واعظ: بازیکن قلعه‏نویی را خودم اخراج می‏کنم

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

واعظ: بازیکن قلعه‏نویی را خودم اخراج می‏کنم

پست توسط bahmanwolf »

درحاليکه علاقه مندان به تيم فوتبال استقلال در انتظار معرفي سرمربي اين تيم از سوي اميررضا واعظ آشتياني هستند، اما سرمربي جديد جديد همچنان در محاق قراردارد. مديرعامل استقلال که اين روزها کمتر مصاحبه مي کند، در مصاحبه با يک روزنامه سياسي به بيان آخرين نقطه نظرات خود پرداخت.
واعظ آشتياني، در مصاحبه آخر خود گفته است:
* همانطور که مي دانيد استقلال در هفته ششم به رده هفتم جدول سقوط کرد که در تاريخ اين باشگاه بي سابقه بوده در آن شرايط استنباط بنده اين بود که تغييرات مديريتي مي تواند يک شوک روحي و رواني براي کل مجموعه باشد. زريبافان رياست مجمع باشگاه نيز همين نظر را داشت و به دنبال يک فضاي جديد و يک نگاه نو بود تا بتواند اثربخشي خود را نشان دهد.
* بر اين باورم که هرچيزي اصول خودش را دارد. در خصوص آقاي قلعه نويي هم تعجب مي کردم وقتي مي شنيدم مي گويد من براي خودم استانداردهايي دارم! مگر مي شود کسي براي خودش استاندار تعريف کند؟ به هر حال اين ها معضلاتي است که مجموعه فوتبال ما از بابت آن با يک چالش جدي روبرو است.
* وقتي يک مجموعه سيستم داشته باشد با رفتن شخص دچار تزلزل نخواهد شد. حداقل در تيمي که مديريتش به عهده من است، اين گونه نخواهد بود که يک نفر در موفقيت آن نقش اول و آخر را داشته باشد. استقلال بدون قلعه نويي هم موفق خواهد بود.
* زماني که من مديرعامل شدم از پشت در اتاقم تا طبقه پايين کسي تغيير نکرد و هيچ شخص جديدي به باشگاه اضافه نشد. من سعي کردم با همان آدم ها کار کنم و آن ها را با سيستم تعريف شده همسو کنم. حال اگر کسي نتوانسته در اين هشت ماه خودش را با اين سيستم وفق دهد طبيعي است که بايد تغيير کند.
* يک جاهايي بود که ما دندان روي جگر گذاشتيم و تحمل کرديم تا به هدفمان برسيم. هدف قهرماني بود و فکر نمي کنم کسي با قدرت بنده، مطرح مي کرد که استقلال قهرمان مي شود.
* کادر فني و بازيکنان استقلال بيش از 5 ميليارد و پانصد ميليون تومان براي فصلي که تمام شد، هزينه در برداشت .تازه اين ها اعداد ثبت شده است و اعداد و ارقام ثبت نشده اي هم وجود دارد. از اين رو ما تلاش کرديم بخشي از اين بدهي را از سازمان تربيت بدني بگيريم و بخشي ديگر را هم از بخش اسپانسرينگ تامين کنيم.
* به غير از سايپا که هنوز مبلغ 300 ميليوني اش را دريافت نکرده ايم، نزديک به دو ميليارد و دويست ميليون تومان اسپانسر جذب کرديم، آن هم در شرايطي که استقلال در هفت يا هشت هفته اولش هيچ اسپانسري نداشت.
* در راه قهرماني استقلال سختي هاي زيادي را تحمل کردم چون هم بايد روحيه خودم را بالا نگه مي داشتم و هم بايد روحيه مربيان و بازيکنان را ترميم مي کردم. اگر کسي در مجموعه باشگاه استقلال فکر مي کند که غير از بنده فردي سنگ صبور تيم بوده، حتماً عنوان کنند.
