مركز كنترل نژادپرستي اروپا از اقدام فيفا استقبال كرد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 499
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 9:22 pm
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

مركز كنترل نژادپرستي اروپا از اقدام فيفا استقبال كرد

پست توسط hamed6248 »

"مركز اروپايي كنترل نژادپرستي و ضديت با خارجيان" (‪ (EUMC‬روز پنجشنبه با انتشار بيانيه‌اي در وين از اقدام فدراسيون بين‌المللي فوتبال/فيفا/ در مبارزه با نژادپرستي استقبال كرد.
رييس (فيفا روز چهارشنبه در برلين اعلام كرد، با كشورهايي كه در مبارزه با نژاد پرستي در مسابقات فوتبال موفق نبوده‌اند برخورد مي‌شود.
به اين ترتيب فيفا تصميم گرفته است با رفتارهاي نژادپرستانه‌اي كه در برخي از مسابقات ليگ باشگاهي در كشورهاي اروپايي ديده مي‌شود مقابله كند.
در بيانيه رييس مركز اروپايي كنترل نژادپرستي و ضديت با خارجيان آمده است: مسابقات جام جهاني نشان داد كه اروپا مي‌تواند تنوع خود را در روح همبستگي، انصاف و احترام متقابل جشن بگيرد.
"بئاته وينكلر" در اين بيانيه با تاكيد بر اينكه در مبارزه عليه تنفر نسبت به خارجيان، ورزش نقش كليدي دارد، افزوده است: اين تلاش هماهنگ بايد تاجايي ادامه يابد كه در ساختار باشگاهها و تيمهاي ملي نيز ماندگار شود.
در اين بيانيه همچنين ابراز نگراني شده است كه پس از اتمام مسابقات جام جهاني، سياه‌پوستان، اعضاي گروه اقليت "روما" (كوليها) و ديگر افراد گروههاي اقليت همچنان قرباني نژادپرستي و تنفر با خارجيان در اروپا شوند.
اين بيانيه همچنين مي‌افزايد: اين مركز خواستار تلاش بيشتر اتحاديه‌هاي فوتبال در مبارزه عليه تنفر از خارجيان است.
بر اساس اين بيانيه شمار معدودي از باشگاههاي فوتبال و اتحاديه‌هاي ملي در اروپا، نمونه‌هاي خوبي درباره حقوق برابر افراد ارايه كرده‌اند.
مدير مركز اروپايي كنترل نژادپرستي و ضديت با خارجيان در خاتمه تاكيد كرده است كه همه خانواده‌هاي فوتبال بايد اين نمونه‌هاي مثبت را الگوي خود قرار دهند.
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”