلعه را نابود كرد حتي يك كاغذ در آنجا باقي نماند . اگر مدارك اين عده نابود نميشد و توانايي آنها به گوش عموم ميرسيد . نينجا ها ديگه جايي براي خود نمايي نداشتند .
New Member

پست توسط faride-2 »

درسته حسن صباح با كمك همين فداييان مطلق سلطان سلجوقي و وزيرش را كشت و ايران را تحت كنترل داشت و در حقيقت شاه بي تاج و تخت بود شهرت اين افراد به حدي بود كه كلمه assassin در انگليسي از واژه حشاشين كه لقب پيروان صباح بود گرفته شده است اما فكر نميكنم كه پيروان صباح از سبك رزمي خاصي مثل نينجاها استفاده ميكردند چون نه صباح خودش جنگجو بود نه ان زمان سبك رزمي خاصي در ايران بوده شيوه ترورهاي انان بيشتر مبتي بر تغيير چهره و فريب و عوامل نفوذي بوده و شيوه هاي جنگيشان هم برگرفته از فنون عياري بوده_عياري در ايران سابقه بسيار طولاني دارد _وگرنه ممكن نيست همه فنون مبارزه يكجا از بين برود زنده ماندن يكنفر كافي است تا فنون مبارزه هم زنده بمانند.
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط ASHK HIKAYESI »

سلام !

بنده قبلا درباره ی نینجا های ایرانی ( عیاران ) مطلبی رو تایپ کردم ، میتونید در لینک های زیر ببینید :

http://www.centralclubs.com/viewtopic.p ... highlight=

:D :razz:
Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

موضوع درد ناك اينجاست كه سبك رزمي ايرانيان قديم متاسفانه درهيچ جايي ثبت نشده تا بشه اون را تحليل كرد . حتما در ايران قديم سبكهاي خاصي براي رزم بخ خصوص شمشير زني و تير و كمان بوده كه به علت عدم علاقه ايرانيان به نگارش و از رفتن كتابخانه ها اين فنون نيز از بين رفته .
تنها يادگار ما از فنون رزمي را در زورخانه ها ميشه ديد وسايل مورد استفاده در زور خانه مانند ميل ، كباده و ... بدن را براي استفاده از تجهيزاتي مانند شمشير ، گرز ، سپر و كمان آماده ميكند . وقتي ايراني براي رزم به ورزش و چنين ابزاري رو مي آورد حتما شيوه هاي خاص رزمي هم داشته اند .
Major II
Major II

پست توسط ASHK HIKAYESI »

A10 نوشته شده:موضوع درد ناك اينجاست كه سبك رزمي ايرانيان قديم متاسفانه درهيچ جايي ثبت نشده تا بشه اون را تحليل كرد . حتما در ايران قديم سبكهاي خاصي براي رزم بخ خصوص شمشير زني و تير و كمان بوده كه به علت عدم علاقه ايرانيان به نگارش و از رفتن كتابخانه ها اين فنون نيز از بين رفته .
تنها يادگار ما از فنون رزمي را در زورخانه ها ميشه ديد وسايل مورد استفاده در زور خانه مانند ميل ، كباده و ... بدن را براي استفاده از تجهيزاتي مانند شمشير ، گرز ، سپر و كمان آماده ميكند . وقتي ايراني براي رزم به ورزش و چنين ابزاري رو مي آورد حتما شيوه هاي خاص رزمي هم داشته اند .

