دایی: این سخت ترین بازی ایران بود

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

دایی: این سخت ترین بازی ایران بود

پست توسط samanrossonero »

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: از امروز به فكر بازي با امارات هستيم.
علي دايي پس از پيروزي دو بر يك تيم ملي فوتبال ايران برابر كره‌شمالي در پاسخ به سوال خبرنگاري كه از او درباره ايرادات خط دفاعي پرسيد، گفت: دوست دارم در ابتدا از مديريت ورزشگاه آزادي تشكر كنم كه براي اولين بار چنين امكاناتي را براي خبرنگاران در ورزشگاه‌ها ايجاد كرده، سپس دوست دارم از تماشاگران ايراني تشكر كنم كه 90 دقيقه تيم را تشويق كردند. تيم ما با حمايت‌ آنها بود كه توانست در بازي امروز موفق شود.

وي افزود: تيم ملي در نيمه اول عملكرد بسيار بهتري در مقايسه با كره‌شمالي داشت و در اين نيمه موقعيت‌هاي فراواني داشتيم كه در بسياري از آنها نتوانستيم از اين فرصت‌ها استفاده كنيم. پس از آنگه گل اول را زديم بازيكنان ما ناخودآگاه به عقب كشيدند.

وي افزود: در نيمه دوم پس از آنكه گل زديم فشار حريف طبيعي بود كه مهدي رحمتي با واكنش‌هاي بسيار خوب اين موقعيت‌ها را از آنان گرفت. با سوال شما موافقت نيستيم كه در ما در عمق خط دفاعي ايراد داشته ما در خط دفاعي تنها يك و دو مورد اشتباه داشتيم و در بقيه دقايق بازيكنان در خط دفاع عملكرد خوبي داشتند گلي هم كه از حريف دريافت كرديم بر روي ضربه‌ي سر عالي بازيكن كره بود. نبايد از ياد برد كه كره‌شمالي امارات را در زمين خودش شكست داده و با كره‌جنوبي در زمين بي‌طرف مساوي كرده است. كره‌شمالي تيم بزرگي است و من به آن‌ها احترام مي‌گذارم، اين بازي سخت‌ترين ديداري بود كه من با پيراهن تيم ملي داشتم.

دايي در پاسخ به اين سوال كه عملكرد مهدي مهدوي‌كيا را چطور مي‌بينيد؟ گفت: مهدي مانند بازيكنان ديگر عملكرد خوبي داشت همه بازيكنان زحمت كشيدند و مهدي هم نقش خيلي خوبي ايفا كرد.

وي در پاسخ به اين سوال كه چرا با وجود عملكرد خوب غلام‌نژاد از او در اين بازي استفاده نكرديد؟ گفت: كعبي بازيكن باتجربه‌اي است و ما به بازيكنان باتجربه نياز داريم نمي‌دانم چگونه اين دوگانگي نظرات را باور كنم وقتي غلام‌نژاد را بازي دادم خيلي‌ها به اين مساله اعتراض كردند اما، حالا كه از او استفاده نكردم به اين مساله انتقاد مي‌كنيد. غلام‌نژاد در بازي با عربستان يكي از بهترين‌هاي ما بود اما، براي اين بازي كعبي آماده‌تر از او بود و عملكرد بسيار خوبي داشت.

خبرنگاري پرسيد، سرنوشت اين گروه را چطور پيش‌بيني مي‌كنيد كه دايي گفت: زماني كه قرعه‌كشي اين گروه انجام شد گفتم كه در گروه سختي قرار داريم و بايد حواس‌مان به تمام تيم‌ها باشد بسيار خوب مي‌شود اگر بتوانيم در امارات اين تيم را شكست داده و سه امتياز را بگيريم. اگر اين اتفاق بيفتد با يك بازي در تهران مي‌توانيم فاصله‌مان را با ديگر تيم‌ها زياد كنيم.

خبرنگار ديگري با انتقاد از خط حمله تيم ملي نظر سرمربي تيم ملي را در اين باره جويا شد كه دايي گفت:‌ خط حمله عملكرد بسيار خوبي داشت و با توجه به داشته‌هايمان از بازي رضايي و خطيبي رضايت دارم.

دايي در پاسخ به اين سوال كه آيا مي‌توانيد همين نتيجه را در كره‌شمالي تكرار كنيد، گفت: بايد بازي به بازي فكر كنيم بازي بعدي ما با امارات است از همين امروز به فكر بازي 29 آبان برابر امارات هستيم.

وي درباره احتمال دعوت از بازيكنان جديد براي بازي با امارات گفت: ما ليگ برتر را به خوبي زير نظر داريم و قطعا بازيكناني كه خوب باشند را به تيم ملي اضافه مي‌كنيم.

خبرنگار ديگري با انتقاد مجدد از خط حمله تيم ملي از دايي درباره نارضايتي تماشاگران از عملكرد رسول خطيبي پرسيد كه دايي هم در پاسخ گفت: اگر اين خط حمله كمي خوش شانس بود هر دو بازيكن خط حمله ما مي‌توانستند گلزني كنند. در فوتبال مدرن اين طور نيست كه فقط مهاجمان گلزني كنند گلي كه خورديم، تمام تيم خورد و گلي كه زديم توسط همه بازيكنان به ثمر رسيد. به نظرم بايد شما از بازيكنان تشكر كنيد و به آن‌ها خسته نباشيد بگويد متاسفم براي طرح چنين سوالاتي. خطيبي خيلي خوب تلاش كرد ولي تنها گل نزد.

خبرنگاري عملكرد دايي در خط حمله تيم ملي را با نمايش خطيبي مقايسه كرد كه سرمربي تيم ملي در پاسخ گفت:‌ خصوصيت من با خطيبي تفاوت بسياري دارد، خطيبي بازيكني سرعتي و تكنيكي است و من خصوصيات خودم را داشتم بايد به بازيكنان فرصت بيشتري داد.

منبع:ایسنا
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”