محمد دادكان رييس فدراسيون فوتبال با گله‌مندي خداحافظي كرد !

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

محمد دادكان رييس فدراسيون فوتبال با گله‌مندي خداحافظي كرد !

پست توسط hamed6248 »

مراسم خداحافظي "محمد دادكان "رييس فدراسيون فوتبال با حضور اعضاي هيات رييسه و جمعي از پيشكسوتان روز دوشنبه در محل فدراسيون فوتبال برگزار شد.
" دادكان در اين مراسم وي از تمامي كساني كه در فدراسيون فوتبال زحمت كشيده‌اند،قدرداني كرد و گفت: در طول زندگي‌ام همواره به خدا توكل داشتم و در دوران ورزشي خود حتي يك كارت زرد هم دريافت نكردم اما در طول فعاليت در فدراسيون فوتبال به تندخويي متهم شدم.
وي گفت: زماني كه به فدراسيون فوتبال آمدم، اين فدراسيون تنها دو اتاق و دو خط تلفن داشت و در زمان آقاي "صفايي فراهاني" شرايط فدراسيون بهبود يافت و مايه سرافرازي است كه امروز چنين فدراسيوني براي فوتبال ايران به يادگار خواهد ماند.
وي افزود: درزمان حضورم در فدراسيون فوتبال بدون آنكه ريالي از سازماني كمك بگيريم باهم فكري، فوتبال كشور را به لحاظ مالي غني كرديم و به هيچ ارگاني هم به لحاظ سياسي وابستگي نشان نداديم .
رييس سابق فدراسيون فوتبال با انتقاد از سازمان تربيت بدني اظهار داشت: از همان ابتداي كار آقاي علي‌آبادي تصميم داشتم از فدراسيون فوتبال بروم، اما به خاطر زحماتي كه در طول اين مدت كشيده بوديم، تصميم گرفتم بعد از جام جهاني از فدراسيون جدا شوم.
دادكان درموردسرمنشامشكلات ميان خودوسازمان تربيت بدني گفت كه دراين مدت شرايط به گونه‌اي شده بودكه ازمن مي‌خواستند جابه جايي‌هاي غيرمنطقي ونامعقول انجام بدهم اما من به هيچ وجه قبول نكردم و اين سر منشا بروز مشكلات ميان فدراسيون و سازمان شد.
وي گفت: نگرش سازمان اين بود كه تيم ملي به جاي اردوي سوييس به اردبيل برود و به جاي بازي كردن با تيم كرواسي با تيم‌هاي رفسنجان و دليجان بازي كند، آيا ما با اين اميد مي‌توانيم ورزش كشور را جلو ببريم؟
او با بيان اينكه مسوولان فعلي اين ورزش مي‌خواهند ورزش را كوچك كنند، افزود: من سرباز اين مملكت هستم و قبل از اين كه انقلاب بشود به آن عشق مي‌ورزيدم و به عنوان عضوي از اين مملكت و نظام اگر سرم را هم جدا كنند در خدمتگزاري به آن كوتاهي نمي‌كنم.
دادكان ادامه داد: در اين چهار سال بارها براي ارايه توضيحات به مجلس و دادگاه احضار شدم اما، هيچ گاه اجازه نداديم تيمي غير قانوني به ليگ برتر صعود و تيم ديگر به دسته پايين‌تر سقوط كند.
وي خود را يكي‌از افراد انقلابي توصيف كرد واز كساني كه پيشينه ورزشي نداشته وسكان‌دار ورزش كشورشده‌اند انتقادكرد.
او گفت: هر كس كه وارد ورزش اين مملكت مي‌شود بايد هنر ورزش كردن داشته باشد اما آدم‌هاي كوچك در ورزش كشور در حال تصميم‌گيري هستند.
دادكان مسوولان كميته‌ي ملي المپيك را نيزبه قدرت طلبي متهم كرد.
وي درباره انتقاداتي كه به خاطر انجام ندادن كارهاي فرهنگي در طول رقابت‌هاي جام جهاني از فدراسيون فوتبال مطرح شد گفت: ما نه پولي در اين باره گرفته‌ايم و نه كاري كرده‌ايم و اين پول‌هايي كه گرفته شده هيچ كدام به فدراسيون فوتبال مربوط نيست.
او اظهارداشت: چرا سازمان تربيت بدني به خاطر باخت ما در جام جهاني معذرت مي‌خواهد؟ شما از طرف خودتان براي كارهايي كه انجام داده‌ايد، معذرت بخواهيد كه شش ماه است براي فوتبال مشكل ايجاد مي‌كنيد.
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي
Captain I
Captain I
سپاس‌های دریافتی: 66 بار
تماس:

پست توسط Fareed3230 »

تيتر روزنامه خبر ورزشي امروز ( 6/4/85) :

محمد دادكان گفت : من راننده تاكسي خواهم شد 8)