* از همان زمان که استراتژي تحمل را در بخشي از باشگاه استقلال پيش گرفتم وجود لمپن ها را حس کردم. من خيلي زود با آدم هاي مواجب بگير که اسم خود را ليدر گذاشتند مواجه شدم و نمي توانستم نسبت به آن بي تفاوت باشم. چرا بايد سکوت کنم وقتي مي شنوم پس از قهرماني تيم در مشهد، يک ليدر بي تربيت که تمام بدنش جاي چاقو دارد، مي آيد در اتوبوس تيم و به راحتي به بازيکنان بي حرمتي مي کند، بدون آنکه کسي به او تذکر بدهد يا وقتي بنده سرتمرين مي روم و مي بينم عده اي از ليدرها دور هم جمع شده اند و تمرين فحاشي مي کنند، چگونه مي توانم بي تفاوت باشم؟! جالب است بدانيد وقتي از مسئول کانون هواداران باشگاه پرسيدم چرا اين ها دارند تمرين فحاشي مي کنند، فقط خنده تحويل گرفتم تا متوجه شوم تمام اين کارها با برنامه است. من همان روز مي دانستم که همان ليدرهايي که در حال تمرين فحاشي به رقيبان استقلال هستند روزي به من و ديگر عوامل باشگاه ناسزا مي گويند که تعبير و تحليلم درست از آب درآمد. به اين دليل که آنها سازماندهي شده بودند و با پول گرفتن از برخي ها، ابزار دست آن شده بودند.
* من خودم به شخصه براي مبارزه با ليدرها تاپايان راه خواهم ايستاد و از هيچ کس و هيچ چيزهم نمي ترسم. مطمئن باشيد اگر استقلال فصل آينده قهرمان ليگ نشود، حتماً قهرمان اخلاق خواهد شد. براي رسيدن به اين هدف هم ضمن اخراج تمام بازيکنان بي اخلاق، در فصل نقل و انتقالات بازيکناني را جذب مي کنيم که در وهله اول صلاحيت اخلاقي شان تاييد شده باشد.
* درصدديم براي فصل آينده کميته فني ايجاد کنيم. من واقعا تعجب مي کنم وقتي آقايان مي گويند مديرعامل حق دخالت در کارهاي فني را ندارد معني اش اين است که ما در باشگاه دو مديرعامل داريم، يک شخص مديرعامل و ديگري سرمربي! چه کسي گفته مديرعامل حق دخالت در مسائل فني را ندارد؟! مديرعامل متولي جزء جزء مسائل باشگاه است، ولي در اين راه بايد از ابزارهاي مشاوره اي خود به خوبي استفاده کند.
* من بي دليل بازيکن جذب نمي کنم. ما مشاوران فني داريم که با آن ها همکاري مي کنيم. برنامه ريزي ما به گونه اي است که قصد داريم که اسکلت استقلال را نگه داريم و تنها پنج يا شش بازيکن جديد جذب کنيم.
* اگر به من ثابت شود که بازيکني گفته، قلعه نويي برود من هم مي روم، خودم اخراجش مي کنم. معتقدم اگر بازيکني بخواهد به خاطر بنده يا کس ديگري به استقلال بيايد بازيکن نمي شود.
* در بيست دقيقه پاياني ديدار ما با پيام خيلي خونسرد در جايگاه ويژه ورزشگاه ثامن نشسته بودم. استقلال با يک گل جلو بود و آن طرف هم ذوب آهن يک گل از فولاد خورده بود. وقتي اعلام کردند ذوب آهن گل مساوي را زده خيلي جا خوردم؛ البته اين احساس بر من غالب شده بود که اصفهاني ها بالاخره گل مساوي را خواهند زد. دستم را زير چانه زدم و ادامه بازي را تماشا مي کردم که خبررسيد فولاد گل دوم را زده است. خوشحال شدم و در همين حال و هوا بوديم که فولاد گل سوم را زد. باور کردنش کمي سخت بود صورتم را توي دستهايم گرفته و ناخودآگاه اشک از چشمانم خارج شد.
* قطعا در فصل جديد تغيير و تحولاتي در مجموعه باشگاه استقلال ايجاد خواهيم کرد که نه سليقه اي خواهد بود، نه قوميتي و نه رفاقتي. اين تغييرات براي بهبود شرايط استقلال خواهد بود.

منبع:برنا
تصویر
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: واعظ: بازیکن قلعه‏نویی را خودم اخراج می‏کنم

پست توسط Present »

این بابا فقط یک چیز میتونه باشه "ابلیس"
این شخص کل استقلال را به باد فنا میده
امروز من فقط دعا دعا می کردم که ذوب اهن بزنه تا سپاهان اسیایی بشه تا قلعه نویی بتونه سال اینده دماغ این مدیر عامل دوچرخه ای رو به زمین بماله و از خدا میخام به عنوان یک استقلالی تا سال اینده سپاهان با قلعه نویی استقلال رو بزنه تا دماغ این اشتیانی بی غیرت بیشتر بسوزه
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”