نوازنده ای بی اشتباه,عجوبه پاسهای بلند و ضربات ایستگاهی

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

نوازنده ای بی اشتباه,عجوبه پاسهای بلند و ضربات ایستگاهی

پست توسط samanrossonero »

تصویر


آندره آ پیرلو
متولد : 1979/5/19

ملیت : ایتالیایی

باشگاه کنونی : آث میلان

شماره : 21

پست : هافبک

قد : 178سانتیمتر

وزن :۶۵ کیلوگرم

محل تولد: ایتالیا ، برشا ، فلرو

افتخارات المپیک : مدال برنز فوتبال مردان - المپیک 2004 آتن

لو متولد 19 مي 1979 در شهر فلوره واقع در استان برشيا در ايتاليا مي باشد. پدر او مردي ثروتمند و صاحب دو كارخانه ساخت تجهيزات آهنگري است.
او از سال 2001 به تيم ميلان پيوسته و به همراه اين تيم در فوتبال جهان به چهره اي مطرح بدل شده است.
پيرلو به عنوان يكي از بهترين هافبكهاي دنيا كه مشخصه مهم بازي او ارسال پاسهاي عمقي خطرناك است شناخته شده است.

گاتوزو همبازي او در ميلان و تيم ملي در مورد او مي گويد:با ديدن بازي پيرلو به اين فكر مي افتم كه آيا من هم فوتباليستم؟
كارلوس البرتو پريرا و كافو هم سبك بازي او را شبيه بازي برزيلي ها مي دانند و انچلوتي مربي او در ميلان هم او را بهترين بازيساز دنيا بر ميشمارد.
پيرلو 1 برادر و1 خواهر دارد كه برادرش كه 3 سال از او بزرگتر است هم فوتباليست و شاغل در سري C2 مي باشد.او متاهل بوده و صاحب 1 پسر و 1 دختر است.
خود پيرلو سبك بازي روبرتو باجو را بسيار مي پسندد و به او را الگوي خود قرار داده است.
پیرلو یکی از برجسته های نوازندگی گیتار در ایتالیاست و رهبری گروه موسیقی را بر عهده دارد.

در مورد فوتبال:

پیرلو در سال های 1998-1994 و سال 2001 (به صورت قرضی) برای تیم برشا و در سالهای 1999-1998 وسال 2000 برای تیم اینتر بازی کرده است . وی همچنین در فصل 2000-1999 برای تیم رجینا (به صورت قرضی) بازی می کرد و از سال 2001 به تیم آث میلان منتقل شد و هم اکنون نیز در این تیم توپ می زند.

او به همراه این تیم یک مرتبه موفق به فتح اسکودتو شد. وی همچنین به همراه تیم میلان یکبار قهرمان جام باشگاه های اروپا شد.

او برای تیم ملی ایتالیا در مسابقات یورو 2004 و در المپیک تابستانی سال 2000 بازی کرد و به همراه این تیم در سال 2000 موفق به کسب مدال برنز فوتبال مردان المپیک آتن گشت .

هم اکنون پیرلو یکی از بهترین هافبک های حال حاضر جهان به خصوص در سری آ به شمار می رود .

او دارای استعدادی فوق العاده در دادن پاسهای دقیق است . از دیگر تواناییهای این بازیکن می توان خلاقیت بالا و دادن پاسهای در عمق زیبا نام برد . در تیم میلان ، پیرلو مرکز تیم است و بازیکنان این تیم گرداگرد توانایی های او در ضمینه های مختلف مانند بازی خوانی و کنترل کردن بازی قرار دادند . پیرلو همچنین متخصص توپ های مرده نامیده می شود . او اولین گزینه برای زدن ضربات آزاد و کرنرها می باشد . پیرلو شگردی جدید برای زدن ضربات آزاد مرسوم کرد به این ترتیب که او با استفاده از آرایش مخصوصی که به سه انگشت بیرونی پای خود برای زدن ضربات آزاد میدهد توانسته است با رکورد بیشترین گل از ضربات آزادی را که بازیکنان میلان از اول تاسیس این باشگاه تا هم اکنون در نیم فصل اول زده اند تساوی کند(چهار گل در نیم فصل اول) به طوری که فقط دو نفر توانسته اند با این رکورد تساوی کنند( دیمیتری آلبرتینی 3بار و فرانک ریکارد 1 بار ).

تکنیک فوتبال بازی کردن این بازیکن واقعا بی همتاست و کیفیت بازی این بازیکن هیچ گونه محدودیتی برای مربی این تیم باقی نگذاشته است. . با این وجود چون در میلان بازیکنی مانند پیرلو از نظر خصوصیات تدافعی وجود ندارد وتنها کسانی که می توانند در میلان در پست او بازی کنند ( گتوزو و سیدورف) دارای خصوصیات لازم یک هافبک تدافعی خلاق نیستند پیرلو به ناچار در این پست بازی می کند .

پیرلو در جام جهانی 2006 آلمان یکی از مهره های اصلی این تیم به شمار می رود.


دورنمای خانوادگی

آندره آ پیرلو متولد یک خانواده ی ثروتمند است و پدر او دارای دو مرکز بزرگ ذوب آهن می باشد.از آنجایی که خانواده پیرلو عاشق بازی فوتبال هستند آندره آ را در بازی فوتبال پشتیبانی می کردند.البته اونها هیچ وقت چیزهایی رو که پیرلو دوست نداشت به او تحمیل نمی کردند.پیرلو دارای یک برادر می باشد که 3 سال از او بزرگتر است و در تیم برشا توپ می زند وی همچنین خواهری دارد که 10 سال از او جوانتر است .


اطلاعات دیگر

نامهای مستعار: Campanellino،Trilly،Metronomo

خانواده: یک برادر به نام ایوان که از او سه سال بزرگتر است. و یک خواهر که از او ده سال جوانتر است.همسری به نام دبروآ ، پسری به نام نیکولا و دختری به نام آنجلا

نخستین بازی برای تیم ملی ایتالیا : بازی مقابل آذربایجان

بازيهاي ملي45 بازي براي تيم المپيك ايتاليا 16 گل
35 بازي براي تيم ملي ايتاليا 5 گل
اولين بازي ملي:7/9/2002 برابر آذربايجان
افتخارات باشگاهي با ميلان
‌‌قهرمان ليگ قهرمانان (2003-2005) برنده سوپر جام اروپا (2003-2005) قهرمان جام حذفي (2003) برنده اسكودتو فصل 04-2003 و جام باشگاههای جهان 2005-6


افتخارات ملي:
برنده نشان برنز المپيك آتن با تيم المپيك ايتاليا
قهرمان جام جهاني 2006 با تيم ملي ايتاليا
__________________
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”