شبكه‌هاي تلويزيوني:ديدار پرتغال و هلند جشنواره كارت‌هاي زرد و قرمز بود

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 499
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 9:22 pm
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

شبكه‌هاي تلويزيوني:ديدار پرتغال و هلند جشنواره كارت‌هاي زرد و قرمز بود

پست توسط hamed6248 »

شبكه‌هاي تلويزيوني ديدار يكشنبه‌شب تيم‌هاي ملي فوتبال پرتغال و هلند در چارچوب رقابت‌هاي جام جهاني فوتبال ‪ ۲۰۰۶‬را ، جشنواره‌اي از كارت‌هاي زرد و قرمز توصيف كردند.

اين ديدار كه پربرخوردترين ديدار جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬آلمان بود بازتاب‌هاي گسترده‌اي در رسانه‌ها و شبكه‌هاي تلويزيوني غربي اعم از سي‌ان‌ان، بي‌بي‌سي و يورونيوز داشت.
براساس اخبار مذكور ، اين ديدا در حالي صورت گرفت كه دو تيم براي صعود به مرحله يك چهارم نهايي اين رقابت‌ها وحضور در جمع ‪ ۸‬تيم به پيروزي نياز داشتند و به همين علت بدون شك مي‌توان جدال تيم‌هاي هلند و پرتغال را جدال مرگ و زندگي ناميد.
از طرف ديگر حساسيت اين ديدار به هيچ وجه از جذابيت‌هاي اين رقابت نكاست و هر دو تيم از همان ابتدا حملات پياپي را بر روي دروازه يك‌ديگر طراحي كردند و اما اين تيم پرتغال بود كه در دقيقه ‪ ۲۳‬روي يك كار زيباي تيمي و حركت انفرادي مانيش و ضربه سهمگين اين بازيكن به گل برتري دست يافت.
برتري زودهنگام تيم پرتغال باعث شد تا جذابيت بازي دو چندان شود و تيم هلند نيز براي دستيابي به گل تساوي حملات خود را شدت بخشد اما متاسفانه روند سريع جريان بازي و گه گاه شيطنت‌هاي بازيكن‌هاي پرتغالي كه باعث تحريك جوانان بي‌تجربه تيم هلند مي‌شد باعث شد تا رفته رفته اين ديدار به خشونت گرايد و كنترل بازي از دست "والنتين ايوانف" داور روسي اين ميدان خارج شود.
حساسيت كار براي ‪ ۲‬تيم به نحوي بود كه، هر دو تيم به اجراي يك بازي احساسي روي آوردند و همين امر باعث شد تا ايوانف ‪ ۱۶‬بار از كارت زرد و ‪۴‬ بار از كارت قرمز خود استفاده كند كه اين مساله نيز در جاي خود سوال برانگيز است و قطعا مقامات فيفا را به تامل در نحوه قضاوت‌ها در اين دوره از رقابت‌هاي جام جهاني و به خصوص بازي شب گذشته ميان هلند و پرتغال، وا خواهد داشت.
در اين ديدار كه در جريان آن جشنواره‌اي از كارت‌هاي زرد و قرمز به راه افتاده بود اكثر بازيكنان دو تيم كارت دريافت كردند و همين امر منجر شد تا بعضي از آنان با گرفتن كارت زرد دوم از داور از ميدان مسابقه اخراج شوند.
كاستينيا و دكو بازيكنان تيم پرتغال كه هريك، يكبار از سوي داور با كارت زرد مواجه شده بودند با گرفتن كارت زرد دوم از زمين مسابقه اخراج شدند.
از سوي ديگر حرفه‌اي گري‌هاي بازيكنان پرتغال نظير فيگو باعث شد تا"بلوهرز"از زمين بازي اخراج شود و به دنبال او نيز"جيواني ونبرونكهورس" به سرنوشت هم تيمي خود دچار شد.
اين در حالي است كه اخراج بي‌رويه بازيكنان دو تيم از سوي داور باعث شد تا وي نه تنها از جانب بازيكنان و حتي از جانب مربيان دو تيم كه البته در اين ميان سهم "لوئيس فيليپه اسكولاري" از همتاي هلندي خود "ماركو فان باستن" به مراتب بيشتر بود، با اعتراض مواجه شوند.
اسكولاري سرمربي برزيلي تيم ملي فوتبال پرتغال در خصوص بازي شب گذشته خاطر نشان كرد كه اين نخستين بار در دوره سرمربيگري وي در تيم ملي فوتبال پرتغال بود كه او شاهد نه نفره شدن تيمش بوده است.
وي علاوه بر اعتراض نسبت به نحوه قضاوت داور به طور ضمني به نحوه عملكرد بازيكنان تيم هلند اشاره داشت و تصريح كرد كه علي رغم توصيه‌ها و تبليغات فيفا در خصوص برگزاري بازي جوانمردانه، بازي ديشب به هيچ وجه شبيه يك بازي جوانمردانه نبوده است.
از سوي ديگر ماركو فان باستن سرمربي تيم ملي فوتبال هلند نيز كه تيمش شب گذشته در برابر تيم ملي فوتبال پرتغال فرصت‌هاي زيادي را از دست داده بود و در نهايت با نتيجه يك بر صفر بازي را واگذار كرد ضمن ابراز تاسف درخصوص نحوه بازي دو تيم خاطر نشان كرد كه وي شب گذشته شاهد بازي ضعيفي بوده است.
مربي هلند در ادامه با اعتراض به نحوه قضاوت داور مسابقه وي را مسبب تمامي وقايع اتفاق افتاده در ميدان دانست و اظهار داشت كه ايوانف با نحوه قضاوت خود فرصت مشاهده يك بازي خوب را از فوتبالدوستان گرفت.
مهاجم اسبق تيم ملي فوتبال هلند در ادامه بي‌تجربگي بازيكنان تيمش را از عوامل شكست هلند دانست چرا كه به زعم وي بازيكنان وي قدر فرصت‌هاي به دست آورده را نداسته و همه آنها را يكي پس از ديگري از دست دادند.
مانيش گلزن پرتغالي‌ها نيز كه شب گذشته هم به عنوان برترين بازيكن ميدان شناخته شد و هم تيمش به يمن گل زيباي وي با چيرگي بر هلند راهي مرحله يك چهارم نهايي شد با انتقاد نسبت به عملكرد ضعيف داور روس تصريح كرد كه سخت‌گيري هاي وي در اكثر مواقع ضروري نبود.
به هر حال تيم پرتغال شب گذشته با غلبه بر هلند جواز حضور در مرحله يك چهارم نهايي رقابت‌هاي جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬آلمان را كسب كرد.
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”