تائید تبانی زرینچه و قلعه نویی در لیگ دوم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 54 بار
تماس:

پست توسط crazysenator »

طول تاریخ پرونده‏های تاریک و پرشائبه بیشماری بوده و هنوز هم هست که کسی نتوانسته برای سرانجام دادن به آن‏ها دلیل و مدرک کافی جمع‏آوری کند. برخی از پرونده‏ها هم به دلیل نداشتن شاکی مختومه اعلام شده و دیگر کسی سراغشان نرفته است، اما در همین حال بود، پرونده‏هایی که پس از گذشت سال‏ها خاک خوردن رو شده و متهمانش هم به جرائم مختلف محکوم شده‏اند. پرونده مورد نظر این گزارش را هم جواد زرینچه رو کرد. پرونده‏ای که شاید ساعاتی یا حتی دقایقی پس از رو شدن آن بارها خود را از مطرح کردنش لعنت کرده باشد. شاید هم برعکس. البته او که حالا تمام تلفن‏هایش را تغییر داده و خودش را از دسترس همه خبرنگاران حتی صمیمی‏ترین رفقای رسانه‏ای‏اش هم پنهان کرده با این رفتار نشان می‏دهد که از کرده‏اش به شدت پشیمان است.

ماجرا از باخت استقلال به الاتحاد و انتقاد جواد زرینچه به تعویض امیر قلعه‏نویی شروع شد و جایی این اقدام ژنرال را حرکتی اشتباه و تصمیمی در جهت تضعیف استقلال دانست. امیر قلعه‏نویی هم پس از شنیدن این اظهارنظر خطاب به زرینچه گفت که آقایان هر وقت تیمشان را به لیگ برتر آوردند در مورد تیم استقلال صحبت کنند. اما زرینچه که شنیدن این حرف برایش گران تمام شده بود از کوره در رفت و گفت که در بازی استقلال اهواز – استقلال تهران در چارچوب هفته بیست و پنجم لیگ برتر دوم این امیر قلعه‏نویی بوده که به خاطر رهایی از سقوط به دسته پایین‏تر از او و هم‏تیمی‏هایش خواسته که با آن‏ها تبانی کنند و به استقلال اهواز ببازند.
این کش‏مکش غیرمستقیم ژنرال و زرینچه با شروع تعطیلات نوروزی به دست فراموشی سپرده شد تا اینکه محمد مایلی‏کهن در کنفرانس خبری پس از بازی سایپا برابر استقلال اهواز آن را دوباره عنوان کرد. عنوان شدن این ماجرا همانا و باز شدن پرونده «بودار» آن بازی پرسروصدا همان.
در آن تیم استقلال هادی طباطبایی به همراه سهراب بختیاری‏زاده، ستار همدانی، جواد زرینچه، محمود فکری، محمد خرمگاه، فرزاد مجیدی، علیرضا منصوریان، محمد نوازی، احمد مومن‏زاده، علیرضا اکبرپور، علیرضا نیکبخت واحدی و فراز فاطمی با سرپرستی نصرالله عبدالهی و سرمربیگری منصور پورحیدری حضور داشتند.
روز گذشته هم محمد نوازی در این باره صحبت کرده بود و صراحتاً از خواهش قلعه‏نویی از او و هم‏تیمی‏هایش گفته بود که آن‏ها را بچه محل خطاب کرده و گفته بازی همیشگی‏شان را انجام ندهند تا استقلال اهواز سقوط نکند. به همین منظور بر آن شدیم تا با بازیکنان آن تیم صحبت کنیم که اکثر آن‏ها پاسخگوی تلفن همراهشان نبودند و بعضاً برخی از آن‏ها هم(منصوریان) تلفن‏شان خاموش بود.
آنچه در پایان این گزارش می‏توان اشاره کرد این است که جواد زرینچه و امیر قلعه‏نویی که در فاصله اندک پس از شکست استقلال به الاتحاد اقدام به تخریب یکدیگر کردند و ملاحظه برخی مسایل خصوصی میان خودشان را نکردند بیش از هر چیز خودزنی کرده و با جبهه‏گیری رسانه‏ای‏شان نسبت به هم باعث شدند تا چنین پرونده‏ای که نوازی، اکبرپور و همدانی به صراحت از اتفاق افتادن آن حرف می‏زنند، رو شود و آبروی چندین و چند ساله‏شان تحت تاثیر آن قرار بگیرد.

