آرزوی مشترک صدرنشینان و قعرنشینان لیگ برتر

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

آرزوی مشترک صدرنشینان و قعرنشینان لیگ برتر

پست توسط bahmanwolf »

  کمتر شاهد چنین روزهایی در فوتبال ایران باشیم کهتمام تیم‌های حاضر در رقابت‌های لیگ برتر آرزو کنند که خود موفق باشند ورقبایشان ناکام!

از امروز تا 6 اردیبهشت دست‌های بسیاری رو به آسمان بلند می‌شود که با این زمزمه همراه است: «خدایا من برنده باشم و او بازنده!»

1- ذوب‌آهن:سرنوشت قهرمانی را با شکست برق در دست گرفت، به عقیده اکثر کارشناسانشاگردان منصور ابراهیم‌زاده با سبقت از جدی‌ترین رقیب خود حالا می‌توانندبا کسب 2 نتیجه مطلوب جام قهرمانی را در آغوش بگیرند و رؤیای قهرمانی درلیگ برتر را برآورده کنند. اگر ذوبی‌ها پنج‌شنبه در فولادشهر ملوان را درهم بکوبند و در تهران استقلال برابر سایپا امتیاز از دست بدهد همه چیز بهکام اصفهانی‌ها خواهد بود.

2- استقلال تهران: باتساوی مقابل فولاد بزرگترین تراژدی برای امیر قلعه‌نویی رقم خورد، 14 هفتهصدرنشینی با یک لغزش از بین رفت تا آبی‌ها از امروز چشم انتظار اتفاقاتخاص در لیگ باشند. بازیکنان استقلال که با تعلل در اهواز همه چیز را برایموفقیت ذوب‌آهن فراهم کردند دست به دعا برداشتند که در دو بازی آیندهاستقلال پیروز میدان باشد و ذوب‌آهن بازنده تا شاید آبی‌ها جام را تصاحبکنند.

3- مس کرمان: پرویز مظلومی با شکست داماشاطمینان پیدا کرد که می‌تواند حسرت سال‌های گذشته را دوباره به جان نخرد،او و شاگردانش همانند مدیرعامل مس تمام مشکلات پیش رو از قبیل پاس نشدنچک‌های قراردادشان را فراموش کردند تا شاید جواز حضور در لیگ قهرمانانآسیا را با به دست آوردن حداقل امتیاز دو بازی آینده به دست آورند. مظلومیامیدوار است همانند هفته‌های قبل پرسپولیس و سپاهان ناکام باشند تا اومسافر آسیا شود.

4- سپاهان اصفهان: به لطف تفاضلگل بهتر یک گام از پرسپولیس جلوتر است اما این فاکتور برای کاظمی و ساکتاهمیت چندانی ندارد چراکه آنها با مس 3 امتیاز اختلاف دارند و این فاصلهمی‌تواند نایب قهرمان لیگ قهرمانان در سال 2007 را از راهیابی باز دارد.کاظمی برای راه یافتن به آسیا به شکست ابومسلم و فجر می‌اندیشد البته اوهم مثل قلعه‌نویی و مظلومی دوست دارد مس و پرسپولیس ناکام دو هفته آتیباشند.

5- پرسپولیس: درخشش جادوگر هوادارانپرسپولیس را تا حدود بسیار زیادی امیدوار کرده تا آنها به روزهایباقی‌مانده با نگاه مثبت بنگرند. رسیدن پرسپولیس به آسیا در گرو ناکامی مسو سپاهان است به همین دلیل آنها معتقدند در هفته سی و سوم و سی و چهارمباید 6 امتیاز به دست بیاورند تا امیدها کمرنگ نشود اما پرسپولیس پنج‌شنبهکار سختی پیش رو دارد چرا که تیم مقابل برای رهایی از سقوط نیاز به شکستپرسپولیس دارد.

6- صبای قم: کسب یک امتیاز درهگمتانه، صبا و فیروز را از رسیدن به آسیا دور کرد اما هنوز یک شانس دیگرباقی است، بازی پنج‌شنبه در قم مقابل مس تکلیف کریمی و صبا را روشنمی‌کند، این بازی نه تنها برای صبا مهم است بلکه به همان اندازه که صبا بهدنبال شکست مس است، کاظمی و وینگادا هم دوست دارند صبا در این بازی برندهباشد چون شکست مس یعنی نزدیک شدن سپاهان و پرسپولیس به آسیا.

7- فولاد خوزستان:برای رسیدن به آسیا شانس نزدیک صفر دارند اما نقش تأثیرگذاری در قهرمانیلیگ برعهده دارند. شاگردان جلالی اگر کار به روز آخر کشیده شود می‌توانندسرنوشت قهرمان را تعیین کنند. جلالی اطمینان داده که شاگردانش با تماموجود کار را ادامه دهند اما اصلاً بعید نیست که روز آخر در اهواز اتفاقاتخارق‌العاده به وجود آید و تکلیف قهرمان به گونه‌ای دیگر رقم بخورد.

