ناکامی ایران در المپیک!!!!

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 مرداد 1387, 9:49 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

ناکامی ایران در المپیک!!!!

پست توسط babak81 »

ای کاش محمد علی آبادی، دم فرو می بست و سخن نمی گفت تا چنین نمک بر زخم یک ملت نپاشد!

رییس سازمان ورزش که این روزها، میلیون ها نفر، انتظار عذرخواهی و کناره گیری اش را دارند، در واکنش به نتایج بسیار ضعیف کاروان المپیک ایران در پکن گفته است: "کاروان ورزشی ایران در المپیک ناکام نبوده است!" و سپس به توجیه این "فرمایش خودساخته"پرداخته که انبوه جمعیت با نیازهای ورزشی سازگار نیست و در سه سال نمی توان ورزش را به یکباره متحول کرد و سخنانی از این دست!
البته فارغ از شعارها و گزارش ها و وعده های پیشین -که هر کس از آقایان می شنید، فکر می کرد، تحولی شگفت انگیز در سازمان ورزش کشور در حال وقوع است- آقای علی آبادی فقط به این سوال پاسخ دهد که کسب فقط یک مدال، آن هم برنز تا به این جای کار که اکثر ورزشکاران ما یکی پس از دیگری شکست خورده و حذف شده اند، اگر ناکامی نیست، سپس چیست؟

نکند آقایان قصد دارند حتی از این سرافکندگی ملی نیز برای خود مدال افتخار بسازند و احیانا منتی هم بر سر مردم بگذارند؟!

آیا بضاعت ملت ایران همین وضعیت شرم آور کنونی است؟ مگر همین چهار سال پیش در المپیک آتن که آقای علی آبادی و تیمش بر صدر ورزش ایران نبوده اند، 6 مدال نیاورده ایم؟ (2 طلا، 2 نقره و 2 برنز) و مگر قبل از آن در المپیک سیدنی 3 طلا و یک برنز نگرفتیم ؟
اگر بخواهیم نمودار مدال های ایرانی در المپیک های بعد از انقلاب را ترسیم کنیم، این نمودار، همواره در حال رشد بوده، و در آتن به بهترین وضعیت خود رسیده است ولی گویا با سوءمدیریت موجود، این فواره به انتهای خط رسیده و قرار است به بدترین شکل ممکن سقوط کند و به همین دلیل است که پس از سپری شدن 12 روز از المپیک، تنها دلمان به یک مدال برنز خوش است که آن هم در رشته ای گرفته ایم که خود را از صاحب نامان آن در کل جهان می دانیم، در کشتی.
علی آبادی ، گفته است که سه سال ، زمان زیادی برای متحول کردن ورزش نیست ولی این را نگفته است که در سه سال می توان چنان مدیریتی به خرج داد که آن شش مدال المپیک گذشته هم به باد رود و به خاطره ای در دور دست ها تبدیل شود.

در چنین شرایطی کمترین انتظار از عالی ترین مقام ورزش کشور، این است که در سوگواره شکست های پی در پی کسانی که لباس ملی ما را پوشیده اند و در مقابل ملت های دیگر، یکی یکی بر زمین می خورند، اگر استعفا نمی کند(!) و اگر عذرخواهی را هم در شأن خود نمی بیند(!) لااقل همدرد ملت شود نه اینکه با کمال صراحت بگوید ناکام نبوده ایم و بعد هم به صغری و کبری چیدن بپردازد که هیچ تقصیری متوجه مسوولان ورزش نیست!
این گونه سخن گفتن، بیش از هر چیز، به نمک بر زخم پاشیدن می ماند، کاری که بسیاری از مسوولان ما خوب آن را می شناسند.

منبع : عصرایران
Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 مرداد 1387, 9:49 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط babak81 »

با سلام
متاسفانه فردین معصومی هم ناکام ماند
اخراج شده
پست: 52
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 16 تیر 1387, 10:33 am
محل اقامت: new_arash_1370@yahoo.com

پست توسط arash banikarim »

متاسفانه فقط و فقط هادي ساعي مونده!من كه ايمد دارم طلا بگيره ولي واقعا خيلي ميترسم چون به سوريان هم همه اعتقاد داشتن ولي....
متاسفانه از علي ابادي چيزي بيشتر از اين انتظار نميره!
ولي اگه حتي يه عذرخواهي نكنه خيلي ديگه...واقعا نميدونم چي بگم!المپيك قبلي 6 تا مدال الان؟.
Major II
Major II
پست: 169
تاریخ عضویت: شنبه 10 فروردین 1387, 1:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 376 بار

پست توسط sky_pesar »

