دربی سرخابی از نظر آمار...

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

دربی سرخابی از نظر آمار...

پست توسط samanrossonero »

تيم هاي استقلال و پرسپوليس تهران روز جمعه هفته جاري شصت و پنجمين ديدار َسنتي پايتخت را برابر يکديگر برگزار خواهند کرد.

در گزارش زير عملکرد دو تيم در شصت و چهار بازي گذشته مورد بررسي قرار گرفته است.

* در شصت و چهار ديدار گذشته تيم هاي استقلال و پرسپوليس 75 بازيکن دو تيم موفق به گل زدن شدند که سهم تيم استقلال 35 نفر و سهم تيم پرسپوليس 40 بازيکن است.

* در تيم استقلال "علي جباري" و "غلامحسين مظلومي" هر کدام با 5 گل، "عباس مژدهي" 4 گل، "حسن روشن"، "صمد مرفاوي" و "صادق ورمزيار" هر کدام با 3 گل به ترتيب در صدر گلزنان اين باشگاه قرار دارند.

در تيم پرسپوليس تهران نيز "صفر ايرانپاک" با 7 گل، "حسين کلاني" 6 گل، "همايون بهزادي" و "مهدي هاشمي نسب" هر کدام با 4 گل و "فرشاد پيوس" با 3 گل ، گلزنان برتر پرسپوليس به تيم استقلال محسوب مي شوند.

* "غلامرضا فتح آبادي"، "شاهرخ بياني" و "مهدي هاشمي نسب" از بازيکناني هستند که در هر دو تيم بازي کرده و موفق به گل زني شدند.

* فتح آبادي 2 گل به پرسپوليس و يک گل به استقلال، بياني 2 گل به استقلال و يک گل به پرسپوليس و مهدي هاشمي نسب وقتي در تيم پرسپوليس بود 4 گل به استقلال زد و زماني که عضو تيم استقلال بود يک گل براي اين تيم به ثمر رساند.

* ميانگين گل هاي زده استقلال در 64 شهرآورد گذشته يک و 88 صدم درصد و ميانگين گل هاي تيم پرسپوليس در اين مدت يک و شش دهم براي هر بازيکن گل زننده است.

* تيم هاي استقلال و پرسپوليس از فروردين ماه سال 1347 که اولين ديدار خود را برگزار کردند تا به حال در مجموع 64 بار مقابل يکديگر صف آرايي کردند که در مجموع تيم استقلال در 20 بازي و پرسپوليس 16 ديدار برنده شدند و 28 بازي نيز با نتيجه تساوي خاتمه يافته است.

* در 28 ديداري که با نتيجه تساوي به پايان رسيده است ،‌ 13 ديدار يعني 43/46 درصد با نتيجه تساوي بدون گل، 50 درصد ديدارها (14 بازي) با نتيجه تساوي يک بر يک و در 57/3 درصد (يک بازي) با تساوي 2 بر 2 خاتمه يافته است.

* پر گل ترين ديدار اين دو تيم، شهرآورد 16 شهريور 1352 است که با نتيجه شش بر صفر به سود تيم پرسپوليس بود.

* از 64 ديدار گذشته ، 68/3 درصد آنان يعني ديدارهاي چهارم، ششم و سي و هشتم نا تمام ماند که با راي فدراسيون فوتبال، تيم استقلال با نتيجه سه بر صفر به پيروزي رسيد.

* 130 گل در شصت و چهار ديدار بين تيم هاي استقلال و پرسپوليس رد و بدل شد که سهم استقلال با 66 گل برابر با 77/50 درصد و سهم پرسپوليس با 64 گل يعني 23/49 درصد است.

* ميانگين گل در هر ديدار براي استقلال 03/1درصد و براي پرسپوليس يک گل است.

* تفاضل گل اين دو تيم در ديدارهاي گذشته مثبت دو به سود استقلال است.

* فقط در ديدار سي ام از 64 ديدار گذشته تيم هاي استقلال و پرسپوليس که در روز 19 اسفند سال 1367 برگزار شد، ضربات پنالتي تعيين کننده تيم پيروز ميدان بود که پرسپوليس با نتيجه 4 بر 2 استقلال را تسليم کرد.

* از نظر سرعت در زدن گل، تيم استقلال رکورد دار است. "علي سامره" در ديدار پنجاه و سوم در دقيقه اول بازي، "رضا عادل خاني" و "داود سيد عباسي" به ترتيب در شهرآورد هاي يازدهم و پنجاه و ششم در دقيقه سوم و "اميد روانخواه" در دقيقه چهارم آخرين ديدار دو تيم، براي استقلال تهران گل زندند.

"حسين کلاني" در دقيقه دوم ديدار ششم براي پرسپوليس گل به ثمر رساند.

* تيم پرسپوليس تهران از نظر گل زدن در دقايق پاياني بازي رکورددار اين ديدارها است. "صفر ايرانپاک" در ديدار هفتم، "حسين کلاني" در ديدار هشتم و "همايون بهزادي" در شهرآورد دوازدهم در دقيقه 90 بازي براي تيم پرسپوليس گل زني داشتند.

از اين نظر "پيروز قرباني" در دقيقه 2+90 در ديدار پنجاه و هشتم براي استقلال گل به ثمر رساند.

* تيم استقلال تهران در شهرآورد چهل و دوم در روز 27 مهر ماه سال 1375 تا ديدار چهل و نهم در نهم ديماه 1379 در هشت ديدار متوالي موفق به شکست پرسپوليس نشد.

* سه ديدار گذشته اين تيم ها نيز با نتيجه مشابه يک بر يک به پايان رسيد.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”