علي دايي : ‌كريمي مواظب صحبت كردنش باشد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 773
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387, 11:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 1054 بار
سپاس‌های دریافتی: 1082 بار

علي دايي : ‌كريمي مواظب صحبت كردنش باشد

پست توسط bill.goldberg »

  دايي : ‌كريمي مواظب صحبت كردنش  

نشست خبري سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در حالي امروز برگزار شد كه بخش عمده‌اي از آن مربوط به كناره گيري "علي كريمي" از تيم ملي بود.

 [External Link Removed for Guests] 

به گزارش ايسنا ، سومين نشست مطبوعاتي علي دايي از ساعت 12 و 30 دقيقه در محل روابط عمومي فدراسيون فوتبال برگزار شد و علي دايي پس از خوشامدگويي به خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد.

* برنامه‌ي شما براي دعوت از كريمي چه بود و چه شد كه او به تيم ملي نيامد؟

- اين برنامه‌اي بود كه شما به آن پرداختيد. وظيفه‌ي من به عنوان سرمربي تيم ملي اين بود كه بهترين‌ها را به تيم ملي دعوت كنم و من هم وظيفه‌ام را انجام دادم و بهترين‌ها را دعوت كردم. چند بازيكن ديگر بودند كه مي‌توانستند به تيم ملي دعوت شوند اما، چون محدوديت زماني داشتيم، اين محدوديت اجازه نمي‌داد كه بتوانيم همه‌ي آنها را به تيم ملي دعوت كنيم. اما، مطمئنا از آنها با ادامه‌ي اين روند دعوت خواهيم كرد تا در اردوهاي بعدي تيم ملي حاضر شوند.


* در حال حاضر وضعيت تيم ملي پيش از ديدار با كره‌ي شمالي چگونه است؟


- در دو روز اول به دليل خستگي بازيكنان ناشي از حضورشان در ليگ برتر به تمرينات ريكاوري پرداختيم. در روزهاي اول چهار، بازيكن آسيب ديده داشتيم كه با تلاش پزشكان آنها در حال حاضر در وضعيت خوبي قرار دارند. همين جا بايد از كادر پزشكي تشكر كنم. در حال حاضر هم با تمام قوا در حال تمرين كردن هستيم كه بتوانيم در روز بازي با كره شمالي سه امتياز را كسب كنيم.


* شما درباره‌ي كريمي قبل از دعوت شدنش به تيم ملي گفته بوديد كه او در هيچ تيمي بازي نمي‌كند. اما، ما مي‌خواهيم بدانيم زندي در كجا بازي مي‌كند كه به تيم ملي دعوت شده و آيا شما نظارتي بر عملكرد او داشته‌ايد؟

- هر كس كه به تيم ملي دعوت مي‌شود، مدت‌ها زيرنظر من و همكارانم بوده است. من دوستان زيادي در كشورهاي مختلف دارم كه بدون اينكه حقوقي دريافت كنند و به صورت افتخاري با من همكاري مي‌كنند. آنها در آلمان، قبرس و امارات همه چيز را زيرنظر دارند و عين چشمان من هستند. زندي هم در قبرس بازي مي‌كند اگر نمي‌دانيد برويد اين را پيگيري كنيد. درمورد كريمي هم بايد توضيح كوتاهي بدهم. كريمي كاپيتان من در ديدار مقابل بحرين و كويت بود. در اردوي دوم در اردبيل هم به دليل ‌آسيب ديدگي كه داشت تنها دويد و بعد از آن مسايلي به وجود آمد. پس از آن كريمي در هيچ باشگاهي بازي نمي‌كرد و به خاطر همين مساله او به تيم ملي دعوت نشد. اما، در اين دوره به دليل دو بازي خوبي كه انجام داد، به تيم ملي دعوت شد. ملاك براي من توانايي‌هاي فردي است و مطمئن باشيد كه ما داريم كارمان را به درستي انجام مي‌دهيم.


* شما از ابتداي حضورتان در تيم ملي عقيده به جوانگرايي داشتيد اما، الان مهدوي‌كيا را دعوت كرديد و قرار است كريم باقري هم از بازي بعد به تيم ملي اضافه شود. اين با شعار شما جور درنمي‌آيد.

- من هميشه گفته‌ام شايسته‌ها را به تيم ملي دعوت مي‌كنم. حالا اين بازيكن شايسته 40 ساله باشد يا 16 ساله، تفاوتي نمي‌كند. اين برداشت شماست كه گفته‌ام جوانگرايي مي‌كنم. اگر تمام مصاحبه‌هاي من را نگاه كنيد مي‌بينيد كه گفته‌ام شايسته‌ها به تيم ملي دعوت مي‌شوند.


* ديروز شما در تمرينات گفتيد تا زماني كه من هستم كريمي جايي در تيم ملي ندارد. به نظر خيلي‌ها اين حرف چندان سنجيده نبود و مي‌تواند تبعات زيادي داشته باشد. آيا اين حرف آخر شما در مورد كريمي است؟

- اين حرف آخر من است. اما، شما به من بگوييد اين تبعات چيست؟


* خودتان بهتر مي‌دانيد كه اگر خداي ناكرده تيم ملي به جام جهاني نرود خيل تماشاگران پرسپوليس چه فضايي را در ورزشگاه‌ها ايجاد مي‌كنند.