وقتي كسي جاي خودش نباشه بهتر از اين ميشه
نه به مربي دو و ميداني چيني و آن دونده كه در زمان مصاحبه براي اينكه نتوانسته بود مدال بيار عين ابر بهاري گريه مي كرد نه به اين آقا (( علي آبادي ))
انشاله در المپيك هاي بعدي راه براي ما ها باز بشه

اين مسئولين چون ميدونن هيچ كسي جرات سوال كردن را نداره هر حرف بي ربطي را مي زنن
بابا به كي جواب ما هارو مي ده يعني ورزش ما با ورزش افغانستان يكي هست كه هركدام يك برنز بگيريم

جاي اين رو داره كه به همه ملي پوشامون بگيم (( دمتون گرم سر بلندمون كردين (( البته سوريان زحمت كشيد ولي قرعه بدي بهش افتاد )) )
Novice Poster
Novice Poster
پست: 81
تاریخ عضویت: چهارشنبه 30 مرداد 1387, 9:49 am
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط babak81 »

با سلام
حالا منتظر تشکیل کمیته حقیقت یاب باشید :lol:
اخراج شده
پست: 52
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 16 تیر 1387, 10:33 am
محل اقامت: new_arash_1370@yahoo.com

پست توسط arash banikarim »

اره سوريان با وجود همه ي مشكلات بدشانسي اورد وگرنه طلا رو ميگرفت!
واي اون يه برنز رو هم با خوش شانسي گرفتيم!نديدن مراد محمدي چه شانسي اورد!
ولي ورزش ما الان با افغانستان و لاتيا نميدونم اسم اين اخري رو شنيده بودين يا نه يكي شده!
افسوس....
Colonel I
Colonel I
پست: 643
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 19 تیر 1386, 1:08 pm
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

پست توسط Frogfoot »

البته سوريان زحمت كشيد ولي قرعه بدي بهش افتاد

یعنی برای کسب قهرمانی المپیک نباید این کشتی گیرهایی که بهشون خورد را شکست می داد؟! آخه این هم شد دلیل؟!!
تا کی می خوایم خودمون رو با این دلایل بی خود توجیح کنیم؟!
به قول این کارشناس تلویزیون (رستم پور، رستم نژاد، نمی دونم اسمش چی بود)، قهرمان 3 ساله جهان باید از قرعه بد بناله، یا اون کشتی گیرهایی که با قهرمان 3 ساله جهان هم گروه شدند؟!!!
Major II
Major II
پست: 451
تاریخ عضویت: چهارشنبه 8 شهریور 1385, 6:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط ASHK HIKAYESI »

مسابقه :
يه روز يه تيم قايقراني ايراني تصميم مي گيرد كه با يك تيم ژاپني در يك مسابقه سرعت شركت كنند. هر دو تيم توافق مي كنند كه سالي يك بار با هم رقابت كنند ....
هر تيم شامل 8 نفر بود ...
در روزهاي قبل از اولين مسابقه هر دو تيم خيلي خيلي زياد تلاش مي كردند كه براي مسابقه به بيشترين آمادگي برسند .
روز مسابقه فرا مي رسد و رقابت آغاز مي شود . هر دو تيم شانه به شانه هم به پيش مي رفتند و درحالي كه قايقها خيلي نزديك به هم بودند ، تيم ژاپني با يك مايل اختلاف زودتر از خط پايان مي گذرد و برنده مسابقه مي شود ...
بازيكن هاي تيم ايران از اين شكست حسابي ناراحت مي شوند و با حالتي افسرده از مسابقه بر مي گردند ...
مسوولان تيم ايران تصميم مي گيرند كاري كنند كه در رقابت سال آينده حتما پيروز بشند ؛ براي همين يك تيم آناليزور استخدام مي كنند براي بررسي علل شكست و پيشنهاد دادن راه كارها و روشهاي جديد براي پيروزي ...
بعد از تحقيقات گسترده ،‌ تيم تحقيق متوجه اين نكته مهم شدند كه در تيم ژاپن ، 7 نفر پارو زن بوده اند و يك نفر كاپيتان ...
و خب البته در تيم ايران 7 نفر كاپيتان بوده اند و يك نفر پارو زن ...!!!
اين نتايج مديريت تيم را به فكر فرو برد ؛ مديران تيم تصميم گرفتند كه مشاوراني را استخدام كنند كه يك ساختار جديدي را براي تيم طراحي كنند ..
بعد از چندين ماه مشاوران به اين نتيجه رسيدند كه تيم ايران به اين دليل كه كاپيتان هاي خيلي زياد و پارو زن هاي خيلي كمي داشته شكست خورده ، درپايان بررسي ها مشاوران يك پيشنهاد مشخص داشتند : ساختار تيم ايران بايد تغيير كند !


