آشنایی با محبوبترین بازیکن تاریخ شیاطین سرخ....

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

آشنایی با محبوبترین بازیکن تاریخ شیاطین سرخ....

پست توسط samanrossonero »

تصویر
تصویر● اریک کانتونا
▪ بیست و چهارم ماه می ۱۹۶۶ تولد:
▪ مارسی - فرانسه محل تولد:
▪ اوسر(۸۸-۱۹۸۳)، المپیک مارسی(۸۹-۱۹۸۸)، بوردو(۱۹۸۹)، مون پلیه(۹۰-۱۹۸۹)، المپیک مارسی(۹۱-۱۹۹۰)، نمس(۹۲-۱۹۹۱)، لیدزیونایتد(۱۹۹۲)، منچستر یونایتد(۹۷-۱۹۹۲) باشگاهها:
▪ قهرمان جوانان اروپا ۱۹۸۸، قهرمان لیگ فرانسه ۱۹۸۹ و ۱۹۹۱، قهرمان لیگ انگلیس ۱۹۹۲، ۱۹۹۳، ۱۹۹۴ و ۱۹۹۶، فاتح جام حذفی انگلیس ۱۹۹۴ و ۱۹۹۶، بهترین بازیکن انگلیس از سوی بازیکنان ۱۹۹۴ و از سوی ▪ روزنامه نگاران ۱۹۹۶ مهمترین افتخارات:
▪ ۴۵ بازی، ۲۰ گل تیم ملی فرانسه:
افسانه چهره محبوب اولدترافورد از اوت ۱۹۸۷ شکل گرفت، زمانی که هنری میشل سرمربی وقت فرانسه او را به تیم ملی دعوت کرد و او در اولین دیدار دروازه تیم ملی آلمان غربی را باز کرد. البته وی به علت توهین به مربی تیم ملی یک سال از تیم دور ماند و پس از روی کار آمدن میشل پلاتینی در سال ۱۹۸۹ دوباره پیراهن فرانسه را به تن کرد و در اولین حضور خود دو گل به تیم سوئد زد. پلاتینی امید فراوانی به زوج کانتونا-پاپن در خط حمله تیمش داشت ولی در پی ناکامی فرانسه در جام ملت های اروپا ۱۹۹۲، پلاتینی استعفا داد و ژرار هولیه جانشین وی شد.
کانتونا در سال ۱۹۹۲ راهی انگلیس شد و به لیدزیونایتد پیوست و کمک کرد تا این تیم پس از ۱۸ سال قهرمان لیگ انگلیس شود.موفقیت او باعث جذب وی از سوی منچستریونایتد شد.سال اول حضور کانتونا در اولدترافورد با قهرمانی یونایتد در لیگ انگلیس پس از ۲۶ سال همراه شد تا کم کم افسانه اریک بزرگ شکل بگیرد.هر چه کانتونا در منچستریونایتد موفق بود در تیم ملی فرانسه با ناکامی مواجه شد.
خروس ها در مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴ پس از قبول دو شکست برابر اسرائیل و بلغارستان از راهیابی به جام جهانی بازماندند و امه ژاکه جانشین هولیه شد و پاپن هم از تیم ملی خداحافظی کرد.در سال ۹۴ کانتونا همراه یونایتد لیگ و جام حذفی را فتح کرد و عنوان برترین بازیکن انگلیس را به دست آورد.ژاکه او را به کاپیتانی تیمش برگزید ولی نتایج ناامید کننده فرانسه در مقدماتی جام ملت های اروپا موقعیت وی را متزلزل ساخت.در ژانویه ۱۹۹۵ با یکی از هواداران باشگاه کریستال پالاس درگیر شد و به مدت ۹ ماه از حضور درمیادین فوتبال محروم گردید.
پس از بازگشت به میدان هر چند کانتونا درخششی دوباره داشت ولی امه ژاکه بر روی نام وی خط قرمز کشید و برای همیشه او را از تیم ملی کنار گذاشت.کانتونا در سال ۹۶ منچستر را برای قهرمانی دوگانه در لیگ و جام حذفی رهبری کرد و در ۱۱ می ۱۹۹۷ پس از ناامیدی از حضور دوباره در تیم ملی برای همیشه از فوتبال کناره گیری کرد.هواداران منچستر در پایان قرن بیستم او را به عنوان اسطوره اولدترافورد برگزیدند.کانتونا چند سالی است که در فوتبال ساحلی فعالیت می کند و یکی از عوامل ترویج این رقابت ها در جهان محسوب می شود.
درگیری کانتونا با یک تماشاچی که برای دیدن بازی منچستر اومده بود هم از محبوبیت وی نکاست...(عکس درگیری بالای متن)
اضافه می کنم اریک کانتونا یا اریک کبیر هم اکنون از بازیگران محبوب سینمای فرانسه است و استعداد فوق العاده او در هنر بازیگری سینما بسیار ستودنیست...
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”