- ببخشيد. اگر قرار باشد به خاطر يك نفر تيم ملي به جام جهاني صعود نكند، ما بايد همه چيزمان را جمع كنيم و برويم دنبال كارمان. پس نظم، عشق، علاقه و ديسيپلين كجا مي‌رود. تيم ملي در دست من امانت است. اين تيم نه مال من نه مال شماست بلكه براي اين ملت و مملكت است. من امانتدار هستم و دوست دارم به نحو احسن از اين امانت نگهداري كنم. وظيفه‌ام اين بود كه هر موقع كريمي عملكرد خوبي داشت او را به تيم ملي دعوت كنم اما، از شما يك سوال دارم خواهش مي‌كنم اين سوال را جواب بدهيد. چند نفر از شما مي‌دانستيد كه اگر كريمي به تيم ملي دعوت شود، پاسخ منفي به اين پيشنهاد مي‌دهد. كسي كه به تيم ملي دعوت مي‌شود، بايد به اين پيراهن عشق بورزد و هر موقع به اين پيراهن رسيد بايد به آن وفادار باشد. اكثر شما مي‌دانستيد كه اگر كريمي به تيم ملي دعوت شود، به تيم ملي نخواهد آمد. اين از قبل برنامه‌ريزي شده بود. شما كه اين را مي‌دانستيد چرا در اين دو، سه ماه اين قدر بر روي اين مساله اصرار كرديد. اگر ايران را دوست داريد بايد از تيم ملي حمايت كنيد.


* اما، آقاي دايي اگر شما هم جاي كريمي بوديد فكر مي‌كنم چنين واكنشي نشان مي‌داديد.

- اصلا و ابدا. در حال حاضر هم شايد من در تيم ملي از خيلي‌ها خوشم نيايد اما، به خاطر امانتي كه در دست دارم، نظرات شخصي‌ام را اعمال نمي‌كنم. يك نفر به من بگويد شما كه مي‌دانستيد كريمي به تيم ملي نمي‌آيد پس چرا اين قدر پافشاري كرديد. مي‌خواهم بدانم آيا ادبياتي كه در نامه‌ي كريمي استفاده شده بود، آيا ادبيات اوست؟ همه‌ي مسايل از امارات برنامه‌ريزي شده است. نمي‌خواهم اسم بياورم. همه‌ي شما مي‌دانيد منظورم چيست. بدتر از همين نامه را هم براي باشگاه پرسپوليس فرستاده بودند كه باشگاه پرسپوليس با اصلاح آن نامه را براي رسانه‌ها فرستاد. كداميك از شما برنامه‌ي جمعه‌ شب ورزش از نگاه دو را ديديد. دوست دارم به كساني كه به كريمي حق سكوت مي‌دهند به او بگويند مواظب صحبت كردنش جلوي دوربين باشد. چه طور كسي مي‌تواند اين طور به تيم ملي كشورش توهين كند. اگر اين برنامه‌ را نديده‌ايد برويد CDاش را تهيه كنيد و بعد بيايد با هم صحبت كنيم.


* اما، كار آن خبرنگار اشتباه بود. ضمن اينكه كريمي به تيم ملي هم توهين نكرد و تنها از باخت تيمش مقابل ابومسلم ناراحت بود.

- ما بايد خودمان مواظب رفتارمان باشيم. قرار نيست من همه چيز را به زبان بياورم. حالتش را جلوي دوربين نگاه كنيد. من روزنامه‌هاي ماه‌هاي اخير را دارم. همه مي‌گفتند كريمي بايد به تيم ملي دعوت شود. خيلي از روزنامه‌ها هم نوشته بودند اگر كريمي به تيم ملي دعوت شود، پاسخ منفي به آن مي‌دهد. اما، من يك درصد احتمال داده بودم كه شايد كريمي به خاطر مسايل تيم ملي بيايد كه اين كار هم نشد.

من اگر با كريمي مشكلي داشتم كه او را به تيم ملي دعوت نمي‌كردم اما، تيم ملي به عنوان امانت به دست من سپرده شده است و در اين حريم هيچ گاه مسايل شخصي را وارد نمي‌كنم. اگر تيم ملي موفق شود علي دايي به موفقيت دست يافته و اگر تيم ايران به جام جهاني برود، اين قيمت علي دايي است كه سه يا چهار برابر مي‌شود. من بدم نمي‌آيد كه تيم ملي به جام جهاني برود و من هم در زندگي حرفه‌اي خود پيشرفت كنم. اما، شما ببينيد ادبيات دو نامه‌ي گذشته‌ي علي كريمي به چه شكل بوده است. كريمي فوتباليست خوبي است اما، ادبيات اين دو نامه نشان مي‌دهد كه اين مطالب براي كريمي نبوده است. بلكه صحبت‌هاي مشاوران اوست. كريمي نيز بازيكني با قابليت‌هاي فني بالايي است كه مي‌تواند در بارسلون يا رئال مادريد بازي كند اما، اين بازيكن مشاوران بدي داشت. در حالي كه من يك بازيكن معمولي بودم كه به دليل مشاوره‌هاي خوب توانستم به موفقيت برسم. در مقابل بازيكناني هستند كه مشاوران و دوستان خوبي ندارند و به جايي مي‌رسند كه اكنون كريمي رسيده است.
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”