راز افت رونالدینهو برملا شد...

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

راز افت رونالدینهو برملا شد...

پست توسط samanrossonero »

تصویر


يك گزارش تلويزيوني از حقايق پنهان افت عملكرد رونالدينيو در تيم فوتبال بارسلوناي اسپانيا كه در نهايت منجر به رفتن او به آث ميلان ايتاليا شد، پرده برداشت.

اين گزارش كه توسط مايكل رابينسون بازيكن سابق تيم ملي فوتبال جمهوري ايرلند تهيه شده بود از شبكه تلويزيوني كانال پلوس فرانسه پخش شد.

رابينسون در حال حاضر به عنوان يكي از مفسران مطرح فوتبال در اسپانيا مشغول فعاليت است.

وي در تهيه اين گزارش براي بررسي افت سريع و ناگهاني رونالدينيو با تعدادي از شخصيت‌هاي مهم باشگاه بارسلونا به گفت و گو پرداخته است.

بر همين اساس روزنامه ورزشي كاتالان اظهارات جالب تعدادي از اين افراد را در مورد اتفاقاتي كه براي سلطان سابق نيوكمپ افتاده است، گلچين كرده كه در زير مي‌خوانيم.


* خوآن لاپورتا رييس باشگاه بارسلونا اظهار داشت:در بهار ‪ ۲۰۰۶‬بعد از بازي مقابل رئال زاراگوزا از طريق برخي از بازيكنان متوجه تغييراتي در رفتار او شديم كه به تدريج روي تيم هم تاثير گذاشت. رونالدينيو و دكو بعد از بازي با زاراگوزا براي بازگشت به هتل سوار اتوبوس تيم نشدند و به جاي آن با اتومبيل شخصي خود برگشتند و در طول راه هم چند بار توقف كردند.

وي افزود: در نهايت با او صحبت كرديم تا بفهميم چه فكري مي‌كند، او هم به ما گفت كه مي‌خواهد بماند و دوباره بهترين شود. ما به خاطر تمام خدماتي كه براي باشگاه انجام داده بود، به او ايمان داشتيم اما بعدا مشخص شد اين بازيكن با وجود آن همه حامي كه داشت، كاملا تنها بود.


** تكسيكي بجيريستين مدير فني باشگاه بارسلونا گفت: همه چيز از زمان بازگشت او از جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬شروع شد. ما متوجه تغييراتي در موارد بسيار جزئي شديم. رونالدينيو با بازيكناني كه وي را مصدوم مي‌كردند، درگير نمي شد و به راحتي تحت تاثير اتفاقاتي قرار مي‌گرفت كه در اطرافش روي مي‌داد.

او براي بازگشت به تيم ملي برزيل با مشكل مواجه شده بود.


** گسندرو راسل نايب رييس سابق باشگاه بارسلونا كه گفته مي‌شود بعد از امضاي قراداد حمايت مالي رونالدينيو با شركت نايك، او را به بازيكني كه اكنون همه او را مي‌شناسند، تبديل كرد، اظهار داشت: رونالدينيو مسوول تمامي رفتارهاي خودش است. شايد مسوول اصلي نباشد اما مسبب اصلي همه اين اتفاقات است چون اوست كه شوت مي‌زند، مي‌دود و مي‌پرد نه ديگري.


** خوآن خوزه كاتيو از دوستان نزديك رونالدينيو نيز كه باعث شد رونالدينيو در بدو ورود به بارسلونا در اين تيم جا بيفتد، گفت: اين اتفاقات زماني افتاد كه او فهميد به اين گروه تعلق ندارد. وقتي ‪ ۵۰‬نفر زندگي شما را در سراسر جهان اداره مي‌كنند، طبيعي است كه چنين اتفاقاتي بيفتد. او هر روز بيشتر كنار زده مي‌شد و به جاي اينكه با دوستاني باشد كه از او انتقاد مي‌كنند و نقاط ضعفش را مي‌گويند، افرادي دورش را گرفتند كه فقط از وي تعريف و تمجيد مي‌كردند.

كاتيو ادامه داد: شبها خيلي بيرون مي‌رفت. اين كار در ابتدا براي كاهش استرس بود اما بعد به عادت تبديل شد.


** ادميلسون بازيكن سابق بارسلونا و حال حاضر ويارئال معتقد است: شايد اعضاي باشگاه از پزشكان گرفته تا رييس و از مربيان گرفته تا بازيكنان بايد تلاش بيشتري براي كمك به او مي‌كردند. در بارسلونا اتفاقات بد زيادي وجود دارد كه مي‌تواند به يك بازيكن صدمه بزند و شايد او اراده مقاومت در برابر آنها را نداشت.


** اوزبيو ساكريستان دستيار فرانك ريكارد در زمان مربيگري بارسلونا هم تصديق كرد: ما خيلي با رونالدينيو حرف زديم و سعي كرديم با ابراز حمايت خود به وي كمك كنيم اما مطمئن نبوديم چه فكري مي‌كند چون هرگز احساساتش را بروز نمي‌داد.منبع:ایرنا
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”