مشکل تماشاگران ايراني در آلمان(حتمآ بخوانيد)

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 112
تاریخ عضویت: جمعه 5 اسفند 1384, 11:37 pm
محل اقامت: تمام ایران سرای من است
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

مشکل تماشاگران ايراني در آلمان(حتمآ بخوانيد)

پست توسط h »

بعد از بازگشت بازيكنان تيم ملي از جام جهاني ، تماشاگران اعزامي از ايران به آلمان نيز به ايران بازگشتند. كساني كه در آلمان دستشان به جايي نرسيد و بايد به ايران مي رسيدند تا نسبت به تضييع حقوق خود اقدام كنند.

به پيوست برخي از مشكلات تماشاگران ايراني كه با پرداخت 4100000 تومان (توسط خودشان) به جام جهاني رفتند بيالن مي شود:

1- هر تماشاگر 000/100/4 تومان به شركت تورهاي ورزشي ايران (به مديريت غمخوار) پرداخت كرد.

2- در برگه اي كه در تهران بعنوان برنامه تماشاگران در آلمان داده شد براي هر 14 روز تماشاگران اعزامي برنامه ريزي شده بود و صرفا دو تور هلند و فرانسه در كنار آن قرار داده بودند كه بخش اول رايگان و دو تور فرانسه و هلند (3 روزه) با پرداخت پول در آلمان ميسر بود.با رسيدن به آلمان برنامه جديد تور در برگه اي ديگر به تماشاگران داده شد كه براي برنامه هر روز تماشاگران مبالغي در حدود 30 تا 70 يورو طلب مي شد. اين در حالي بود كه در تهران اين برنامه ها رايگان اعلام و صرفا براي تور هلند و فرانسه تقاضاي پول جداگانه شده بود.

3- هتل هايي كه به ايرانيان اختصاص يافته بود (جز هتل شهر ويسبادن) در اطراف و بيرون شهر بوده (مانند هتل هاي آخات در افنباخ – لانكن – روسلسهايم و...) بطوريكه تماشاگران براي صرف ناهار و يا شام بايد با تاكسي به شهر بر مي گشتند !

4- در حالي كه در برگه قرارداد ميان تور و مسافر عنوان شده بود كه مسافر بايد شئونات اسلامي را رعايت كند ، هتل آخات ويسبادن (كه برخي مسافران با فرزند يا همسر حاضر شده بودند) در مقابل 3 فروشگاه سكس شاپ قرار گرفته بود. به هنگام ورود و خروج مسافران از هتل ، سكس شاپ جلوي چشم آنها بود.

5- نكته وحشتناكي كه در ختل آخات ويسبادن به چشم خورد اين بود كه : براساس قرارداد تماشاگراني كه 4100000 تومان پرداخت مي كردند هر دو نفر در يك اتاق قرار مي گرفتند. اتاق هتل ويسبادن يك تخت دونفره(بخوانيد يك نفره) بود و دو مرد يا دو پسر جوان بايد شبها باهم زير يك پتو مي خوابيدند. نكته تاسف بارتر اين بود كه دستشويي و حمام اتاق ها در هتل آخات ويسبادن آكواريومي (شيشه اي) بود. يعني يك محفظه شيشه اي كه دستشويي و حمام در آن قرار داشت و اگر كسي مي خواست با رعايت مسائل شرعي حمام يا دستشويي كند نفر دوم بايد از اتاق يا خارج مي شد يا به نظاره او مي نشست.

6- طبق قرار داد قرار بود هر روز يك بطري آب ميان مسافران توزيع شد(به رايگان) اما تا روز ششم اين اتفاق نيافتد و مسافران آبها را به قيمت 5 يورو از هتل خريداري مي كردند.

7- در بازي ايران و مكزيك ، آقاي كوكبي معاون غمخوار در تورهاي ورزشي ايران توسط پليس و در پيش چشم تماشاگران به دليل فروش بليت هاي بازي ايران مكزيك در بازار سياه و به تماشاگران مكزيكي بازداشت شد. غمخوار نيز كه در كنار چادر ناظر بازداشت كوكبي بود ، بلافاصله با همراهان خود چادر ايرانيان در كنار ورزشگاه نورنبرگ را ترك كرد.

8- افرادي كه ويزاي آلمان براي آنها صادر نشده بود ( و 4100000تومان پرداخت كرده بودند) نتوانستند مبلغ خود را پس بگيرند. چرا كه عنوان شد اين مبلغ صرف رزرو هتل ، هواپيما و بليت مسابقات شده و قابل استرداد نيست. در حالي كه هيچ اتاقي درهتل ها خالي نمانده بود. پدري كه براي پسرش وزيا صادر نشده بود و به او گفته شده بود كه پول پسرت قابل بازگشت نيست و مي روي در آلمان و مي بيني كه تخت پسرت خاليست و اتاق اختصاصي مال خودت است ، در هتل ويسبادن بعلت نبودن جا نتوانست استقرار يابد و به هتل آخات روسلسهايم رفت. بعد از بازي ايران و مكزيك كه او را در اتوبوس ديدم گفت كوكبي در مقابل چشم من بليت پسرم را در بازار سياه به مكزيكي ها فروخت.

9- گروه تورهاي ورزشي ايران طبق قرار مي بايست به تماشاگران لباس تيم ملي ، پرچم و اقلام تبليغاتي مي داد. كه پول آنرا نيز درسافت كرده بودند. اما بعلت دير رسيدن محموله به فرودگاه مهرآباد ، چيزي تسليم تماشاگران نشد و رسيدي كه بايد در قبال اخذ اقلام تبليغاتي تحويل مي شد در دست اكثريت تماشاگران باقي مانده است.

