فدراسيون فوتبال كارشناسان و اهل قلم را براي ارتقاي اين رشته دعوت کرد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 499
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 9:22 pm
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

فدراسيون فوتبال كارشناسان و اهل قلم را براي ارتقاي اين رشته دعوت کرد

پست توسط hamed6248 »

فدراسيون فوتبال دراطلاعيه‌اي ضمن اشاره به‌اينكه " فوتبال نيازمند دگرگوني ، تحول ، نوسازي و ارتقا كميت و كيفيت است " ، مسوولان، كارشناسان و اصحاب رسانه‌ها را براي ارتقاي سطح فوتبال ايران دعوت كرد .
سايت اطلاع رساني فدراسيون فوتبال، روز سه‌شنبه اين اطلاعيه را به شرح زير، منتشر كرد:
اكنون كه در ايستگاه آغازين حركت مجدد فوتبال كشور براي ايجاد تحول در همه ابعاد آن ايستاده‌ايم، نكوست، سپاسگزار و قدردان همه كساني باشيم كه پيش از اين آستين همت بالا زدند و براي اعتلاي نام مقدس جمهوري اسلامي در عرصه فوتبال خالصانه كوشيدند.
بي‌شك درايت و حمايت‌هاي مستقيم رياست محترم جمهوري، دقت نظر و جديت معاونين رئيس جمهور، مسوولان نظام و بالاخص رييس سازمان تربيت بدني، پيگيري همه عزيزان كارشناس صديق و اصحاب رسانه‌هاي گروهي و از همه مهمتر شور و اشتياق و دعاي خير مردم شريف و انقلابي كشورمان هميشه چراغ راه اين فدراسيون بوده و وظايف و مسووليت‌هاي آن را در قبال اين همه ايثار به قدري سنگين مي‌نمايد كه جز با الطاف بيكران الهي و كمك و همراهي همه، انجام اين تكليف ميسر نمي‌گردد. پس سپاس و درود نثار همه اين عزيزان بزرگوار.
در دوره جديد احساس نياز به دگرگوني، تحول، نوسازي و ارتقا كميت و كيفيت در فوتبال يك احساس همگاني و فراگير است و با درايت ، مطالعه، همراهي، همفكري و استفاده از تجربيات و دانش دست اندركاران مي‌توان رشد فوتبال در همه ابعاد را سرعت بخشيد.
خدمتگزاران ملت در فدراسيون فوتبال با اتكا به نيروي لايزال الهي و دلگرم به حمايتها و پشتيباني آحاد جامعه اعم از هموطنان ساكن در دورترين نقاط جهان تا متخصصان و پيشكسوتان فعال در صحنه، دست ياري و همراهي به سوي همگان دراز نموده تا با وحدت و همدلي راه سخت و دشوار ترقي و تعالي در فوتبال را طي كرده و پرچم مقدس "نظام جمهوري اسلامي ايران" را در عرصه‌هاي بين‌المللي به ويژه بازيهاي المپيك ‪ ۲۰۰۸‬پكن و جام جهاني ‪ ۲۰۱۰‬به نمايش گذارد و با قدرت و صلابت در ميدان مسابقه از اين حضور دفاع نمايد.
تحقق اهداف فدراسيون فوتبال براي توسعه بر مبناي چهار ركن اساسي و اصلي شامل "توسعه كيفيت، توسعه ظرفيت، توسعه مشاركت و توسعه تعاملات" استوار است.
توسعه كيفيت با برنامه مداري، ترويج اخلاق و فرهنگ ورزشي، افتخارآفريني و افزايش غرور ملي و استعداديابي و پرورش قهرمانان ميسر است.
توسعه ظرفيت برپايه افزايش ساختارها وامكانات، توسعه باشگاههاي خودكفا، آموزش مربيان و داوران، پژوهش و بهسازي نيروي متخصص امكان پذيرخواهد بود.
توسعه مشاركت از طريق ايجاد فرصت براي همه علاقمندان چه به عنوان شركت كننده و چه به عنوان دست اندر كار و مشوق يا راهنما و ارتباط مستمر بي وقفه و سازنده با رسانه‌هاي جمعي و مطبوعات مد نظر مي‌باشد.
و بالاخره در توسعه تعاملات، تلاش براي ارتقا و تحكيم جايگاههاي قاره‌اي و جهاني فوتبال ايران، تضمين امكان استفاده قهرمانان و پيشكسوتان از مزايا، تسهيلات و فرصتهاي قانوني حس لياقت‌ها و همكاري‌هاي بخشي و بين بخشي با همه دستگاهها و نهادهاي علاقمند و موثر در رشد فوتبال فراهم مي‌گردد.
تحقق اين خواسته‌ها كه از ديرباز مورد تاكيد همگان بوده است با توجه به استعدادهاي بيكران، امكانات موجود، حمايتهاي قاطع دولت و مجلس محترم، علاقه و اشتياق ملت و وجود نيروي متخصص و مجرب فني و پشتيباني و رسانه‌هاي مشاور، آگاه و بينا ممكن است.
جامعه فوتبال كشورمان كه هميشه هوشيار و آگاه در جهت ارتقا اين ورزش محبوب كوشيده است، امروز بخوبي مي‌داند كه براي برداشت محصول پربار خود در سالهاي آتي بالاخص المپيك و جام جهاني آينده فرصت محدودي دارد كه لحظه لحظه آن ارزشمند است و با نگاه عميق به آينده‌اي روشن بايد بطور مداوم و دسته جمعي كار كرد تا يكبار ديگر پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران در ورزشگاهها فاتحانه به اهتزار در آيد و سرود ملي دلنشين ما طنين انداز ميدانها باشد.
زمان نبايد از دست برود، انديشه‌ها نبايد محبوس شود، دستها نبايد پس زده شود، همدلي بايد برپا بماند، همراهي بايد دائمي باشد و تجربه، دانش، تفكر، برنامه، اعتماد، اشتياق، نظم، حمايت، دوستي و اعتقاد در جامعه فوتبال موج زند.
فدراسيون فوتبال خود را موظف مي‌داند كه برنامه و مسير حركتش برآيند خواست و علاقه جامعه باشد و به همين منظور بايد كه صداي همگان را شنيده، دلسوزانه و بهترين‌ها را براي اين كار برگزيند.
فدراسيون فوتبال ضمن دعوت از كارشناسان، مسئولين، منتقدين، اصحاب قلم و رسانه‌هاي گروهي و همه دلسوزان فوتبال كشور به آرامش و همراهي با مسوولان ورزش در گذر فوتبال از مرحله فعلي و به ويژه رسانه‌هاي گروهي كه مشاورين امين اين فدراسيون و ورزش پرطرفدار فوتبال بشمار مي‌روند، دست ياري به سوي همه دراز مي‌كند.
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”