قطبی: اندونزي حريف بسيار خوبي براي ايران بود

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

قطبی: اندونزي حريف بسيار خوبي براي ايران بود

پست توسط bahmanwolf »

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: امروز جشني براي فوتبال ايران بود كه اين جشن را در بازي‌هاي آينده تيم ملي نيز ادامه مي‌دهيم.

افشين قطبي در پايان بازي تيم‌هاي ايران و اندونزي در جمع خبرنگاران اظهار كرد: دو اردوي خوب را پشت سر گذاشته‌ايم و بازيكنان پيشرفت زيادي كردند، من امروز افتخار كردم كه بر روي نيمكت اين تيم نشسته‌ام. امروز كرج نشان داد تا چه اندازه مردم ما به فوتبال علاقمند هستند و تماشاگران با صورت‌هايي به رنگ سبز، سفيد و قرمز در ورزشگاه تيم ملي را تشويق كردند. من از تلاش‌هاي فدراسيون فوتبال براي برگزاري اين بازي و هم‌چنين تيم اندونزي كه پذيرفت به ايران بيايد قدرداني مي‌كنم.

وي افزود: بازيكنان تيم ملي فوتبال ايران نشان دادند كه با نظم و سازمان فوتبال بين‌المللي بازي مي‌كنند من تابستان در اندونزي بودم و بازي‌هاي خوبي از اين تيم ديدم.

قطبي خاطرنشان كرد: فردا صبح فهرست بازيكنان تيم ملي را اعلام مي‌كنم البته بايد بازيكنان اروپايي، اماراتي و تيم پرسپوليس را نيز به اين جمع اضافه كنيد و در واقع ما دو تيم بسيار خوب داريم. امروز در تيم ايران بازيكني با 60 بازي ملي به ميدان رفت و در طرف ديگر يك بازيكن 19 ساله مانند حاج‌صفي قرار داشت.

قطبي گفت: بازي امروز جشن فوتبال ايران بود و اميدواريم اين جشن را تا كره‌شمالي ادامه دهيم.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران خاطرنشان كرد: 26 بازيكن را با خود به چين مي‌بريم البته متاسفانه برخي از بهترين بازيكنان به دليل فصل طولاني در فرم ايده‌آل نيستند اما من با لفظ خط خوردن بازيكن مخالفم. هدف ما رفتن به جام جهاني است و بايد از تمام سرمايه‌ها استفاده كنيم. معتقدم تيم ما بازي بسيار خوبي انجام داده و اگر بازيكنان اروپايي و اماراتي خود را هم به اين تيم اضافه كنيم يكي از بهترين تيم‌هاي جهان را در اختيار داريم و معتقدم تيم ملي ايران به مرور باكيفيت‌تر مي‌شود و تمامي آن‌ها اعلام كردند كه تا آخرين لحظه در خدمت تيم ملي فوتبال هستند.

سرمربي تيم ملي فوتبال افزود: بايد اين تيم را در جام جهاني ببينيم تيم ما شيرهاي بسياري دارد كه بايد صداي آن‌ها در آسيا بپيچد.

قطبي درباره اهدافش از برگزاري بازي مقابل اندونزي هم گفت: اولين هدف من اين بود كه انرژي مثبتي را در تيم ايران ايجاد كنم، هدف دوم‌ من استفاده از چهار بازيكن در خط دفاعي بود كه در واقع اين همان خط دفاعي ما در بازي مقابل كره‌شمالي است و من خواستم تا اين ساختار دفاعي را امتحان كنم.

وي افزود: اندونزي تيمي بود كه 9 نفر از آن‌ها در پشت توپ قرار داشتند بنابراين ما بايد براي باز كردن فضا مقابل آن‌ها فوتبال بازي مي‌كرديم و شاهد بوديد كه چه كارهاي تركيبي و مثلث‌هايي در تيم ايران ايجاد شد. البته معتقدم بايد سرعت بازيكنان و سرعت توپ را بيشتر كنيم.

قطبي ادامه داد: زماني كه ما چهار گل از حريف پيش افتاديم بازيكنان كمي تمركز خود را از دست دادند در هر صورت ما نبايد به اين شرايط راضي باشيم و بايد تلاش كنيم سطح خود را بالاتر ببريم.

وي در ادامه گفت: تمام تلاش ما اين است كه تيم ايران در جام جهاني بازي كند.

قطبي پيرامون بازي ايران مقابل آمريكا نيز گفت:‌ بازي بسيار خوبي است و معتقدم آمريكا حريف بسيار باكيفيتي براي تيم ايران خواهد بود به همين دليل از برگزاري اين بازي استقبال مي‌كنم.

منبع:ایسنا
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”