صفحه 1 از 1

بازيكـن ايـــراني الاصــل در نـوکمپ(بهرنگ صفری)

ارسال شده: چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۷, ۱۲:۴۵ ب.ظ
توسط bahmanwolf
رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا سه‌شنبه شب در حالي با برگزاري ديدارهاي گروه A تا D دنبال مي شد که تيم بازل سوئيس با بازيكن ايراني خود سرانجام موفق شد به نخستين امتياز خود در اين رقابت‌ها دست پيدا کند.

تيم بازل سوئيس سه شنبه شب ميهمان بارسلونا و ورزشگاه نوکمپ بود و موفق شد به همراه بازيکن ايراني الاصل خود "بهرنگ صفري" به تساوي يک-يک برابر آبي و اناري پوشان دست پيدا کند. پيشينه "صفري" که 90 دقيقه برابر يکي از بهترين تيم‌هاي فوتبال اروپا بازي کرد به شرح زير است:

بهرنگ صفري متولد 9 فوريه 1985 در تهران است كه به عنوان يك بازيكن ايراني الاصل براي تيم بازل سوئيس توپ مي‌زند. وي در سن دو سالگي به همراه خانواده‌اش از ايران به سوئد مهاجرت كرد و آنها در شهر كوچك هوگاناس مستقر شده و بعدها به شهر لاند نقل مكان كردند. در آن زمان بهرنگ پنج ساله بود.

صفري يك بازيكن بسيار سرعتي است و به عنوان يكي از بزرگترين استعدادهاي فوتبال سوئد به شمار مي‌رود.

* مالمو
صفري در جولاي 2004 نخستين بار براي باشگاه مالمو به ميدان رفت. وي طي چهار سال حضور در اين تيم 59 بار به ميدان رفته و با توجه به پست تخصصي‌اش يعني دفاع وسط دو گل براي مالمو به ثمر رساند. صفري به همراه "مالمو" در نخستين فصل حضورش در اين تيم به قهرماني در آلسونسكان دست يافت و فصل بعد از آن ضمن قرار گرفتن در تركيب اصلي "مالمو" به اين تيم كمك كرد تا به قهرماني در جام "افس پيلسن" در تركيه دست يابد.

* بازل
روز 15 ژوئن 2008 باشگاه "مالمو" اعلام كرد كه صفري به باشگاه سوئيسي بازل فروخته شده است. او نخستين بار در روز 23 جولاي 2008 براي بازل برابر گراس‌هاپر به ميدان رفت و در پيروزي يك بر صفر تيمش نقش داشت. صفري نخستين بار در 30 جولاي 2008 در رقابت‌هاي اروپايي پيراهن بازل را برابر گوتبورگ در بازي‌هاي مقدماتي ليگ قهرمانان اروپا به تن كرد.

* عرصه ملي
بهرنگ صفري به عنوان يك هافبك چپ طي ديدارهاي دوستانه تيم ملي سوئد در ژانويه 2008 به اين تيم دعوت شد. او در تمامي اين ديدارها كه با پيروزي يك بر صفر برابر كاستاريكا، شكست دو بر صفر برابر آمريكا و تساوي صفر – صفر برابر تركيه همراه بود، حضور پيدا كرد. صفري در نخستين حضور ملي خود برابر كاستاريكا تنها گل تيمش را با ارسال توپ براي ساموئل هولمن فراهم ساخت. صفري 23 ساله نتوانست در تركيب تيم ملي سوئد در رقابت‌هاي يورو 2008 جايي براي خود پيدا كند.


منبع: ایسنا