علیرضا اکبرپور: مربیان استقلال اهواز قبل از بازی به ما گفتند بازی همیشگی را نکنید!

*در آن بازی که تو هم گل زدی تبانی شده بود؟
والا در آن بازی یک مسائلی بود ... اما نمی‏توانم بگویم.
*چرا نمی‏توانی بگویی؟ از کسی هراس داری؟
خیر!
*پس کسی به تو گفته بود که ضعیف بازی کنی؟
(خنده)...
*کادر فنی‏تان از تو و دیگران چنین خواسته‏ای داشت؟
خیر. به هیچ وجه. بلکه برعکس بود، وقتی من گل زدم در آخر به من گفتند چرا گل زدی. اتفاقاً همان گل هم بعداً برایم مشکل‏ساز شد. اما کادر فنی خودمان اصلاً دخالتی در آن کارها نداشت بلکه کادر فنی حریف بود که ...
*... که چی؟
آن‏ها قبل از بازی آمده بودند و گفتند که بازی همیشگی‏تان را نکنید. اما من کار خودم را کردم. اما پس از بازی آن‏ها می‏گفتند ما که سال آینده می‏آییم استقلال پس چرا به تیم ما گل زدی و از این طریق مرا تهدید می‏کردند.
*دقیقاً چه کسی این حرف‏ها را می‏زد؟
مهم نیست. فقط جالب است بدانید من هر بار لب خط پا به توپ می‏شدم و جلو می‏کشیدم از بیرون زمین سرم داد می‏کشیدند که جلو نرو...برگرد...الان نمی‏خواهم اسم ببرم که چه کسانی این حرف‏ها را به من می‏زدند، اما پس از آنکه سال بعد آقایان به استقلال آمدند من دیگر بازی نکردم و فقط 20 دقیقه‏های آخر تعویض می‏شدم و یا سکونشین بودم. پس از دو، سه سال هم که کلاً فوتبالم را خراب کردند و از سطح اول حذف شدم، اما پیش وجدان خودم راحت هستم که به کسی باج نداده‏ام و کار خودم را کرده‏ام.
*در این سال‏ها این حرف‏ها را به کسی نزده بودی؟
خیر
*چرا؟ می‏ترسیدی؟
نه، اتفاقاً همان زمان اگر کسی سوال می‏کرد به او می‏گفتم. خیلی هم کامل‏تر حرف می‏زدم، اما الان نمی‏خواهم موضوع را باز کنم. چون شش، هفت سال از آن اتفاق گذشته و این حرف‏ها را جایی روی کاغذ ننوشته بودند و همه چیز بصورت حرف و سرپایی مطرح شده بود، ممکن است آقایان همه چیز را تکذیب کنند و من هم نمی‏خواهم روی خودم را به خاطر هیچ و پوچ در روی کسی باز کنم، اما مطمئن باشید که تعدادی از نفرات تیم ما به استقلال اهواز راه دادند. فیلم بازی هم موجود است و می‏توانید صد بار آن را ببینید که من با تمام وجود در آن بازی کار کردم و فکر چنین روزهایی را می‏کردم. حالا بیشتر از این نمی‏خواهم در مورد آن بازی حرف بزنم.
*چرا؟ چون برخی تصور کنند قصد مطرح کردن خودت را داری؟
من برای چی مطرح شوم؟ بگذاریم آن‏هایی مطرح شوند که بخاطر مطرح شدن دست به هر کاری می‏زنند. من وجدانم راحت است و این بیشتر از مطرح شدن برایم ارزش دارد.

ستار همدانی: باندی که حجازی را خراب کرد به قلعه‏نویی راه داد!

