آلمان به دنبال انتقام از ايتاليا و صعود به فينال است

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 499
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 9:22 pm
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

آلمان به دنبال انتقام از ايتاليا و صعود به فينال است

پست توسط hamed6248 »

تيم ملي فوتبال آلمان، ميزبان مسابقات جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬فقط دو گام ديگر تا رسيدن به آروزي خود براي قهرماني در اين رقابت‌ها فاصله دارد.
به‌گزارش خبرگزاري فرانسه از برلين، آلمان سه شنبه در مرحله نيمه نهايي جام جهاني در دورتموند به مصاف ايتاليا مي‌رود.
آخرين باري كه آلمان قهرمان رقابت‌هاي جام جهاني شد به سال ‪ ۱۹۹۰‬باز مي‌گردد كه تيم آلمان غربي پس از پيروزي يك بر صفر برابر آرژانتين در شهر رم، به سومين قهرماني خود در جام جهاني دست يافت.
اما آخرين نبرد دو تيم آلمان و ايتاليا به ماه مارس گذشته و مسابقه دوستانه‌اي در شهر فلورانس باز مي‌گردد كه با نتيجه ‪ ۴‬بر يك به سود ايتاليا پايان يافت و موجب شد زمزمه‌هايي براي بركناري "يورگن كلينزمن" از مربيگري آلمان به گوش برسد.
"تورستن فرينگز" درباره ديدار با ايتاليا گفت: تاكنون چندين بار مغلوب ايتاليا شده‌ايم. البته شكست ‪ ۴‬بر يك آلمان را به ياد مي‌آوريم اما فكر نمي كنم جاي نگراني باشد. عملكرد بسيار بدي در آن مسابقه داشتيم اما صددرصد مطمئنم اين اتفاق تكرار نخواهد شد.
آلمان فقط در هفت مسابقه از ‪ ۲۸‬مسابقه ميان دو تيم، به پيروزي رسيده است اما، پس از پنج پيروزي پياپي در جريان مسابقات جام جهاني ‪،۲۰۰۶‬ اطمينان بسياري براي شكست ايتاليا براي اولين بار پس از ‪ ۱۱‬سال و رسيدن به فينال اين رقابت‌ها دارد.
"يورگن كلينزمن" اظهار داشت: تيم در شش هفته گذشته پيشرفت كرده است.
آلمان اكنون تيمي‌است كه مي‌تواند قهرمان جهان شود. گام بلندي برداشته‌ايم اما هنوز تا رسيدن به هدفمان فاصله داريم.
آلمان كه در مرحله يك چهارم نهايي، آرژانتين را در ضربات پنالتي مغلوب كرد، ركورد خوبي در اين گونه ضربات دارد.
اين تيم پيش از اين فرانسه را در جام جهاني ‪ ، ۱۹۸۲‬مكزيك را در جام جهاني ‪ ۱۹۸۶‬و انگليس را در جام جهاني ‪ ۱۹۹۰‬در ضربات پنالتي شكست داده بود.
"فرانس بكن باوئر" كه به همراه آلمان غربي به قهرماني در جام جهاني ‪ ۱۹۷۴‬رسيد نيز گفت: اينكه آلمان در مسابقات جام جهاني هميشه در ضربات پنالتي پيروز مي‌شود، اتفاقي نيست.
بنابراين گزارش، انتظار مي‌رود ايتاليا با توجه به تاكيد بر دفاع و پذيرفتن تنها يك گل در پنج مسابقه گذشته خود، بازي متفاوتي را در برابر آلمان به نمايش بگذارد.
اين در حالي است كه آلمان به لطف "ميروسلاو كلوزه" در تمامي پنج مسابقه گذشته خود گل زده است. كلوزه در حال حاضر با پنج گل در صدر گلزنان جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬قرار دارد.
آلمان در اين مسابقه با توجه به آمادگي كلوزه و "ميشاييل بالاك" با مشكل مصدوميت بازيكنان مواجه نيست.
"يوآخين لاو" دستيار كلينزمن در اين‌باره گفت: بالاك و كلوزه مي‌توانند در مسابقه روز سه‌شنبه بازي كنند.
آلمان تاكنون هرگز در مسابقاتي كه در دورتموند انجام داده، شكست نخورده است و در ‪ ۱۳‬مسابقه از ‪ ۱۴‬مسابقه خود در ورزشگاه اين شهر، پيروزي شده است.
"كريستوف متزلدر" مدافع بورسيا دورتموند گفت: نمي‌دانم چرا اينقدر در دورتموند خوبي بازي مي‌كنيم. در اين شهر مردم با فوتبال زندگي مي‌كنند و نفس مي‌كشند.
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”