رئيس فيفا، تلاش بازيكنان براي تظاهر به مصدوميت را محكوم كرد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 499
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 9:22 pm
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

رئيس فيفا، تلاش بازيكنان براي تظاهر به مصدوميت را محكوم كرد

پست توسط hamed6248 »

رييس فدراسيون بين‌المللي فوتبال (فيفا)، تلاش روز افزون بازيكنان براي تظاهر به مصدوميت به منظور توقف مسابقه و جلوگيري از حمله احتمالي تيم مقابل را مورد انتقاد قرار داد.
به‌گزارش خبرگزاري رويترز از برلين، "سپ بلاتر" گفت: دراز كشيدن روي زمين و تظاهر به مصدوميت، فقط سوء‌استفاده از توقف مسابقه به بهانه آسيب ديدگي بازيكنان است.
وي افزود: اين حركت فقط فريب است كه بايد در آينده مورد توجه قرار گيرد. تاكنون شاهد تعدادي از اين موارد بوده‌ام و احساس خوبي در مورد آن ندارم. علاقمندان به فوتبال نيز چنين حركاتي را دوست ندارند. هدف از اين كار، توقف تيمي است كه توپ را در اختيار دارد بدون اينكه خطايي انجام شده باشد.
رييس فيفا همچنين در مورد تلاش بازيكنان در درخواست از داور براي كارت دادن به ديگر بازيكنان نيز گفت: من هم قبول دارم كه تعداد بسياري از بازيكنان با رفتن به سوي داور از او مي‌خواهند، كارت نشان دهد، چنين حركاتي در اوايل مسابقات جام جهاني وجود نداشت اما اكنون در مسابقات تعيين‌كننده ، اتفاق مي‌افتد.
بر اساس قوانين فيفا، داور مي‌تواند مسابقه را بلافاصله پس از مصدوميت جدي بازيكنان متوقف كند اما در مسابقات جام جهاني ‪ ۲۰۰۶‬داوران به جز مواقعي كه تيم دارنده توپ موجب توقف شود، اجازه ادامه مسابقه را مي‌دهند.
اين اقدام در هيچ يك قوانين فيفا و همچنين قوانين مسابقات جام جهاني نيامده است اما در سال‌هاي اخير به دليل جو خوبي كه ايجاد مي‌كند، مرسوم شده است.
مسابقه سپس توسط تيم دفاع‌كننده آغاز مي‌شود و اين تيم توپ را در اختيار حريف قرار مي‌دهد.
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”