8- پیکان قزوین:بازی برای آنها تمام شده اما در بازی آخر می‌خواهند با تمام قوا به مصافپرسپولیس بروند چرا که دوست ندارند اتهامی به آنها زده شود. مدیرروستامی‌تواند در هفته آخر جواز موفقیت یا ناکامی مظلومی را امضا کند.

9- مقاومت‌سپاسی:180 دقیقه پایانی برای شاغلام از اهمیت خاصی برخوردار است، بازی با پیامدر خانه و جدال با سپاهان در فولادشهر می‌تواند تکلیف قعرنشینان وصدرنشینان را تغییر دهد از این رو پیروانی برای مبرا شدن از هر سوء ظنیمی‌خواهد با تمام قوا بازی کند.

10- سایپا کرج:سرمربی تیم ملی هرچند نمی‌تواند روبه‌روی مدعی عنوان قهرمانی روی نیمکتبنشیند اما بی‌تردید نقش ویژه‌ای در سرنوشت قهرمانی لیگ هشتم ایفا می‌کند.استقلالی‌ها سخت نگرانند که شاگردان مایلی‌کهن پنج‌شنبه برای ذوب‌آهن بازیکنند تا دستیار احتمالی حاجی مایلی با کسب جام قهرمانی کنار حاجی روینیمکت تیم ملی بنشیند.

11- پاس همدان: شاگردانوینکو باور دارند که همه چیز برای آنها به اتمام رسیده اما برای فرار ازهرگونه اتهامی تلاش می‌کنند در این دو هفته باقی مانده توانایی خود را بهاجرا دربیاورند تا فصل بعد در پاس باقی بمانند. بازی آخر مقابل داماشحسابی زیر ذره‌بین تیم‌های قعر جدولی است تا مبادا پاسی‌ها از مسیر خودمنحرف نشوند.

12- ملوان بندرانزلی: خوب می‌دانندچه نقشی در تعیین قهرمان هشتم ایفا می‌کنند از این رو با انگیزه‌های بسیاربه فولادشهر می‌روند. احمدزاده سخت نگران است که مبادا در این بازیشاگردانش کم‌کاری کنند و از فرصت‌ها استفاده نکنند. این سؤال برای همهمطرح است که آیا فصل اول لیگ برتر دوباره ملوان مانع قهرمانی استقلالمی‌شود؟

13- راه‌آهن شهرری: برای جناب سرهنگ کارتمام شد.اما در آخرین بازی لیگ حریف راه‌آهن سخت به دنبال کسب 3 امتیازاست، تارتار جانشین موقت محمود یاوری برای تثبیت جایگاهش قصد دارد در بازیمقابل پرسپولیس حسابی پرفروغ ظاهر شود که یک بار دیگر از سرمربی راه‌آهنبه عنوان یک شگفتی‌ساز نام برده شود.

14- ابومسلم خراسان:
هنوز ترس و استرس در اردوی ابومسلمی‌ها حکمفرما است. به این دلیل حنطه وشاگردانش به دنبال کسب امتیاز از دو بازی باقیمانده هستند. شرایط ابومسلمکار را برای کاظمی و سپاهان سخت می‌کند اما علاقه به آسیا باعث شدزردپوشان اصفهانی برای این 3 امتیاز برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام دهند.جایگاه ابومسلم در صورت شکست مقابل سپاهان و صبا سخت متزلزل خواهد شد.

15- پیام مشهد:امید به بقا در لیگ با پیروزی‌های اخیر به شدت در جمع سبزپوشان افزایشیافته، کاظم غیاثیان اگر 6 امتیاز پیش رو را کسب کند می‌تواند یک فصل دیگربا پیام در لیگ باقی بماند. منصور ابراهیم‌زاده علاقه زیادی به موفقیت اوو شاگردانش دارد چرا که پیام با پیروزی در بازی آخر دو کار بزرگ انجاممی‌دهد. نخست بقا در لیگ برتر و دوم ممانعت از قهرمانی آبی‌های پایتخت.

16- استقلال اهواز:سایه سقوط کاملاً بر سر خداداد دیده می‌شود، کوچک‌ترین لغزش در دو بازیباقیمانده یعنی سلام به لیگ یک! شرایط خیلی سخت و ناخوشایند است. دو بازیسنگین مقابل پرسپولیس مدعی و برق سقوط کرده! سؤالی که برای بسیاری ازعلاقه‌مندان به فوتبال به وجود آمده این است که آیا دوباره خداداد باخوش‌شانسی روبه‌رو می‌شود یا...

17- داماش گیلان:تنها معجزه می‌تواند به داد داماش برسد، داماش با اگر و اما در لیگ برترباقی ماند اما در فوتبال ایران هیچ زمان اما و اگرها چاره‌ساز نبوده است.با این حال تکلیف داماش به زودی روشن خواهد شد.

18-برق شیراز: مسافرلیگ یک، تکلیف سنگینی بر دوش دارد چرا که در دو بازی آتی باید برابر دوکاندیدای دیگر سقوط به لیگ یک حاضر شود. ابومسلمی‌ها و پیامی‌ها دست بهدعا برداشتند که رسول کربکندی و شاگردان‌شان شرافتمندانه پیروز دو دیدارپیش رو باشند.


منبع:شبکه  
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”