استقلال در جست وجوى 77 گل زده رؤيايى !

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

استقلال در جست وجوى 77 گل زده رؤيايى !

پست توسط bahmanwolf »

آبى هاى پايتخت علاوه بر كسب صدرنشينى بازى هاى ليگ برتر تا پايان هفته نوزدهم يك ركورد خارق العاده ديگر را از خود بر جاى گذاشتند. استقلال با مربيگرى قلعه نويى موفق شد تا عنوان بهترين خط حمله تاريخ ليگ برتر تا پايان هفته نوزدهم را به خود اختصاص دهد. خط آتش استقلال توانسته در بازى هاى اين فصل ۴۳ گل به ثمر برساند كه اين آمار در قياس با تمامى ۱۹ هفته هاى تاريخ ليگ برتر به عنوان يك ركورد دست نيافتنى محسوب مى شود. استقلالى ها تا پايان اين هفته از بازى ها توانستند ۴۳ بار نيمكت رهبرى خود را به بهانه زدن گل خوشحال كنند كه با احتساب ۱۹ بازى ميانگين ۲۶/۲ گل زده در هر ديدار را از خود به جا گذاشتند كه اين مقدار گل زده در يك ديدار به عنوان يك ركورد در تاريخ ليگ برتر به شمار مى رود.
در فصل گذشته (۸۷-86) و تا پايان هفته نوزدهم استقلال اهواز با به ثمر رساندن ۳۳ گل در ۱۹ ديدار خود بيشترين گل زده را در بين تيم هاى ليگ برترى داشت و اين در حالى بود كه پرسپوليس صدرنشين با زدن ۲۹ گل در ۱۹ ديدار خود آمار ضعيفى از گلزنى به نمايش گذاشته بود. در فصل ۸۶-85 ليگ برتر كه با قهرمانى سايپا به پايان رسيد اين تيم در پايان هفته نوزدهم صاحب بيشترين گل زده بود. سايپايى ها با مربيگرى على دايى موفق شدند در ۱۹ ديدار خود ۳۴ گل به ثمر برسانند كه اين آمار به هيچ وجه با ۴۳ گل زده استقلال در اين فصل قابل قياس نيست. به فصل ۸۵-84 ليگ برتر مى رسيم. فصلى كه استقلالى ها توانستند مقام قهرمانى ليگ برتر را كسب كنند. در اين فصل و تا پايان هفته نوزدهم سايپا با ۳۲ گل زده بهترين آمار گلزنى را در ميان تمام تيم هاى حاضر به خود اختصاص داده بود اما در فصل ۸۴-83 كه فولاد خوزستان توانست مقتدرانه عنوان قهرمانى ليگ را به دست آورد تا پايان هفته نوزدهم پاس تهران با به ثمر رساندن ۳۲ گل در صدر بهترين خطوط حمله قرار داشت و اين درحالى بود كه فولادى ها به عنوان صدرنشين بازى ها تنها موفق شده بودند ۲۵ گل در ۱۹ ديدار به ثمر برسانند. در مسابقات ليگ برتر فصل ۸۳-82 استقلالى هاى پايتخت تا پايان هفته نوزدهم علاوه بر صدرنشينى توانسته بودند ۳۴ بار دروازه حريفان را باز كنند اما در نهايت اين پاس بود كه توانست عنوان قهرمانى بازى ها را به دست آورد و بالاخره در فصل۸۲-81 ليگ برتر تيم سپاهان تا پايان هفته نوزدهم به عنوان صدرنشين بازى ها ۳۵ گل را وارد دروازه حريفان كرده بود كه آمار آنها تا پيش از ليگ امسال بهترين عملكرد خطوط حمله در تاريخ ليگ برتر بود.

اگر ميانگين ۲۶/۲ گل زده در هر ديدار استقلال تا پايان هفته نوزدهم را براى ۳۴ بازى اين تيم تا پايان فصل محاسبه كنيم آمار گل زده آبى ها تا انتهاى ليگ به چيزى حدود ۷۷ گل مى رسد كه در صورت وقوع اين امر استقلال مى تواند بهترين آمار گلزنى در تاريخ مسابقات ليگ فوتبال كشور را به خود اختصاص دهد. پرسپوليسى ها در فصل گذشته ليگ برتر درحالى عنوان قهرمانى مسابقات را كسب كردند كه در ۳۴ ديدار خود موفق به زدن ۵۵ گل شده بودند كه توانستند ميانگينى حدود ۶/۱ گل در هر ديدار را كسب كنند كه اين آمار گل به هيچ وجه براى يك تيم قهرمان آمارى مطلوب به حساب نمى آيد. در اين ميان آمار گل هاى زده استقلال درحالى به دست آمده كه در ابتداى فصل اكثر كارشناسان از خريدهاى اين تيم در خط آتش انتقاد كرده و معتقد بودند كه بازيكنان هجومى استقلال قادر نخواهند بود كه مشكلات گلزنى باشگاه را حل كنند اما اين مهم با ممارست بازيكنان و تمهيدات كادر فنى به دست آمد تا ركوردى جاودانه براى آبى هاى پايتخت به ثبت برسد.
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط samanrossonero »

با سلام.
لطفآ خبرهای پیرامون باشگاههای استقلال و پرسپولیس را در تاپیک های جامع باشگاه هواداران پرسپولیس و استقلال قرار دهید مگر اینکه خبر بسیار مهم باشد و برای همه فوتبالدوستان حائز اهمیت باشد.
ضمنآ این خبر را روز گذشته اینجانب در باشگاه هواداران استقلال قرار دادم.
با تشکر...
:razz: :razz: :razz:
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”