بله و الان عده ی انگشت شماری هستند که فنون عیاری رو به شکل پنهان در حال تعلیم و تعلم هستند ... و این فنون از بین نرفتند . برای اطلاعات بیشتر میتونید به این لینک که دو کتاب در همین باره معرفی شده ، مراجعه کنید :

[External Link Removed for Guests]

:D :razz:
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1592 بار

پست توسط Hadi1001 »

اسناد عياران ايراني به طور کامل از ين نرفته همين داستان سمک عيار که يه نينجاي ايراني است قواهي بر اين مدا عاست
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
New Member

پست توسط faride-2 »

داستانهاي سمك عيار را اگر خوانده باشيد ميدانيد كه حالت تخيلي دارد و بيش از حد غير واقعي است كه بشه بهش اعتماد كرد و انهم بيشتر فنون تغيير چهره و نفوذ و فريب دشمن است و از جنگ و فنون رزمي كمتر در ان كتاب صحبتي شده و حتي خود سمك هم مردي كوچك اندام و لاغر است كه با حيله كار خود پيش ميبرد.اما در مورد تاريخ عياري در ايران كه گفتم بسيار با سابقه است و پيروان حسن صباح هم بگونه اي همان عياران بودند حرف بسيار است و من كتابي كه تحقيق تاريخي در اينباره كرده باشد نديدم و اگر هست خيلي دوست دارم بخوانم اما چيزي كه هست قدمت عياري به هزاران سال قبل در ايران ميرسد و انان اعتقادات خاص و فنون رزمي خاصي داشته اند و هركس هم ميان انها پذيرفته نميشد و اهداف مخصوصي را دنبال ميكردند حتي در تاريخ مي خوانيم كه كوروش بزرگ هم زماني جزو عياران بوده و ياران عيارش بعدها جزو سرداران سپاه او شدند.در ضمن عياران در ميان مردم بسيار محبوب بودند و معمولا اهداف سياسي و مبارزه با حكومت ظالم وقت را دنبال ميكردند.اگر از دوستان كسي كتاب خوبي در اينباره ميشناسد به ما هم معرفي كند.
Major II
Major II

پست توسط ASHK HIKAYESI »

faride-2 نوشته شده:داستانهاي سمك عيار را اگر خوانده باشيد ميدانيد كه حالت تخيلي دارد و بيش از حد غير واقعي است كه بشه بهش اعتماد كرد و انهم بيشتر فنون تغيير چهره و نفوذ و فريب دشمن است و از جنگ و فنون رزمي كمتر در ان كتاب صحبتي شده و حتي خود سمك هم مردي كوچك اندام و لاغر است كه با حيله كار خود پيش ميبرد.اما در مورد تاريخ عياري در ايران كه گفتم بسيار با سابقه است و پيروان حسن صباح هم بگونه اي همان عياران بودند حرف بسيار است و من كتابي كه تحقيق تاريخي در اينباره كرده باشد نديدم و اگر هست خيلي دوست دارم بخوانم اما چيزي كه هست قدمت عياري به هزاران سال قبل در ايران ميرسد و انان اعتقادات خاص و فنون رزمي خاصي داشته اند و هركس هم ميان انها پذيرفته نميشد و اهداف مخصوصي را دنبال ميكردند حتي در تاريخ مي خوانيم كه كوروش بزرگ هم زماني جزو عياران بوده و ياران عيارش بعدها جزو سرداران سپاه او شدند.در ضمن عياران در ميان مردم بسيار محبوب بودند و معمولا اهداف سياسي و مبارزه با حكومت ظالم وقت را دنبال ميكردند.اگر از دوستان كسي كتاب خوبي در اينباره ميشناسد به ما هم معرفي كند.

میتوانید به لینکی که در بالا گذاشتم مراجعه کنید !!! :shock:
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

پست توسط mirax42xa »

سلام من نين جتسو رو مي شناسم مطالبي زيادي از نيجا هارو دارم و خوندم يکي از کتاب استاد هاتسومي هم دارم کيسي مي خواست در خدمتيم :grin: :-)

مطالبي که دارم
1کتاب :رمزو رموز نينجا
2 کليپهاي آموزشي نينجا که شامل
آکروبات.آموزش نانچيکو البته ابتدايش. دفاع شخصي.کيکاب.شوراکين و کاتا چوب اونم يکي بيشتر ندارم.
کسي خواست صدام کنه :grin:
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”