من بقيشو نخوندم هركي خبر رو كامل خونده به ما هم بگه موضوع چي بوده !!
به زودي در اين مكان امضا اضافه خواهد شد .
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 64 بار

پست توسط sara »

اگر مى‌گفتم‌ ماست‌ سياه‌ است‌ مى‌ماندم! دادکان: مى‌روم‌ و راننده‌ تاکسى‌ مى‌شوم‌

روز گذشته‌ جلسه‌ خداحافظى‌ دادکان‌ در فدراسيون‌ فوتبال‌ برگزار شد که‌ به‌ گوشه‌هايى‌ از حرف‌هاى‌ او در اين‌ مراسم‌ اشاره‌ مى‌کنيم:
* من‌ در دوران‌ فوتبالم‌ حتى‌ يک‌ کارت‌ زرد نگرفتم‌ اما به‌ من‌ مى‌گفتند که‌ تند خو هستم.
* در مدت‌ رياستم‌ حتى‌ يک‌ ريال‌ هم‌ از کسى‌ نگرفتم، به‌ هيچ‌ سازمان‌ دولتى‌ و غيردولتى‌ وابسته‌ نبودم، 10 بار به‌ دادگاه‌ رفتم‌ اما هيچگاه‌ نگذاشتم‌ کسى‌ قانون‌ را زير پا بگذارد.
* وقتى‌ على‌آبادى‌ رئيس‌ سازمان‌ شد مى‌خواستم‌ از کارم‌ کنار بروم‌ اما بعدها تصميم‌ گرفتم‌ که‌ به‌ کارم‌ ادامه‌ بدهم، مسئولان‌ سازمان‌ مى‌خواستند که‌ من‌ بگويم‌ ماست‌ سياه‌ است‌ اگر مى‌خواستم‌ به‌ حرف‌ آنها عمل‌ کنم‌ به‌ غير از رياست‌ يک‌ فدراسيون‌ سرپرست‌ يک‌ فدراسيون‌ ديگر هم‌ بودم، از من‌ خواستند دانشور، درودگر و زمان‌آبادى‌ را کنار بگذارم‌ اما اينگونه‌ نکردم‌ آنها مى‌خواستند به‌ جاى‌ اردوى‌ سوئيس‌ به‌ اردبيل‌ برويم‌ و به‌ جاى‌ کرواسى‌ با رفسنجان‌ و دليجان‌ بازى‌ کنيم.
* يکى‌ در مجلس‌ بلند شود و بگويد على‌آبادى‌ با چه‌ پيشينه‌اى‌ به‌ ورزش‌ آمده‌ است. من‌ دانشيار دانشگاه‌ هستم‌ البته‌ اگر اين‌ آقايان‌ توطئه‌ نکنند و من‌ را از دانشگاه‌ هم‌ بيرون‌ نکنند، البته‌ اگر اين‌ کار را هم‌ بکنند در نهايت‌ راننده‌ تاکسى‌ خواهم‌ شد و هر مسافرى‌ که‌ کنارم‌ بنشيند اين‌ داستان‌ را براى‌ آنها تعريف‌ مى‌کنم.
* مهدى‌ خبيرى‌ با سيزده‌ رئيس‌ فدراسيون‌ کار کرده‌ اما بگويد در اين‌ مدت‌ چه‌ ثمره‌اى‌ براى‌ ورزش‌ کشور داشته‌ است. او حتى‌ نمى‌تواند يک‌ اتاق‌ 4*3 را مديريت‌ کند.
* ما مى‌بازيم‌ و سازمان‌ معذرت‌ مى‌خواهد شما به‌ خاطر کارهايى‌ که‌ شش‌ ماه‌ عليه‌ فوتبال‌ انجام‌ داديد عذر بخواهيد.
* پرسپوليس‌ 496 ميليون‌ و استقلال‌ 100 ميليون‌ به‌ ما بدهکار است‌ اما مسئول‌ پرسپوليس‌ مى‌گويد ما بدهکار نيستيم‌ اگر اين‌ دو تيم‌ تسويه‌ حساب‌ نکنند حق‌ حضور در ليگ‌ سال‌ آينده‌ را ندارند.
* شش‌ ميليون‌ مارک‌ از فيفا پول‌ گرفتيم‌ و سه‌ ميليارد و دويست‌ ميليون‌ باقى‌ مانده‌ که‌ بين‌ بازيکنان‌ و اعضاى‌ فدراسيون‌ تقسيم‌ خواهد شد.
Captain I
Captain I
سپاس‌های دریافتی: 66 بار
تماس:

پست توسط Fareed3230 »

sara, خانم با تشكر از شما بخاطر خبر تكميلي تون . :smile:
به زودي در اين مكان امضا اضافه خواهد شد .
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 64 بار

پست توسط sara »

Fareed3230, خواهش ميکنم قابل نداشت
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”