** متن کامل حکم خداداد عزیزی **

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

** متن کامل حکم خداداد عزیزی **

پست توسط samanrossonero »

کمیته انضباطی فدراسیون متن کامل حکم محرومیت خداداد عزیزی را به دلیل درگیری به خبرنگار شیرازی در جریان دیدار دو تیم پیام و مقاومت سپاسی اعلام کرد.

،شکایت قاسم محمدی خبرنگار مضروب و سایر گزارشات ارسالی حاکیست پس از پایان مسابقه فوتبال بین تیمهای پیام خراسان و مقاومت فجر شهید سپاسی که در تاریخ 9/9/87 در ورزشگاه ثامن الائمه مشهد مقدس برگزار گردید و در درگیری های حادث شده فردی بنام قاسم محمدی که در لحظه وقوع درگیری هویت وی مشخص نبود توسط خداداد عزیزی قائم مقام باشگاه پیام و همراهان وی علی عصمتی مسئول حقوقی باشگاه ، اشپیتیم آریفی ، رودیگرو تکسیدا پریرا ، شاکری و عده ای دیگر مورد ضرب و جرح واقع که بعلت وخامت جسمانی اوضاع به بیمارستان انتقال و تحت درمان قرار می گیرد.
پس از ارجاع شکوائیه و گزارشات در مورد وقایع فوق الذکر ، کمیته انضباطی به فوریت جلسه رسیدگی جهت اخذ اظهارات خداداد عزیزی در مورخ 11/9/87 تشکیل و نامبرده باتفاق سردار صلاحی در این جلسه حاضر گردید و در اظهارات مفصل خود که بشرح مندرج در صورتجلسه تنظیم و ضمن دفاع از خود ، مباشرت در درگیری با قاسم محمدی را رد نموده و اظهار داشت قاسم محمدی پشت سرِ ما در جایگاه مخصوص نشسته بود و گزارش می داد، زمانی که بازی تمام شد مسائل تحریک آمیز شد که بین ما و وی درگیری رخ دهد و من در همین زمان محمدی را از صحنه دور کردم وقتی متوجه شدم ایشان خبرنگار است شب در بیمارستان به دیدن و عیادت وی رفتم. نامبرده به من گفت شما بمن لگد زده ای و من پاسخ دادم من شما را نزدم گفت : اگر نزدی من از شما راضی هستم و همان شب رضایت داد و در مورد مطالب و مصاحبه های انجام شده بعد از واقعه ، من در حالت عصبیت مبادرت به انجام گفتگو کردم همه می دانند رابطه خوبی با خبرنگاران دارم . گفته اند بخاطر صلوات به این فرد حمله شده است در مملکت ما با هیچکس بخاطر صلوات درگیر نمیشوند و هیچکس را بخاطر صلوات کتک نمیزنند و اگر هم این چنین باشد من در زدن ایشان نقش نداشتم.
قاسم محمدی خبرنگار مضروب طی شکواییه تقدیمی از خداداد عزیزی و همراهان وی به اتهام ضرب و شتم شکایت و عنوان نمود من در تمام طول مسابقه به گزارش تلفنی و لحظه لحظه بازی برای روزنامه مشغول بودم خداداد عزیزی و سایر متخلفان سه ردیف پایین تر نشسته بودند و هیچ برخوردی با هم نداشتیم پس از خاتمه مسابقه و به سبب پیروزی تیم مقاومت شهید سپاسی صلوات بلندی توسط همراهان تیم شهید سپاسی فرستاده شد و من هم با آنها همنوا شدم.
با سر دادن ذکر صلوات به یکباره خداداد عزیزی به سمت بالا آمد و گفت :« همین بود بزنیدش» و بلافاصله یقه مرا گرفت و درگیر شد با این زد و خورد قصد فرار داشتم چون شرایط وخیم بود مقابل در خروجی با ضربه ای از پشت ، سرنگون شدم و متهمین به من حمله ور شدند و در حالیکه روی زمین افتاده بودم غلت زنان از پله ها پایین پرتاب و ضاربین به عمل زدن من ادامه دادند تا بیهوش شدم و به بیمارستان منتقل و در آنجا به توصیه و درخواست دیگران رضایت دادم خداداد عزیزی شب آزاد شود و پیگیر قضایی پرونده متشکله می باشم.