از آن روز به بعد با ارائه راه كار مشاورين تيم ايران چنين تركيبي پيدا كرد : 4 نفر به عنوان كاپيتان ، 2 نفر يه عنوان مدير ، ‌1 نفر به عنوان مدير ارشد و 1 نفر به عنوان پارو زن (!!!) علاوه بر اين مشاورين پيشنهاد كردند براي بهبود كاركرد پارو زن ، حتما يايد پاروزني با صلاحيت و توانايي بهتر در تيم به كارگرفته شود !
...........
و در مسابقه سال بعد تيم ژاپن با دو مايل اختلاف پيروز مي شود ...!
بعد از شكست در دومين مسابقه ، مديران تيم كه خيلي ناراحت بودند در اولين گام خيلي سريع پارو زن را از تيم اخراج مي كنند ، زيرا به اين نتيجه رسيدند كه پارو زن كارايي لازم را در تيم نداشته است .
اما در مقابل از مدير ارشد و 2 نفر مدير تيم خود قدرداني مي كنند و جوايزي را به آنها مي دهند ، براي اينكه اعتقاد داشتند كه آنها انگيزه خيلي خوبي را در تيم ايجاد كردند و در مرحله آماده سازي زحمات زيادي كشيده اند ...
مديران تيم ايران در پايان به اين نتيجه رسيدند كه تيم آناليز كه به خوبي به بررسي دلايل شكست پرداخته بودند ، تيم مشاوران هم كه استراتژي و ساختار خيلي خوبي براي تيم طراحي كرده بودند و مديران تيم هم كه به خوبي انگيزه لازم را در تيم ايجاد ايجاد كرده بودند ، پس حتما يكي از دلايل اين شكست ها ، ناكارامدي ابزار و وسايل استفاده شده بوده است (!!!) و براي بهبود كار و گرفتن نتيجه در مسابقه سال آينده بايد وسايل استفاده شده در مسابقه را تغيير دهند ، در نتيجه :
تيم ايران اين روزها در حال طراحي يك " قايق " جديد است .... !!

منبع: رازنو

توضیحات خودم :

فکر می کنم همین وضعیت رو به سیستم های دیگر کشورمون هم بشه تعمیم داد نه فقط ورزش ...
:-P
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 680
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 3 مهر 1386, 8:46 pm
محل اقامت: رشت
سپاس‌های ارسالی: 99 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار
تماس:

پست توسط dr_mehdi57 »

يکي از نشانه هاي انکار ناپذير پيشرفت يک کشور کسب موفقيت هاي ورزشيه. چون وقتي اکثر امور کشور به درستي مديريت بشه ورزش اون کشور هم از اين مديريت صحيح و مدبرانه بي نصيب نخواهد موند. اما کشور ما متاسفانه در اين سه سال در اکثر امور پسرفت کرده که نيازي به ذکر مصاديق اون نيست مشکلات مربوط به آب، گاز، برق، سوخت، تورم بيست و چتد درصدي، بيکاري، اتخاذ سياستهاي غلط در عرصه بين الملل و بسياري مشکلات ديگه که همه دوستان عزيز به اونها واقف هستن. مشکلاتي که حتي در زمان جنگ و پس از جنگ هم به اين شکل شاهدش نبوديم! اون هم در زماني که قيمت نفت به بيشترين حد خودش در طول تاريخ رسيده و يقينا اگر اين قيمت بالاي نفت نبود الان وضع ما از فقيرترين کشور هاي دنيا هم بد تر بود، چون هر کسي گند مي زنه، آقاي رئيس جمهور -که خودش رو عقل کل مي دونه و هر کي ازش انتقاد کنه فورا برکنارش مي کنه- بلافاصله مبلغ هنگفتي از صندوق ذخيره ارزي برداشت مي کنه و براي هزينه هاي جاري صرف مي کنه و سعي مي کنه گندکاريهاي وزيران و مديرانش رو لاپوشوني کنه و با اين کارش بيش از پيش به تورم افسار گسيخته کشور دامن بزنه. حالا توقع دارين ورزش مملکت پيشرفت کنه؟ نگاهي ميندازيم به رتبه هاي ايران در چند دوره اخير المپيک:

1988 سئول: 36

1992 بارسلونا: 44

1996 آتلانتا: 43

2000 سيدني: 27

2004 آتن: 29

2008 پکن: تا قبل از مسابقات هادي ساعي بالاي 70
[FONT=Times New Roman]
در زندگي زخمهايي هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا مي خورد و مي تراشد...
 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه 30 آذر 1386, 8:55 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID »

