مراسم افتتاحیه المپیک افسوس مرا برانگیخت ( محمد مایلی کهن )

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Frenzied Poster
Frenzied Poster
سپاس‌های ارسالی: 32 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط A10 »

ولي خداييش ما نبايد خودمون رو با چين مقايسه کنيم اخه ما تو کدوم بخش از چين جلوييم که انتظار دارم اين جا جلو باشيم چين الان يکي از قدرت هاي جهانيه و اين مراسم هم پر خرجترين مراسم المپيک در طول تاريخ بوده و در کل به نظر من اين مقايسه اشتباهه

دوست عزيز مقايسه ايران با چين درست نيست ولي مقايسه روند فاصله بين ايران و چين كه درست است !
به نظر شما چرا توانايي هاي ما هر سال به صورت نجومي از چين دور ميشود ؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

حق با شماست ولي روند پيشرفت کشورها صعوديه و خطي نيست
به طور مثال شما نگاه کن ما بين سال هاي 60 و 70 چقدر پيشرفت کرديم و بين سالهاي 70 و 80 يا 80 تا 87 چقدر پيشرفت کرديم منظورم اينه که با گذشت زمان در يک بازه زماني معين سرعت پيشرفت کشور بيشتر ميشه
البته اين رو هم بايد در نظر گرفت که چين حرکت براي پيشرفت رو از 70 سال پيش شروع کرده و ما از 30 سال پيش
اين رو هم بگم که ما نبايد هميشه در اين زمينه دولت رو مقصر بدونيم هر چند که نقش اساسي رو دولت ها دارن ولي حرکت براي پيشرفت بايد در متن جامعه باشه شما الان يه فرد رو در جامعه ما در نظر بگير به نظر شما افراد وقتي کاري رو انجام ميدن چند درصد به اين فکر ميکنن که اين کار چقدر براي کشورشون مفيده؟ چقدر به پيشرفت کشورشون اهميت ميدن؟ ايا حاضرن وقتي تو يه دو راهي قرار گرفتن منافع ملي رو به منافع فردي ترجيح بدن؟
البته باز هم ميگم تو روند پيشرفت کشورها دولت ها نقش اساسي رو دارن ولي خب به هر حال مردم هم بايد در کنار دولت باشند ديگه
الته با همه اين حرف ها نميشه مديريت خوب چيني ها رو هم منکر شد
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

اشتباه خطرناک ما اينه که خودمون رو با خودمون مقايسه مي کنيم و به عبارتي ميشه گفت سرمون رو مثل کبک تو برف کرديم و از اطرافمون خبر نداريم. ما بايد خودمون رو با کشور هايي مقايسه کنيم که چند دهه قبل هم سطح ما بودن (مثل استراليا و کره جنوبي و هند و برزيل و ...) يا از ما پايين تر بودن (ترکيه، مالزي، سنگاپور، اندونزي و امثالهم) و اون وقت ميشه ديد که کي پيشرفت کرده، کي در جا زده و کي پسرفت کرده. وگرنه مشخصه در دنیای امروز اگر کار زیادی هم نکنیم به هر حال نسبت به گذشته مون پیشرفت کردیم. مثلا میتونیم مقایسه کنیم که 50 سال پیش ترکیه کجا بود و ما کجا بودیم و الان تفاوت ما نسبت به ترکیه چیه وگرنه مقایسه امروز خودمون با دیروز خودمون نتیجه ریادی به دستمون نمیده.

بد بختی دیگه ما اینه که دور و برمون رو کشور های گدا گشنه و توسعه نیافته گرفتن و ما همواره به خودمون می بالیم که در خاور میانه اول هستیم
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

دوست من چرا اين جوري فکر ميکني؟ دوست عزيز ما 8 سال جنگ داشتيم و بعدش هم که اين همه تحريم ولي با اين حال باز هم به طور مثال از ترکيه خيلي عقب نيستم تو بعضي زمينه ها که خيلي از اونا جلوتريم و البته تو بعضي جاها هم از اونا عقبتريم ولي اين جور نيست که بگيم ترکيه از ما خيلي جلوتره
اينو هم بگم اگه ما هم مثل کشورهايي که شما نام بردي از کمک هاي امريکا بهره ميبرديم شايد الان جلوتر از اونها هم بوديم خب به هر حال با اين شرايط ميبينيم کشور ما هم کم پيشرفت نکرده هر چند که ميتونست با سياستي درست بيشتر پيشرفت کنه
هند رو مثال زديد دوست من توجه نکردي من چي گفتم شما برو نگاه کن ببين هند از چه تاريخي خودشو پيدا کرد و حرکت براي پيشرفت رو شروع کرد حقيقت اينه که همون 50 سال پيش هم ما در سطح هند نبوديم بله در ظاهر و با کمک دول خارجي اون موقع يه چيزايي در اختيار داشتيم ولي در اصل فاصله ما با اونها خيلي بيشتر از اوني که به نظر ميرسه بود
شما برو نگاه کن ببين توان صنعتي ايران 50 سال پيش چي بود؟ ما چه چيزي ميتونستيم توليد کنيم؟ و اونوقت با توان صنعتي همين هند مقايسه کن
در مورد قسمت دوم حرف شما هم تا حدودي با شما موافقم متاسفانه دور و بر کشور ما رو کشور هاي بي بنيه و ضعيف(از نظر صنعتي و همينجور از نظر عقلي :grin: ) عرب يا کشور هاي عقب افتاده اي مثل افغانستان و پاکستان و اذربايجان و ... پر کردن و همين کار مارو براي پيشرفت سخت تر ميکنه تنها کشور خوب دور ما همين ترکيه هست و اگه يه ذره اون ور تر بريم سوريه رو هم ميشه اضافه کرد ولي اگه دور بر کشور ما کشور هاي صنعتي يا حداقل در سطح خودمون بودن حداقل ميتونستيم با ايجاد يه اتحاديه منطقه اي و کمک به همديگه همه با هم پيشرفت کنيم
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”