20 نکته جالب در مورد جام باگاههای اروپا....

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

20 نکته جالب در مورد جام باگاههای اروپا....

پست توسط samanrossonero »

تصویر

1- رئال مادريد با ۹ بار قهرماني پرافتخارترين تيم در تاريخ ليگ قهرمانان اروپا به حساب مي آيد و آخرين قهرماني اين تيم به سال ۲۰۰۲ باز مي گردد.در رده دوم تیم میلان با 7 عنوان قهرمانی حضور دارد...

۲- رئالي ها رکوردي شگفت انگيز در تاريخ ليگ قهرمانان به نام خود ثبت کرده اند که آن هم ۵ بار قهرماني متوالي در بين سالهاي ۱۹۵۶ تا ۱۹۶۰ است.

۳- تيم سلتيک اسکاتلند با قهرماني در سال ۱۹۶۷ نخستين تيم بريتانيايي بود که توانست اين عنوان را از آن خود کند.

۴- سالي که تيم سلتيک توانست عنوان قهرماني را از آن خود کند همچنين به عنوان تنها تيمي شناخته شد که توانست در طول يک فصل چهار جام مختلف را از آن خود بسازد.

۵- قهرماني سلتيک در سال ۱۹۶۷ در کنار قهرماني تيم هاي رئال مادريد و استوا بخارست به ترتيب در سال هاي ۱۹۶۶ و ۱۹۸۶ تنها قهرماني هايي هستند که تمامي بازيکنان تيم حاضر در فينال از يک کشور بودند.

۶- مسافت محل تولد تمامي بازيکنان حاضر سلتيک در فينال سال ۱۹۶۷ با يکديگر ۱۵ کيلومتر بود.

۷- ناتينگهام فارست تنها تيمي است که قهرماني در ليگ قهرمانان را بيش تر از قهرماني در ليگ داخلي تجربه کرده است. آنها دوبار در ليگ قهرمانان اروپا و يک بار در فوتبال جزيره به مقام قهرماني دست پيدا کرده اند.

۸- زماني که منچستر يونايتد در فصل ۹۹-۱۹۹۸ به قهرماني رسيد، آنها نخستين قهرمان بازي ها بودند که فصل پيش از قهرماني در اروپا موفق به کسب مقام نخست در ليگ داخلي کشورشان نشده بودند.

۹- آخرين تيمي که توانست یک سال پس از قهرماني اش به طور مجدد از عنوان خود دفاع کند ميلان بود. آنها سال ۱۹۸۹ و ۱۹۹۰ دوبار پياپي به مقام قهرماني دست پيدا کردند.

۱۰- اگر چلسي فصل گذشته برابر منچستر يونايتد به مقام قهرماني دست پيدا مي کرد آورام گرانت سرمربي پيشين اين تيم به عنوان نخستين فرد (چه بازيکن و چه سرمربي) از رژيم صهيونيستي شناخته مي شد که توانسته به اين عنوان دست يابد.

۱۱- ورزشگاه ويمبلي لندن با ۵ ميزباني از ديدارهاي فينال بيشترين بار حضور تيم هاي فيناليست را در ورزشگاه خود شاهد بوده است. ومبلي در سال هاي ۱۹۶۳، ۱۹۶۸، ۱۹۷۱، ۱۹۷۸ و ۱۹۹۲ ميزبان ديدار نهايي بوده است.

۱۲- آتن تنها شهري است که در طول رقابت هاي يک فصل ميزباني بازي هاي سه تيم مختلف را بر عهده داشت. تيم هاي المپياکوس، پاناتينايکوس و A.E.K آتن اين سه تيم را تشکيل مي دهند.

۱۳- “رائول” کاپيتان رئال مادريد با به ثمر رساندن ۶۱ گل تا به امروز به عنوان بهترين گلزن تاريخ رقابت ها شناخته مي شود. وي همچنين با ۱۱۸ بار حضور در ليگ قهرمانان رکورددار است.

۱۴- مارچلو ليپي سرمربي کنوني تيم ملي ايتاليا چهار بار و بيش از هر سرمربي ديگري تيم خود را به فينال ليگ قهرمانان اروپا رسانده است. اين سرمربي ايتاليايي در سال هاي ۱۹۹۶، ۱۹۹۷، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۳ و هر چهار بار به همراه يوونتوس به مرحله نهايي بازي ها رسيده است.

۱۵- کلارنس سيدورف هافبک هلندي ميلان تنها بازيکني است که موفق شده سه بار به همراه سه تيم مختلف به مقام قهرماني دست پيدا کند. سيدورف در سال ۱۹۹۵ به همراه آژاکس، ۱۹۹۸ به همراه رئال مادريد و در سالهاي ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ به همراه ميلان مقام نائیب قهرمانی و قهرماني را بدست آورده است.

۱۶- هرنان کرسپو تنها بازيکني است که در قالب پنج تيم مختلف در ليگ قهرمانان اروپا حضور يافته است. اين تيم ها پارما، لاتزيو، اينتر، چلسي و ميلان هستند.

۱۷- سريعترين گل تاريخ ليگ قهرمانان توسط روي ماکاي هلندي در ديدار بايرن مونيخ برابر رئال مادريد براي تيم آلماني به ثمر رسيد. ماکاي اين گل را در ثانيه ۱۰ وارد دروازه حريف کرد.

۱۸- سريعترين هتريک تاريخ ليگ قهرمانان اروپا توسط “مايک نيوول” بازيکن بلکبرن در ديدار اين تيم برابر روزنبرگ در فصل ۹۶-۱۹۹۵ در عرض ۹ دقيقه به ثمر نشست.

۱۹- پائولو مالديني با رکوردي بسيار شگفت انگيز بيش از سه دهه در ليگ قهرمانان اروپا حضور يافته است.

۲۰- و در پايان فينال هايي که دو تيم حاضر در آن از يک کشور بوده اند:

والنسيا-رئال مادريد (سال ۲۰۰۰)

يوونتوس-ميلان (سال ۲۰۰۳)

منچستر يونايتد-چلسي (سال ۲۰۰۸)


منبع: ایسنا
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”