واقعا حرف زدن از قرعه حنده داره. يعني چي؟ سوريان 3 سال قهرمان جهان بوده هر کسي که در برابر سوريان ميفتاده بايد از قرعه بناله نه سوريان
با اين حال به نظر من هيچ تقصيري متوجه ورزشکاران نيست. و ما بايد همون قدر به اونا احترام بزاريم که قبل از بازي ها براشون احترام ميزاشتيم
مشکلات ما در اين المپيک به خاطر مديريته اشتباهه. از چند سال قبل روزنامه ها نسبت به وضعيت کشتي نگران بودند و فرياد ميزندند. وقتي هادي ساعي و رضا کرمي با هم مسابقه ميدن و با هم برابر ميشن ولي هادي ساعي مصدوم رو ميبرن ديگه چه انتظاري ميتونيم داشته باشيم. وقتي حسين رضا زاده رو نميبرن چه انتظاري داريم که طلا بگيريم؟
تنها چيزي که ميتونه قدري ملت ايران رو تسکين بده استعفاي شخص اول ورزش کشور يعني اقاي علي ابادي و دبير کميته ملي المپيک يعني اقاي کفاشيانه
يه سوال: ايا مجلس ميتونه اقاي علي ابادي رو استيضاح کنه؟
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه 24 فروردین 1387, 11:03 pm
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پست توسط yasermym »

مجلس فقط مي تواند وزرا را استيضاح کند ولي رئيس سازمان تربيت بدني جزء معاونان رئيس جمهور است.

دوستان بهتره زياد هم تند نريد. در کشوري که همه ورزشش دولتي هست بايد هم انتظار فراز و نشيب را داشت. خودتون بهتر مي دونيد که موفقيت در ورزش قهرماني بدون حرفه اي گري و خصوصي سازي امکان ندارد؛ البته اين توجيه کننده ناکامي ها و بي تدبيري ها را نمي کند اما بايد توجه داشت که بعضي مسائل به خود بدنه ورزش و اهالي ورزش بر مي گردد. وقتي صحبت از نافرماني اعضا تيم کشتي از سرمربي مي شود و عدم تفاهم ها در اردوها خوب نبايد انتظار بيشتري هم داشت. چند تا آدم که نمي توانند با همديگر سازش کنند و هرکدام ساز خودش را مي زند اين مي شود که شکست پشت شکست.

اما دوست گرامي دکتر مهدي حالا ما تو ورزش خرابکاري کرديم بايد ساير دستاوردها رو هم فراموش کرده و از اين جو استفاده کنيم و همه مسائل رو زير سوال ببريم؟ مگه همين چند روز پيش نبود که ماهواره بر با موفقيت پرتاب شد؟ حالا ما بگيم ما عقب مانده و درمانده هستيم درست است؟

چند تا از کشورهاي فقير دنيا رو مي شناسيد (بجز ايران :grin: ) که توانايي هاي فضايي، هسته اي، بيوتکنولوژي، نانوتکنولوژي ، شبيه سازي و .. ايران را داشته باشند؟ حالا آدم عصباني مي شه نبايد که همه چيزو با هم قاطي کنه :x
منم مثل همه از اين نتايج ناراحت شدم اما چندان هم خوش بين نبودم که با اين کاروان بشه نتيجه اي مطلوب بدست آورد.

پيشنهاد مي کنم دوستان بجاي انتقاد از ساير امور مملکت فعلا در اين بحث بيان و دلايل ناکامي در المپيک را با دليل و ارائه پيشنهاد براي بهبود بررسي کنند چون به اعتقاد بنده يکي از مشکلات ما که هيچ وقت به نتيجه نمي رسيم اينه که همه چيز رو با هم قاطي مي کنيم و در ضمن هرکسي بدون هيچ تخصصي و ارائه دليل يا راهکار بهتر فقط اظهار نظر مي کند.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 879
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 4 دی 1386, 1:32 pm
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1592 بار

پست توسط Hadi1001 »

در مورد استيضاح بله مي تونه در مورد قيمت نفت افزايش قيمت نفت باعث تورم جهاني ميشه و به شمات توصيه مي کنم دنبال دردسر نباشيد در مورد استعفا کار عاقلانه اي نيست ما از لحاظ کسب سهميه بهترين دوره را داشتيم ولي مشکلات در اردو و عدم هماهنگي و يگانه گي باعث چنين وضعي شده يزداني که حريف رو مي برد بالاي سر و مي خوابوند حالا وضعش بر عکس شده امادگي جسماني رو علي ابادي که نبايد جواب بده وظيفش دادن بودجه بود که اونم داده مربيان ما نتونستند از لحاظ روحي و جسماني بچه ها رو اماده کنند به اميد پيروزي هادي ساعي هم اسم خودم
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”