خداحافظ اندی افسانه ای...

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

خداحافظ اندی افسانه ای...

پست توسط samanrossonero »

تصویر

دومين گلزن برتر تاريخ رقابت هاي ليگ برتر انگليس بازنشستگي خود از دنياي فوتبال را اعلام كرد.

اندي كول مهاجم پيشين منچستر يونايتد كه 37 سال سن دارد روز سه شنبه پس از 19 سال حضور در عرصه فوتبال با اين رشته ورزشي به عنوان بازيكن خداحافظي كرد.

اندي كول فوتبال خود را از باشگاه آرسنال آغاز كرد. او در بين سال هاي 1989 تا 1992 تنها يك بار براي توپچي هاي لندن به ميدان رفت. كول در سال 1991 به صورت قرضي به فولام رفت و در طول 13 بازي 3 گل براي اين تيم به ثمر رساند. سپس فصل 93-1992 را براي بريستول سيتي توپ زد و در بين سال هاي 1993 تا 1995 نيز در نيوكاسل حضور داشت. وي در 70 بازي كه براي كلاغ ها به ميدان رفت 55 گل به ثمر رساند اما اوج دوران بازي كول در منچستر يونايتد بود. او در بين سال هاي 1995 تا 2001 براي شياطين سرخ توپ زد و 93 گل طي 195 بازي براي تيم فرگوسن به ثمر رساند. 5 مقام قهرماني در رقابت هاي ليگ برتر انگليس، 2 قهرماني و يك قهرماني در جام حذفي، 2 قهرماني و 3 نايب قهرماني در جام اتحاديه، يك بار قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا و سوپرجام اروپا و همچنين يك عنوان قهرماني در رقابت هاي جام بين قاره اي از جمله عناويني است كه اندي كول به همراه منچستر يونايتد به آنها دست يافت.

كول كه نام اصلي اش اندرو است با لقب پادشاه گل شناخته مي شود و 15 بازي براي تيم ملي انگليس هم در كارنامه وي به چشم مي خورد. او با به ثمر رساندن 229 گل پس از آلن شيرر دومين گلزن برتر تاريخ رقابت هاي ليگ برتر انگليس است.

كول در دوران بازي خود به جز تيم هاي نامبرده براي تيم هاي همچون پورتس موث، بيرمنگام سيتي، ساندرلند، برنلي و ناتينگهام فارست نيز توپ زده است.

اين مهاجم انگليسي كه درپي اختلاف هايي با باشگاه ناتينگهام فارست از دنياي فوتبال خداحافظي كرد، پس از اعلام بازنشستگي خود گفت: «اين پايان ايده آل من نبود. من به مسئولان ناتينگهام فارست گفته بودم كه اگر به اين تيم بپيوندم تمايلي به نيمكت نيشيني ندارم چرا كه نمي خواستم اينگونه ادراك شود كه من يك جا مي نشينم و پول مفت به دست مي آورم. هرگز نمي دانستم چه نقشي در ناتينگهام دارم. آيا آنها قصد استفاده از تجربه مرا داشتند يا اينكه من در فهرست بازيكنان درآمدزاي آنها قرار داشتم كه باعث مي شدم چند بليط بيشتر براي اين تيم به فروش برسد؟ هنوز هم نمي دانم.»

كول افزود: «احساس كردم كه گويي مربي قصد گفت‌و‌گو با من را ندارد. نمي دانم آيا به كار بردن اين لفظ درست است يا نه اما به نظر مي رسد مربي از من وحشت داشت.»

در حال حاضر، بسياري براين باورند كه اندي كول مي تواند به عنوان سرمربي به فعاليت هاي خود در عرصه فوتبال ادامه دهد و باشگاه بلكبرن گزينه نخست او براي اين كار خواهد بود.

منبع: ایسنا
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”