تيم منتخب بازار نقل و انتقالات لیگ برتر ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 اسفند 1386, 2:38 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

تيم منتخب بازار نقل و انتقالات لیگ برتر ایران

پست توسط bahmanwolf »

  پارامتر براي ارزيابي عملكرد تيم‌ها در فصل جنجالينقل‌وانتقالات اين است كه كدام يك از آنها توانسته‌اند «بهترين‌»هايپست‌هاي گوناگون را جذب كنند. اين مطلب مي‌كوشد تا به «سليقه» خود مسيرتاپ‌استارهاي فوتبال ايران را در تابستاني كه مي‌گذرد، رصد كند. به نظرشما چهره‌هاي ممتاز هر پست، راهي كدام باشگاه شدند؟
دروازه‌بان
زحمتي كه براي رحمتي مي‌كشند!

احتمالادر ميان اهالي فوتبال ترديدي وجود ندارد كه در حال حاضر بهترين دروازه‌بانكشور مهدي رحمتي است. اين گلر سرپنجه اما، بنا به مقتضيات فعلي فوتبالايران حسابي در بورس قرار گرفته و كلي خاطرخواه پيدا كرده است. فعلا كهكسي با رقم خيره‌كننده سيد كنار نيامده، اما شايد بتوان سپاهان را بهعنوان برنده نهايي اين دوئل چند جانبه پيش‌بيني كرد. آيا اين استقلالياسبق، به استقلالي سابق روي نيمكت سپاهان مي‌پيوندد؟!
دفاع وسط 1
توفان زرد، سيد را برد!

سيدجلالحسيني، سال‌هاست كه تابستان‌ها در بورس اخبار نقل‌وانتقالاتي قرارمي‌گيرد. او را مي‌توان بهترين دفاع وسط فعلي فوتبال ايران قلمداد كرد واين فرضيه با نمايش‌هاي درخشان سيد در تيم‌ملي، قوت هم مي‌گيرد. برنده اينجنگ هم فولاد مباركه سپاهان بود؛ باشگاهي صنعتي كه با فراغ بال ستارهمي‌خرد و اين مرتبه سر كيسه را براي جلال حسيني شل كرد.
دفاع وسط 2
«قرباني» سوءتفاهم‌ها

باتقدير از اميرحسين صادقي و احمد آل‌نعمه، عنوان دومين دفاع وسط برترجابه‌جا شده ليگ، به پيروز قرباني تعلق مي‌گيرد؛ ستاره‌اي كه بر اثر برخيسوءتفاهمات از تيم محبوبش جدا شد و به سبك سال گذشته صادقي، به مس رفت تادر آسمان كوير بدرخشد. انتقال او از يك جهت ديگر هم مهم است؛ مسي‌هاتوانستند كاپيتان استقلال را در اوج جواني و پختگي جذب كنند. اين اتفاقنادري است، نه؟
دفاع راست
بازگشت يك شيثي!

بازيكنانزيادي در پست دفاع راست جابه‌جا نشدند. عليرضا محمد تا نيمه راه پيوستن بهمس كرمان هم رفت، اما انتقالش نهايي نشد تا عنوان برترين مدافع راستانتقالي را شيث رضايي به خودش اختصاص بدهد. شيثي به خانه‌اش برگشت؛ بهپرسپوليس، همانجايي كه در آستانه چشيدن طعم يك قهرماني ارزشمند، از آناخراج شد. رضايي قول داده اين فصل بازيكن متفاوتي باشد. آيا چنين خواهد شد؟
دفاع چپ
كوچ يك كاپيتان ديگر

جلالاكبري را بيشتر به عنوان كاپيتان آرام سپاهان به ياد مي‌آوريم، در روزهايطولاني غيبت‌ها و مصدوميت‌هاي نويدكيا! او نيز ديگر كاپيتاني بود كه امسالجابه‌جا شد و راه تهران را در پيش گرفت. پرسپوليس پس از سال‌ها بلاتكليفياز ناحيه دفاع چپ، اميدوار است جلال اكبري را به عنوان يك درمان قطعي براياين درد كهنه مورد استفاده قرار بدهد.
هافبك دفاعي
يك رحمتي سرنوشت‌ساز ديگر

دربحران‌ هافبك‌هاي دفاعي خوب در فوتبال ايران، كيانوش رحمتي سايپا را ترككرد و راهي استقلال شد. در شرايط طبيعي او بايد پيه رقابت با حسين كاظميرا به تنش بمالد، اما ظاهرا استقلالي‌ها در فصل جديد قصد دارند با دوهافبك دفاعي در ميادين ظاهر شوند. در هر صورت ستاره بي‌حاشيه سال‌هايگذشته سايپا و پاس، يكي از صيدهاي طلايي استقلال 88 بود.
هافبك راست
ماركوپولوي 13 ساله!

