خاطرات سرمربي برزيل از برپايي اردو در چادرهاي نظامي غنا

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

خاطرات سرمربي برزيل از برپايي اردو در چادرهاي نظامي غنا

پست توسط hamed6248 »

كارلوس آلبرتو پريرا" سرمربي كنوني تيم فوتبال برزيل روزهاي آغاز مربيگري‌اش را به ياد مي‌آورد كه اردوي آمادگي تيم ملي غنا در چادرهاي نظامي برپا مي‌شد.
به گزارش خبرگزاري رويترز از گلادباخ، برزيل در مرحله دوم رقابتهاي جام جهاني، روز سه شنبه در شهر دورتموند با تيم ستارگان سياه غنا ديدار مي كند و به همين دليل خاطرات پريرا كه در دهه ‪ ۱۹۶۰‬مربي اين تيم بوده، زنده شده است.
به گفته وي "در آن زمان فوتبال بسيار آماتور بود. ما مجبور بوديم در چادرهاي نظامي اردو بزنيم اما الان بسيار باتجربه تر شده اند." پريرا ادامه داد: تمام روابطي كه با اين كشور داشتم، از بين رفته اما همه چيز را به خاطر دارم از اسامي بازيكنان گرفته تا مديران تيم. آن موقع شروع دوران مربيگري من بود و به همين دليل خاطرات خوبي دارم.
پريراي ‪ ۶۳‬ساله كه فوتبال را به صورت حرفه‌اي بازي نكرده، مورد توجه غنا كه در جست و جوي يك مربي بدنساز خبره بودند، قرار گرفت: "در آن زمان اصلا فكر مربيگري برزيل را هم نمي‌كردم چه رسد به جام جهاني. من حتي به مربيگري هم فكر نكرده بودم. مي‌خواستم مربي بدنساز باشم.
‪ ۱۳‬سال در اين شغل كار كردم و سپس متوجه شدم كه مي‌توانم مربيگري هم بكنم."
وي كه عضو كادر تيم قهرمان برزيل در سال ‪ ۱۹۷۰‬بود، در جام جهاني ‪ ۱۹۸۲‬كويت را مربيگري كرد، در سال ‪ ۱۹۹۰‬مربي امارات بود، در سال ‪۱۹۹۴‬ هدايت تيم برزيل را برعهده داشت كه قهرمان جهان شد و سپس در سال ‪۱۹۹۸‬ سرمربي عربستان شد.
پريرا توضيح مي‌دهد: تمام اين اتفاقات به صورت طبيعي رخ داد. اين كار چيزي نيست كه بتوان در مسير آن تلاش كرد. من بدون انتخاب در اين مسير قرار گرفتم.
امروزه تيم غنا چهره ديگري دارد. سرمربي برزيل مي‌داند كه از مجموع ‪ ۲۳‬بازيكن غنا، ‪ ۲۰‬نفر در ليگ‌هاي اروپايي مشغولند و ضمن ايجاد زيرساخت‌هاي صحيح، تمامي لژيونرها باعث ارتقاي سطح فني تيم شده اند.
وي تصديق مي‌كند كه ديگر نمي‌توان تيم غنا را ناشي دانست چون از نظر فني كاملا سازمان يافته است: " به اين تيم بايد احترام گذاشت. آنها شيوه تهاجمي خوبي دارند و از سطح فني بالايي برخوردار هستند."
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”