برترین گلزنان تاریخ فوتبال جهان

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

برترین گلزنان تاریخ فوتبال جهان

پست توسط samanrossonero »

با سلام لطفآ توجه کنین عدد اول گلهای ملی و عدد دوم بازیهای ملی هست...
رديف نام بازيکن مليت گلهاي ملي بازيهاي ملي

1 علي دايي ايران 103 135

2 پوشکاش مجارستان 84 89

3 پله برزيل 77 92

4 کوچيس مجارستان 75 68

5 جان وودوارد انگليس 73 53

6 گرد مولر آلمان 68 62

7 ماجد عبداله عربستان 67 139

8 حسام حسن مصر 63 163

9 حسام الهويدي کويت 63 74

10 سناموانگ تايلند 63 116

ايران در ليست بهترين گلزنان رده ملي جهان 3 نماينده دارد. علي دايي با 103 گل، کريم باقري با 47 گل و علي کريمي با 31 گل زده، نمايندگان ايران در ليست برترين گلزنان ملي جهان هستند.

طبق اعلام سايت رسمي آمار و ارقام فيفا، بازيکناني که تعداد گلهاي ملي خود را به عدد 30 مي رسانند وارد ليست برترين گلزنان ملي مي شوند. اين ليست فعلاً 130 عضو دارد و هر لحظه و با برگزاري هر ديدار ملي ممکن است به اعضاي آن افزوده شود. اين سايت در جدول رده بندي خود فقط تعداد گل ملي را در نظر گرفته و براي آنهايي که تعداد گلهايشان برابر است، معياري مثل بازي کمتر يا بيشتر را در نظر نگرفته است.

نکته جالب اين جدول، حضور 11 آلماني است. آلمان با داشتن 11 نماينده در ليست برترين گلزينان ملي جهان، فعلاً رکورددار است. البته مجارستان و برزيل هم هر کدام 10 نماينده در اين ليست دارند. بعد از اينها انگليس، دانمارک و سوئد با 7، 6 و 5 نماينده قرار دارند. ساير کشورها هم مثل ايران کمتر از 5 بازيکن در اين ليست دارند.

در اين ليست غير از 8 بازيکن، تمام بازيکن ها تعداد بازيهاي ملي شان بيشتر از گلهايي است که به ثمر رسانده اند. اما اين 8 بازيکن جزو استثناها هستند که بيشتر از تعداد بازيهاي ملي خود، گل زده اند. يعني به طور متوسط حداقل در هر بازي ملي يک گل به ثمر رسانده اند. ساندروکوچيس (مجارستان)، ويوين جان وودوارد (انگليس)، گردمولر (آلمان)، پول تيست نيلسن (دانمارک)، استيون ريدل (سوئد)، گونارنورد اهل (سوئد)، ارنست ويليمسکي (لهستان) و جاست فونتاين (فرانسه) 8 نفري هستند که گلهاي زده شان بيشتر از تعداد بازي شان است. در ميان تام اين افراد، آمار جان وودوارد انگليسي بهتر از بقيه و واقعاً به چشم مي آيد. جان وودوارد در 53 بازي ملي 73 گل زده. يعني 20 گل بيشتر از تعداد بازيهاي ملي اش. شايد اگر او در يک تيم آسيايي بازي مي کرد الان رکورد علي دايي را هم زده بود. البته جان وودوارد يکي از قديمي ترين فوتباليستهاي انگليس است که در سال 1914 از بازيهاي ملي خداحافظي کرد.

در مقابل اين 8 نفر افرادي هم هستند که حتي نصف تعداد بازيهاي ملي خود نيز گل نزده اند. مثل ماجد عبداله عربستاني که 67 گل را در 139 بازي ملي زده، يا حسام حسن مصري که در 163 بازي ملي فقط 63 گل زده...
Novice Poster
Novice Poster
پست: 97
تاریخ عضویت: دوشنبه 21 آبان 1386, 4:36 pm
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار
تماس:

Re: برترین گلزنان تاریخ فوتبال جهان

پست توسط bbk_agp »

samanrossonero نوشته شده: ... شايد اگر او در يک تيم آسيايي بازي مي کرد الان رکورد علي دايي را هم زده بود...

آخه آدم چقدر می تونه نسبت به قهرمان ملیش حسود باشه؟ واقعا فکر می کنی چون علی دایی در آسیا بازی می کنه اینقدر گل زده؟ آیا علی دایی در تیم آسیایی نبود؟، آیا علی دایی هم تیمی آسیایی نداشت؟ مطمئن باش اگه علی دایی در یه تیم اروپایی بود، هم تیمی اروپایی داشت، ملت اروپایی طرفدارش بودند (هی نمی زدند سرش و تحقیرش نمی کردن، و مثل یه قهرمان باهاش رفتار می کردن) بیشتر هم گل می زد.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط samanrossonero »

سلام خدمت bbk...
اولآ عارضم که بنده طرفدار 2 آتیش علی داییم...
دومآ علی دایی از بستگان من هست و از این جهت هم دوستش دارم...
سومآ این یک نظر بود.علی دایی بهترین گلزن جهان و شکی در این نیست اما رکورد وودوارد نسبت به تعداد بازیاش از علی دایی بهتره...
فقط علی دایی... :x :(
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”