بازيكنهميشه جوان فوتبال ايران كماكان به سير و سياحت‌هاي كاري‌اش ادامه مي‌دهد.استيل‌آذين، شايد دهمين تيم حسين كعبي در پنج سال اخير باشد. فولاد،السدقطر، النصر امارات، پرسپوليس، وولوز، سايپا و حالا هم تيم حسين خانهدايتي! به هر حال كعبي يك صيد درشت بود كه در تور آبراموويچ وطني گرفتارشد. اگر مي‌خواهيد راز جدايي كعبي از سايپا را بدانيد، به مچ‌هاي دستشنگاه كنيد!
هافبك چپ
نوري كه انزلي را روشن كرد!

انتقالپژمان نوري از آن جابه‌جايي‌هاي عجيب فوتبال ايران بود كه تا چند روز كسينمي‌توانست آن را هضم كند. هافبك شمالي پرسپوليس كه تا دو، سه فصل ديگرمي‌توانست به بازوبند كاپيتاني اين تيم دست پيدا كند، در اتفاقي عجيب وناگهاني راهي ملوان شد تا در تيم سابقش توپ بزند. بدون ترديد انزلي‌چي‌هابه واسطه اين نقل و انتقال شوكه كننده، يكي از برنده‌هاي تابستان 88 بودند.
هافبك تهاجمي
بخت يار تراكتور بود!

عليرضانيكبخت‌واحدي با پرسپوليس قرارداد داشت و همگان منتظر بودند تا او را درتمرينات اين تيم ببينند. اتفاقا او عصر يك روز تابستاني با يك تيم سرخپوشتمرين كرد، اما نه در تهران، كه در تبريز! مدافع هافبك چپ پاي پرسپوليس دراقدامي عجيب تن به بازي در شهرستان داد تا تراكتورسازي تبريز، يكي ازجالب‌ترين صيدهاي بازار فوتبال ايران را به تور بيندازد.
مهاجم يك
پيوند جالب امير و ابراهيم!

دوريابراهيم توره از امير قلعه‌نويي چندان به طول نينجاميد! منتقدان سلامتيليگ هشتم، موضوع سه كارته شدن مشكوك مهاجم پرسپوليس در آستانه داربي 66 رادستمايه اعتراضات شديدالحن قرار دادند و امروز پيوستن اين سنگالي جنجاليبه سپاهان – تيم قلعه‌نويي – مي‌تواند به شدت آن قضايا دامن بزند. تورهبازيكن پرتواني است و مي‌تواند حسابي به كمك امير بيايد، مشروط بر اينكهديگر هوس سه كارته شدن نكند!
مهاجم 2
«آرفي»چي زن!

پرسپوليسي‌هالابد هنگام عقد قرارداد نهايي با اشپيتيم آرفي ياد آن آرپي‌جي وحشتناكيافتاده‌اند كه اين آلبانيايي در بازي رفت آنها با پيام به سمت دروازه‌شانشليك كرد! آرفي مهاجم خوبي است كه بعد از درخشش در پيام، كلي مشتري پيداكرد. اخلاق مداري اين بازيكن نسبت به وفادار ماندن به قرارداد داخلي‌اش باسرخپوشان – به ويژه در شرايطي كه يك مشتري صنعتي دست به نقد هم داشت! –تحسين برانگيز است.
سرمربي
قلعه‌‌اي در نقش جهان!

اميرقلعه‌نويي به عبارتي موفق‌ترين سرمربي ادوار ليگ برتر ايران است. اوبه‌رغم همه انتقاداتي كه همواره متوجه‌اش بوده! بيلان عملكرد خوبي داشته ودر ضمن، آخرين فاتح جام قهرماني ليگ سراسري نيز به حساب مي‌آيد. بحثانتقال قلعه‌نويي در شرايطي مطرح شد كه گمانه‌زني‌هاي فراواني در موردابقاي او در استقلال وجود داشت و خودش هم مي‌خواست در اين تيم بماند، اماجدايي از راه رسيد و برنده نهايي اين جنگ هم سپاهان بود. آيا طلايي‌پوشان،مسابقات ليگ را هم با همين اقتدار تابستاني خواهند برد؟!منبع:روزنامه  
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”