جلسه دیگری روز 16/9/87 با حضور محمدی شاکی پرونده و سایر مطلعین و شهود واقعه به شرح مندرجات صورتجلسه در کمیته انضباطی تشکیل و اظهارات شاکی و سایر گواهان ، استماع و صورتجلسه گردید. اضافه مینماید در تاریخ 9/9/87 نیز گواهانی که در ورزشگاه ثامن الائمه حاضر بودند در دفاع از خداداد عزیزی در کمیته انضباطی مطالب خود را عنوان نمودند.
کمیته انضباطی پس از تشکیل جلسات فوق الذکر و استماع اظهارات قاسم محمدی ، خداداد عزیزی و سایر شهود و مطلعین و با ملاحظه استعلامات و تحقیقات محسوس وغیر محسوس بشرح آتی مبادرت به صدور رای مینماید.
1- حضور خداداد عزیزی در محل حادثه و حضور در درگیری به عنوان برخورد زننده و اهانت و انجام مصاحبه و اظهارات خلاف واقع و مطالب موهن و تائید ضرب و شتم قاسم محمدی و نسبت به مسئولین تیم و سایر مقامات تخلفاتی میباشدکه از نظر کمیته انضباطی احراز شده تلقی میگردد و بهمین علت اعمال و رفتار نامبرده را بلحاظ ماده 80 موضوع تشدید تنبیهات بخاطر سوابق انضباطی (در مورد خداداد عزیزی ) و با توجه به مفاد ماده 81 آیین نامه در مورد تخلفات بعد از مسابقه و اعمال تنبیهات و مشابهت آن با تنبیهات و تخلفات حین مسابقه (در مورد تمامی متخلفین این ماده مورد استناد میباشد) اعمال و رفتار خداداد عزیزی از جهت برخورد زننده و اهانت منطبق با بندهای«ب» و «و» ماده 35 ، ایجاد جنجال و ماده 41 انجام مصاحبه ها و بیان مطالب موهن ماده 47 آیین نامه و نامبرده به ترتیب به استناد بندهای «د» ،«و» و «ج» ماده 33 به یکسال محرومیت از همراهی تیم مربوطه و سایر تیمها و هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال و به پرداخت صد میلیون (000/000/100) ریال جریمه نقدی محکوم می گردد.
2- اعمال و رفتار علی عصمتی مسئول حقوقی باشگاه مبنی بر ضرب و شتم قاسم محمدی که حسب تعریف ماده یک آیین نامه از جمله مقامات رسمی باشگاه محسوب میگردد محرز و مشمول ماده 55 آیین نامه و منطبق با بند «ب» و «و» ماده 35 و نامبرده باستناد بندهای «و» و «ج» ماده 33 بمدت دو سال از هرگونه فعالیت رسمی مرتبط با فوتبال محروم و به پرداخت بیست میلیون (000/000/20) ریال جریمه نقدی محکوم می گردد.
3- تخلفات سجاد شاکری مبنی بر ضرب و شتم قاسم محمدی محرز و منطبق با بند «ب» و«و» ماده 35 و نامبرده باستناد بندهای «ب» ، «و» ، «ج» و «ه» بمدت یکسال محرومیت از هرگونه فعالیت رسمی مرتبط با فوتبال محروم و به پرداخت ده میلیون (000/000/10) ریال جریمه نقدی محکوم میگردد.
نسبت به اعمال و رفتار متخلفانه بازیکنان خارجی تیم فوتبال پیام خراسان مبنی بر ایراد صدمه به قاسم محمدی و نیز شکایت متقابل خداد عزیزی و همراهان از قاسم محمدی ، پرونده همچنان مفتوح است و تحقیقات همچنان ادامه دارد .
رای صادره در مدت چهار روز قابل تجدید نظر خواهی با رعایت مقررات در کمیته محترم استیناف می باشد.

منبع:ایسکانیوز
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”