صمد یا اقا صمد؟؟؟؟؟

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

صمد یا اقا صمد؟؟؟؟؟

پست توسط bahmanwolf »

  استقلال هفته گذشته به دليل امتناع بازيكناناز حضور در ورزشگاه شهيد دستگردي به ناچار تعلطيل شد تا به رغم ميل باطنيمرفاوي كه مي‌خواست از دوشنبه هفته گذشته تمرينات بدنسازي را شروع كند، پساز يك روز تمرين نصفه نيمه بازيكنان را به مرخصي اجباري بفرستد. امروز بهگفته مرفاوي قرار است تمرينات بار ديگر آغاز شود اما از گوشه و كنارمي‌شنويم، بازيكنان بي‌توجه به اولتيماتوم باشگاه و خواسته مرفاوي به گوشمسوولان باشگاه رسانده‌اند كه تا پول‌شان را نگيرند حاضر نيستند وارد محيطتمريني شوند. بازگشت ملي‌پوشان استقلال هم اگر چه فضا را به سوي جدي شدنتمرينات تغيير داده اما اخبار رسيده از اين بازيكنان دال بر اين است كهآنها هم از عقب افتادن حقوق‌شان ناراحتند و به نوعي قصد ندارند تا روشنشدن وضعيت مالي‌شان با باشگاه در تمرينات حضور پيدا كنند. شنيدن اين اخبارتاييد نشده به معني اين است كه همچنان نمي‌توان به حضور همه بازيكنان درتمرينات استقلال اميد چنداني داشت و چه بسا تمرينات اين هفته هم به دليلخودداري بازيكنان از حضور در ورزشگاه شهيد دستگردي دوباره تعطيل شود.
■ ■ ■
فضايامروز سوال برزگي را مقابل ما قرار مي‌دهد. آيا بازيكنان استقلال تسليماقتدار مرفاوي خواهند شد يا صمد به لحاظ شخصيتي هيچ تغييري با سه سال پيشو زمان سرمربيگري‌اش در استقلال نكرده و به قول معروف بازيكنان از او حسابنخواهند برد؟ اگر بخواهيم به فضاي ميان مرفاوي و بازيكنان در سه سال پيشرجوع كنيم ياد حرفي از زبان علي فتح‌الله‌زاده مي‌افتيم كه مي‌گفت:«براياينكه به بازيكنان بفهمانم مرفاي سرمربي است و بايد از لفظ آقا صمد درقبال او استفاده كنند، يك هفته زحمت كشيدم!» مرفاي از آن روز تا امروزچقدر تغيير كرده است؟ آيا او براي بازيكنان همان صمد است يا آقا صمد شدهاست؟ صمد دوشنبه هفته پيش بازيكنان را تهديد كرد، حتي سر فرهاد مجيدي دادكشيد و به نوعي تلاش كرد خودش را به عنوان نفر اول تثبيت كند اماتهديد‌هاي او هم فايده‌اي نداشت و حتي بازيكنان در قواره ميلاد نوري درتوجيه نيامدنش به تمرينات چنين گفت كه تا پولم را نگيرم، حاضر نمي‌شوملحظه‌اي در تمرينات شركت كنم!
■ ■ ■
داشتن اقتدار فاكتور مهمي استكه باعث موفقيت مرفاوي خواهد شد. شايد لازم باشد براي اثبات اين ويژگي بهروزهايي اشاره كنيم كه همين مشكلات مالي در استقلال وجود داشت امابازيكنان جرات نمي‌كردند حتي يك دقيقه در تمرينات غيبت كنند! اين فضامحصول روزهايي بود كه امير قلعه‌نويي به عنوان نفر اول، هدايت استقلال رابه عهده داشت اما ويژگي‌هاي شخصيتي او اجازه نمي‌داد بازيكنان تمرين راتحريم كنند. در حقيقت ويژگي‌هاي رفتاري قلعه‌نويي با بازيكنان براي آنهاايجاب مي‌كرد در بدترين شرايط ممكن هم در تمرينات حضور پيدا كنند تا موردغضب سرمربي قرار نگيرند. امروز اما از مرفاي انتظار مي‌رود برخوردقاطع‌تري با بازيكنان داشته باشد. مرفاوي خود بايد با اتخاذ يك مديريتدرون تيمي اجازه بي‌نظمي را از بازيكنان بگيرد و نگذارد استقلال روزهايمهم آماده سازي را از دست بدهد و اسير بازي برخي بازيكنان شود كه هميشهبراي رسيدن به خواسته مالي‌شان بازي در مي‌آورند .


منبع:ایران  
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”