کسانیکه شنا بلدند کمک کنند

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

کسانیکه شنا بلدند کمک کنند

پست توسط nahalin »

دوستان من به تازگی شروع به یادگیری شنا کرده ام اما در شناور شدن روی اب مشکل دارم.یعنی هرکار میکنم پاهام میره پایین و بدن کاملا افقی قرار نمیگیره و نمیتونم روی اب بخوابم.ممکنه در این مورد راهنمایی کنید؟درضمن من بدن متناسبی دارم یعنی چاق یا دفرمه نیستم اما نمیدونم چرا ادمهای چاق روی اب میخوابند اما من نمیتونم!!از کسانیکه شنا بلدند میخواهم یک راهنمایی بکنند.
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: کسانیکه شنا بلدند کمک کنند

پست توسط Present »

دوست عزیز احتمالا وقتی روی آب شناور میشه سعی میکنی جلوت رو نگاه کنی در حالی که اگر کف استخر را نگاه کنی( منظورم اینه روی صورت به کف باشه) پاها خودشون بالا میان و کاملا افقی میشی
من از این لحاظا مشکل ندارم من نفسم تنگ میشه خیلی و زیاد نمی تونم شنا کنم راهش هم تمرین زیاده که متاسفانه به علت اینکه استخر بلیطش گرونه و آبش پر از کلر برام مقدور نیست ولی هروقت میرم بوشهر سعی میکنم هر شب برم دریا و با بچه ها تا مینونیم میریم عمیق
تو این چند جمله اینقدر غلط داشتم که مجبور به ویرایش شدم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط nahalin »

اب دریا که کثیف تره!
راستش من فکرکردم شاید لم خاصی داشته باشه.حالا باز سعی میکنم تمرین کنم.ممنون از پاسختون.
Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 2625 بار
سپاس‌های دریافتی: 316 بار

پست توسط khashayar1 »

نکته مرتضی درسته همچنین یادت باشه آدمهای لاغر سهم بیشتری از وزنشون رو استخوان تشکیل داده و برای همین چگالی بدنشان نسبت به چاقها که احتمالا اکثرا چربی سبک و خون است بیشتر است برای همین طبیعی است که چاقها راحت تر روی سطح آب باشند
پس سرت رو همونطور که مرتضی گفت عقب بگیر (سعی کن به طرف بالا متمایل به عقب نگاه کنی) و ریلکس باش اگه نتونستی چاره ای نیست یا باید چاق بشی :grin: یا نمیتونی و باید با یه ذره پا زدن بالا بمونی
فردوسی

ندانی که ایران نشست منست***جهان سر به سر زیر دست منست

امام خمینی

شما حالا بايد از اول شروع كنيد و قصدتان بر اين باشد كه خودتان مستقل در همه چيز باشيد، در صنعت مستقل باشيد؛
وقتي بنا را بر اين گذاشتيد مي توانيد كه كشور خودتان را نجات بدهيد و كشور خودتان را مستقل كنيد.
از ورود كالاھای مصرف ساز و خانه برانداز جلوگيري نمايند و به آنچه دارند بسازند (قناعت کنند) تا خود ھمه چيز بسازند.
مادامي كه بخواهيم مستقل باشيم و زير بار وابستگي نرويم، بايد تحمل اين مشكلات و قدرت مبارزه با آن را پيدا كنيم.
Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT »

nahalin دوست عزیز سلام :
شما دقیقا مشخص نکردی که توی چه نوع شناور شدن مشکل داری ؟!! رو به آب یا پشت به اون ؟ نکات بالا بیشتر مربوط به نوعه اول بود که به نظر من به دلیل تمام شدن نفس زیاد خوشایند نیست !! و طبق گفته دوستان کافیه که خودتو کاملا شل بگیری و البته ریه هاتو پر از هوا کنی و اونهارو در آب خالی نکنی تا به دلیل سطح مقطع بیشتر جلوی بدن و فشار هوای داخل ریه ها به طوره بی وزن روی آب شناور بشی. :? اما نوعه دوم که خیلی بهتر و لذت بخش تره (چون میتونی راحت نفس بکشی و صدای آبو گوش کنی) به این صورته که اول روی آب میخوابی و بعد خیلی ریلکس و با اندام کاملا آزاد انگشت شصته دوتا پاتو به هم قلاب میکنی تا پاهات پایین نیفته !! حالا میتونی راحت روی آب شناور بشی و از شنا کردن لذت ببری :smile: :-) فقط شل بودنه بدنو فراموش نکن.
البته من 4 ساله که شنا کردنو گذاشتم کنار ولی علاقه بسیار زیادر بهش دارم
موفق و پیروز باشی تصویر
CAPTAIN PILOT
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”