10- پرچم و لباس هايي كه توسط تماشاگران استفاده شد در سه ديدار ايران در آلمان ، جزو اقلام تبليغاتي بود كه توسط سازمان ايرانگردي و جهانگردي در آلمان توزيع شده بود( از يك ميليارد رييس جمهور به آقاي مشايي)

11- درحالي كه امير تاجيك و بسياري از خوانندگان با هزينه هاي سنگين به آلمان آورده شده بودند بعلت نداشتن بليت نتوانستند بازي ايران و مكزيك را تمشا كنند.

12- ساعت 10 صبح شنبه قبل از بازي ايران و پرتغال يك كنسرت براي ايراني ها در فرانكفورت برگزار شد كه هزينه اجاره سالن آن يكصدهزاريورو بود. معلوم نشد اين كنسرت براي چه بود چرا كه تنها ايرانياني در آن شركت كردند كه از ايران به آلمان آمده بودند. ضمن اينكه نيمي از كنسرت به سخنراني مقاماتي چون سفير ايران و ... اختصاص داشت.

13- همانطور كه گفته شد تور غمخوار براي تماشاگران تور هلند و فرانسه گذاشته بود. 2 دوشب و سه روز با اتوبوس 295 يورو. ضمن اينكه كساني كه به فرانسه و هلند رفتند درگيري ايجاد كردند (بدليل امكانات ضعيف و ناهماهنگي) مشخص شد كه توري فرانسه و هلند متعلق به يك شركت آلماني بوده و هزينه واقعي هر نفر براي سفر سه روز و دوشب با اتوبوس به اين دو كشور 185 يورو بوده و تور غمخوار 110 يورو اضافه از هر ايراني گرفته و آنها را به فرانسه و هلند فرستادند.
14- هيچ مقام سياسي و ورزشي ايران حاضر نشد در طول 14 روز اقامت تماشاگران به آنها سر بزند و به اعترضات آنها رسيدگي كند. گروه غمخوار نيز براي اجتناب از ديدار با تماشاگران ، تعدادي دانشجوي ايراني مقيم آلمان را بعنوان تورليدر انتخاب كرده بود. در جريان كنسرت ايرانيان در فرانكفورت وقتي علي آبادي رييس سازمان تربيت بدني به سالن آمد ، تمام حاضران به اتفاق نسبت به ضعف تور غمخوار و كم فروشي آن اعتراض كردند كه علي آبادي قول رسيدگي داد. البته بعد ميان تماشاگران شايع شد كه پسر علي آباد ينيز با اين تورها به آلمان آمده و بعيد است كه علي آبادي رسيدگي جدي نسبت به مشكلات تور داشته باشد.

15- طبق تعهد و قرار داد تور بايد ناهار و شام تماشاگران در روز بازي هاي تيم ملي بر عهده تور باشد. اما در هر سه بازي صرفا (در دو بازي ساندويچ كالباس گوشت از فروشگاه آلماني و يكبار ساندويچ كالباس از فروشگاه ايراني –حلال- داده شد) به تماشاگران ناهار داده شد و از شام خبري نبود.

16- در ميان تماشاگران برخي خبرنگاران ورزشي نيز بودند كه با هزينه شركت فينال به اين مسابقات اعزام شدند و خود شاهد مصائب مردم در اين تور بودند. احمدپور سردبير البرز ورزشي ، زاهدي مديرورزشي روزنامه ايران ، كاس نژاد از جهان فوتبال و رييسي از خبرورزشي از اين جمله بودند كه مي توانيد از آنها سئوال كنيد. ضمن اينكه همين امروز در روزنامه البرز به برخي از اين مسائل اشاره شده است.

17- 95 درصد بليت ايراني هاي اعزامي در مسابقات 35 يورويي بود. (بدترين جا و پشت دروازه) و گفته مي شد كه بليت هاي 35 ، 60 و 100 يورويي قرعه كشي شده است ! اما معلوم نشد چطور قرعه كشي شده كه 95 درصد ايراني ها پشت دروازه ها بودند. الباقي هم كه در نقاط بهتر استاديوم بودند ايراني هاي منقيم اروپا بودند كه از طريق اينترنت بليت خريده بودند. بليت هاي 100 يورويي ايران در بازار سياه بازي ايران مكزيك و ايران پرتغال به فروش رفت (توسط كاركنان تور غمخوار)

مشكلات بيش از اين موارد بود كه عنوان شد. اميد است شما بعنوان يك رسانه در احقاق حقوق تماشاگران اعزامي به جام جهاني كه با هزينه شخصي و پرداخت پول گزاف به آلمان رفتند ، بكوشيد.
منبع : سایت انتخاب
:cool: :lol: 8-)
مشترک مورد نظر در قید حیات نمی باشد
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1468
تاریخ عضویت: شنبه 6 اسفند 1384, 9:30 pm
محل اقامت: تهران. شهرک اکباتان
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

پست توسط ARMIN »

سلام
واقعا جاي تاسف داره. چرا به چنين تور هايي را اجازه فعاليت مي دهند؟؟
Don't play games with the ones who love you
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4116
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4503 بار
سپاس‌های دریافتی: 4327 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

ARMIN نوشته شده:سلام
واقعا جاي تاسف است. چرا به چنين تور هايي مجوز فعاليت مي دهند؟؟

آقاي غمخوار، علي آبادي و . . . از کساني نيستند که نياز به مجوز کسي براي کاري داشته باشند،
بلکه خود اينها به نوعي پشت پردهء دهندهء‌ مجوز به موسسات مشابه هستند. :-?
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”