*در آن بازی تبانی کردید؟
چند ماه بعد بود که من از این موضوع خبردار شدم و به گوشم خورد که در آن بازی برخی از افراد، کار همیشگی‏شان را انجام نداده‏اند.
*پس کل تیم در این تبانی دست نداشتند؟
خیر. این تبانی کار گروهی بود که پیش‏تر هم در دوران سرمربیگری آقای حجازی در استقلال اقدام به انجام چنین کاری کرده بودند و اینجا نمی‏خواهم درباره اسامی آن‏ها حرفی به میان بیاورم.
*از تو نخواستند که چنین کاری را انجام بدهی؟
هرگز به کسی اجازه نداده‏ام که در مورد حرفه‏ام چنین پیشنهادی به من بکنند و اگر هم چنین خواسته‏ای را مطرح کرده به گونه‏ای جواب داده‏ام که خودشان از کرده‏شان پشیمان شده‏اند و خجالت کشیده‏اند. پیش از بازی هم کسی به سراغ من نیامد.
*چرا؟
من آدم کم‏فروشی نیستم و نان را به نرخ روز نمی‏خورم. دوست ندارم با این قبیل کارها پیشرفت کنم و معتقدم هرکس باید نان بازویش را بخورد و به این خاطر که در فلان تیم از فلان فرد امتیاز بگیرم و یا یار ثابت آن تیم شوم هرگز اقدام به چنین کاری نمی‏کنم. اتفاقاً در آن بازی هم بازی خوبی ارایه کردم. بطور مثل علیرضا اکبرپور هم در آن دیدار یکی از بهترین بازی‏هایش را ارایه کرد اما نمی‏دانم دیگران چطور توانسته‏اند چنین کاری را با استقلال بکنند و اسم خودشان را هم استقلالی متعصب بگذارند.

مجیدی: هرکس حرف از تبانی می‏زند خودش را مسخره کرده

فرزاد مجیدی هافبک پیشین استقلال در خصوص اظهارات جواد زرینچه گفت: « چنین چیزی امکان ندارد. اگر هم بوده آن فصل برای استقلال چنین اتفاقی نیفتاد. تمام آن‏هایی که این حرف‏ها را می‏زنند برای مسخره کردن خودشان این کار را انجام می‏دهند. »

پورحیدری: چرا زرینچه حرف از تبانی می‏زند؟

منصوری پورحیدری سرمربی تیم استقلال در فصل دوم لیگ برتر و همان بازی معروف، ادعای جواد زرینچه را رد می‏کند: « نمی‏دانم زرینچه بر چه اساس مدعی شده که در زمان حضور قلعه‏نویی در تیم استقلال اهواز ما با تیم اهوازی تبانی کرده‏ایم. چرا که من در آن زمان مدیر فنی استقلال بودم و کوچکترین پیشنهادی مبنی بر تبانی به تیم ما نشده بود. »
پورحیدری افزود: « منصور پورحیدری برای تمام جامعه فوتبال شناخته شده است و مردم می‏دانند که بنده زیر بار چنین مسایلی نمی‏روم. بنده قویاً این موضوع را تکذیب می‏کنم که استقلال تهران به استقلال اهواز عمداً باخته باشد تا این تیم اهوازی سقوط نکند. »

قلعه‏نویی: شکایت می‏کنم!

*از ادعای اخیر جواد زرینچه خبر دارید؟
چه ادعایی؟
*اینکه در زمان سرمربیگری شما در استقلال اهواز و در مصاف تیمتان با استقلال تهران، تبانی صورت گرفته تا تیم اهوازی سقوط نکند.
به شما پیشنهاد می‏کنم درباره این موضوع از دکتر قریب که آن زمان مدیرعامل استقلال بود، سوال کنید. ضمن اینکه از این آقایان شکایت خواهم کرد و باشگاه هم پیگیر این مساله است.
منبع:روزنامه گل

...:::...:::امپراطور بازگشت تا افسانه شود:::...:::... 

تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”