صعود بارسلونا به فینال در ثانیه آخر

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

صعود بارسلونا به فینال در ثانیه آخر

پست توسط bahmanwolf »

سایت گل- درحالیکه بازی رفت چلسی و بارسلونا در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان با تساوی صفربرصفر به پایان رسیده بود، در دیدار برگشت آبی اناری ها موفق شدند با گلی که اینیستا در وقتهای اضافه وارد دروازه چک کرد، جواز صعود به فینال مسابقات را پیدا کنند. در پایان یک بازی دراماتیک و غیرقابل پیش بینی، چلسی و گاس هیدینک درعرض چند ثانیه بلیط سفر به رم را با حذفی تلخ از دور رقابتها عوض کردند.چلسی نسبت به بازی قبلی در نوکمپ با ترکیبی متفاوت درزمین قرار گرفت. کول به خط دفاعی بازگشته بودو مالودا، آنلکا ودورگبا در خط حمله این تیم انجام وظیفه می کردند. در جمع بازیکنان بارسلونا هم غیبت آنری و پویول مشخص به نظر می رسید و اینیستا، مسی و اتوئو مهاجمان تیم گواردیولا در این دیدار بودند.

چلسی در ورزشگاه خانگی خود شروعی طوفانی داشت. آبی های لندن تنها بعد از گذشت نه دقیقه با شوت استثنایی و سرضرب اسین به گل برتری دست یافتند. هافبک غنایی چلسی در این لحظه ویکتور والدس را مات کرد تا چلسی از بارسا پیش بیفتند. آبی اناری ها که از دریافت این گل شوک شده بودند، در دقیقه بیست و یکم حتی تا آستانه دریافت گل دوم هم از سوی میزبان خود پیش رفتند ولی والدس با خروج خود مانع از گلزنی دروگبا شد. در دقیقه بیست و پنجم اتفاق عجیبی رخ داد. دانی آلوس، مالودا را در کنار خط محوطه هجده قدم متوقف کرد. حاضران در ورزشگاه فریاد پنالتی سردادند ولی داور به ضربه ایستگاهی اعتقاد داشت. ضربه محکم پای راست دروگبا را یک بار دیگر والدس به بیرون از زمین فرستاد. بدین ترتیب هیدینک به خوبی به هدف اصلی اش که حبس بارسا درزمین خود بود رسید.برای همین بود که اولین شوت بارسلونا به سمت دروازه چلسی در دقایق اضافه نیمه نخست اتفاق افتاد. ضربه چابی از پشت محوطه هجده قدم اما راهی به دروازه پترچک پیدا نکرد.

دراوایل نیمه دوم دروگبا یک بار دیگر روی پاس آنلکا صاحب موقعیت گلزنی شد.ولی او در مصاف تک به تک با والدس اشتباه کرد. سپس نوبت لیونل مسی بود. او بعد از جا گذاشتن دو نفر دروازه چک را تهدید کرد ولی ضربه او از بالای تیرافقی به خارج رفت. خطای آبیدال روی آنلکا که تک و تنها به طرف دروازه بارسلونا درحال حرکت بود، باعث اخراج مدافع کاتالونیایی ها شد و کار بارسلونا که برای جبران گل خورده تلاش می کرد، با ده بازیکن در زمین حریف را سخت تر کرد. در دقیقه هشتاد، یک اتفاق عجیب دیگر رخ داد. پیکه در محوطه هجده قدم توپ را با دست لمس کرد ولی در این لحظه هم اوربو اعتقادی به پنالتی نداشت.

بارسلونا با تمام وجود حمله می کرد و چلسی هم در ضد حمله ها نیم نگاهی به دروازه والدس داشت. همه چیز تمام شده به نظر می رسید تا اینکه اشتباه اسین توپ را جلوی پای مسی انداخت. پاس طلایی مهاجم آرژآنتینی بارسلونا به اینیستا رسید که از فاصله هجده متری، چک را مغلوب کرد.در این لحظه گواردیولا و چهارهزار هوادار بارسلونا در استمفورد بریج سراز پا نمی شناختند.چلسی با این حال تسلیم نشد و بار دیگر به سمت دروازه میهمان یورش برد. اوربو یک پنالتی دیگر را هم از آنها دریغ کرد.این بار ضربه بالاک را دفاع بارسلونا با دست متوقف کرده بود. بازی با همین نتیجه خاتمه یافت تا بارسلونا حریف منچستریونایتد درفینال روز 27 می در رم باشد.
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”