واعظ آشتياني:اطراف استقلال را بتون كاري كرده ايم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

واعظ آشتياني:اطراف استقلال را بتون كاري كرده ايم

پست توسط bahmanwolf »

امير رضا واعظ آشتياني درباره صدرنشيني استقلال و اتفاقات پيرامون این تیم صحبت هاي تازه اي را مطرح كرد. متن اين گفت و گو در زير آمده است:

در مدت فعاليت در اين باشگاه و رسيدن به صدر جدول چقدر مديريت سخت بوده است؟
هميشه معتقد هستم در يك مجموعه كار گروهي است كه باعث موفقيت مي شود. وقتي بين اعضاي گروه همكاري و هماهنگي باشد آن مجموعه به موفقيت مي رسد. من موفقيت استقلال در نيم فصل را به همه تبريك مي گويم.به خصوص به هواداران تيم كه در هر شرايطي با شور حال خود اين تيم را تشويق كردند.

نقش شما در اين موفقيت چقدر است؟
اين موفقيت حاصل يك تفاهم، صميميت و اتفاق نظر است. هر عضوي در اين تيم و باشگاه در اين صدر نشيني نقش دارد. بارها گفته ام كه موفقيت هاي تيم را به نبايد به نام من بنويسند، همان طور كه نبايد به نام شخص ديگري نوشته شود. اين پيروزي متعلق به همه تيم است. البته من تلاش كردم كه آرامش را در اين باشگاه حاكم كنم.

چطور به اين آرامش رسيديد؟
سعي كردم اعتماد بازيكنان را جلب كنم. با آنها صحبتي نكردم كه نتوانم به آن عمل كنم. اگر مي دانستم كه براي عملي كردن يك وعده شبهه اي وجود دارد آن را مطرح نكرده ام. اين را هم تاكيد كنم كه بازيكنان و كادر فني تا اين لحظه در قبال مسائل مالي با ما مدارا و با محبت خود باشگاه را در امور مالي حمايت كردند. اين نشان از صداقت دارد.

مشكلات مالي هميشه يكي از دغدغه هاي بازيكنان بوده و باعث شده حتي در مسائل فني آنها هم تاثير بگذارد، اما ظاهرا شما با منابعي كه داريد توانسته ايد اين موضوع را كاهش دهيد.
به همه بازيكنان گفته ام يكي از وظايف من تامين اعتبارات مالي آنهاست. آنها خود ديده اند كه اگر پولي به باشگاه رسيده است ظرف 48 ساعت بين همه اين پول تقسيم شده است و به صداقت ما پي برده اند.ما حتي براي پرداخت پول ها با مشورت سرمربي تيم بين هيچ كدام فرق نمي گذاريم. همواره اين تاكيد را داشته ام كه در باشگاه بايد نظم به وجود آوريم.

شرايط باشگاه چقدر با ايده آل شما فاصله دارد؟
هنوز به آنچه مي خواهم نرسيده ايم. براي رسيدن به آن شرايط بايد بستر سازي كنيم .از فرهنگ سازي هم نبايد غافل شويم. اگر بهترين مدير هم باشي،اما نتواني فرهنگ همسو با مديريت را در مجموعه ات داشته باشي نمي تواني كار كني. در هر مجموعه اي نقاط ضعفي هست كه بايد اين نقاط ضعف را به نقطه قوت تيم تبديل كرد.

شما توانسته ايد با مديريت خاص خود همه عوامل اين تيم را تحت كنترل خود درآوريد. فرهنگي كه در استقلال چون نبوده باعث ايجاد حاشيه براي شما شده است. مثل همين خبرهاي اختلاف نظر با امير قلعه نويي .
اين موضوع ساخته ذهن آدم هايي است كه در اين باشگاه منافعي داشته اند و اكنون آينده را براي خود تاريك مي بينند. اين افراد با ابزارهايي هم كه در بعضي رسانه ها در اختبار دارند اين مسائل را مطرح مي كنند. همين قدر بگويم كه وقتي تيم نتيجه گرفته تمام اين شايعات را از بين مي برد. اين نشان مي دهد كه ما با يكديگر هماهنگ هستيم.

اما از اين خبرها هر روز شنيده مي شود و بالاخره يك روزي دردسر مي شود.
استقلال مثل شهري مي ماند كه دور آن را بتون كاري كرده ايم و هر چه دشمنان حمله مي كنند نمي توانند به آن نفوذ كنند، چون درون تيم با يكديگر اتحاد داريم.

اين مديريت به خاطر اين است كه يك مدير ذاتا سياسي هستيد.
به هر حال بايد يك مدير اين قابليت را داشته باشد كه ظرفيت هاي دروني خود و تهديدها را بشناسد. در حال حاضر هم ما اين تهديدها را شناختيم. هر كسي در اين باشگاه وظيفه خود را انجام مي دهد و هيچ كسي به ديگري برتري ندارد.

در نيم فصل قصد ترانسفر آرش برهاني به امارات را داريد؟
او يك بار در فوتبال امارات حضور داشته و ديده كه فضاي مطلوبي نداشته است. اميدوار هستيم كه فضاي بهتري براي او به وجود بيايد. برهاني در حال حاضر شرايط خوبي دارد و ما تا اين لحظه قصد ترانسفر بازيكني را نداريم.


منبع: خبرگزاری فارس
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”